Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » GUNCEL » Haber 25 Mayıs 2012 - 14:46:26
Hedef; şehrin imarı, insanların mutluluğu
Akyürek, SÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ''Deneyim Paylaşımları'' konulu panele katıldı.

Hedef; şehrin imarı, insanların mutluluğu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilen “Deneyim Paylaşımları” konulu panele katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu’nun yönettiği panele Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte konuşmacı olarak katılan Başkan Akyürek, insan hayatında ne kazanılıyorsa öğrencilik döneminde kazanıldığını belirterek, bütün deneyim ve birikimini öğrencilik döneminde kazandığını ifade etti.

Belediyeler olarak bir Konya modeli oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, öz kaynakla, halkın ihtiyaçlarına göre yüzde yüz memnuniyete götürmeye çalışan bir yol izlediklerini dile getirdi.

Belediyelerin şehrin imarını gerçekleştiren, insanların mutluluğunu sağlamaya çalışan yönetimler olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Bu ikisi yan yana olmak zorundadır. Bu konuda Konya olarak farklı bir bakış sergiliyoruz. Sadece fiziki belediyecilik değil; sosyal, kültürel, bilgiye dayalı ve ekolojik belediyecilik diye 5 ayak oluşturuyoruz. Tüm bunların amacı da şehrin imarını gerçekleştirmek ve insanların mutlu olmasını sağlamak” dedi.

Konuşmasında raylı sistem çalışmaları, yapımı devam eden Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi, Yeni İl Halk Kütüphanesi, Yeni Stadyum, Bedesten Projesi, Mevlana Kültür Vadisi Projesi, Mevlana Müzesi çevresinde yapılacak düzenlemeler hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da sosyal insan olmanın önemine dikkat çekerek, okul devam ederken kişisel gelişime katkı sağlayacak çalışmalarla da ilgilenmek gerektiğini vurguladı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 518 defa okundu.
YORUMLAR
GUNCEL KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Yatağan'da siyah duman vatandaşları endişelendirdi Yatağan'da siyah duman vatandaşları endişelendirdi

Yatağan ilçesinde gökyüzünün siyah dumanla kaplı olduğunu gören vatandaşlar, kaymakamlık ve jandarmaya bilgi verdi YEAŞ Genel Müdürü Gül: "Yaşanan sorun birkaç gün önce devreden çıkan birinci ünitenin yeniden devriye alınmasından kaynaklandı"

Gazi Mahallesi'nde silahlı çatışma Gazi Mahallesi'nde silahlı çatışma

İki grup arasında çıkan çatışmanın arasında kalan genç, vurularak hayatını kaybetti

Gazze'de üç günlük insani ateşkes kararı Gazze'de üç günlük insani ateşkes kararı

Hamas Sözcüsü Ebu Zühri : "İsrail ile 72 saatlik insani ateşkes yapılması konusunda anlaşmaya varıldı"

Gazze'de üç günlük insani ateşkes kararı Gazze'de üç günlük insani ateşkes kararı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu: "Ateşkesin sürekli olması ve akan kanın durması için çalışmaya devam edeceğiz"

İsrail'in Gazze'ye saldırıları İsrail'in Gazze'ye saldırıları

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 180'i fabrika 250 işletme yıkıldı Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi Gazze Şube Başkanı Abduh: "Bunca yıkımın ardından ekonominin canlanması için milyarlara ihtiyaç var"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim