Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » SAGLIK » Haber 01 Mayıs 2012 - 17:30:17
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Konya Hava Hastanesi'ne taşınmasıyla ilgili girişimlerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor.

Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor

Konya Numune Hastanesi’ndeki gelişmeleri kamuoyu merakla takip ediyor. Kısa bir süre önce hastanenin B Bloğu boşaltılmış, bazı birimler Yazır’daki ek binaya taşınmıştı. Bazı birimlerin ise, mevcut binada hizmet vermesi planlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği’nden gelen karar, ilgili birimlere cuma günü ulaştı.

Karara göre, Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi içerisinde bulunan A Blok, Fizik Tedavi Merkezi Binası ve Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hizmet vermeye başlayacak. Yataklı servisler Yazır’a taşınacak. Poliklinik hizmetleri ise mevcut binadaki binalarda sürdürülecek. Numune Hastanesi yakınında 112 Acil Servis birimi de kurularak, acil hastalara anında müdahale edilecek. Taşındıktan sonra fazla hekimler ise mağdur edilmeyerek, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanesi’nde istihdam edilecek.

ÇOCUK HASTANESİ, HAVA HASTANESİ'NE TAŞINIYOR

Karar ilgili birimlere gönderildi ancak konuyla ilgili yeni gelişmelerde yaşanıyor. Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, Hava Hastanesi’ne taşınması konusunda girişimlerde bulunuldu. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşmesi bekleniyor. Faruk Sükan Doğumevi ve Çocuk Hastanesinin şu anda düşük kapasiteyle çalışan Hava Hastanesi'ne taşınması ile ilgili girişimler bu hafta içinde netliğe kavuşacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya olumlu baktığı belirtiliyor.

konhaber.com

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 10786 defa okundu.
YORUMLAR
SAGLIK KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
"Diyabet hastaları bayramda dikkatli beslenmeli" "Diyabet hastaları bayramda dikkatli beslenmeli"

Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Can: "Bayramda tatlı tüketimine yönelen ve düzensiz beslenen diyabet hastalarında ağız kuruluğu, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetlerin yanı sıra şeker komasına varan ciddi sonuçlar gelişebiliyor"

Makedonya'da listeria bakterisi 4'üncü can aldı Makedonya'da listeria bakterisi 4'üncü can aldı

-Makedonya Sağlık Bakanlığı, uzun süreden beri tedavi gören 55 yaşındaki bir kadın hastanın dün gece listeria bakterisinden öldüğünü açıkladı

Bilinçsiz makyaj, cilt bozukluklarına davetiye çıkarıyor Bilinçsiz makyaj, cilt bozukluklarına davetiye çıkarıyor

SAÜ Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem: "Makyaja popüler kültürün etkisiyle çok küçük yaşlarda başlanılıyor. Derinin gelişimi 17-18 yaşına kadar sürüyor. Özellikle küçük yaştaki kız çocuklarının derileri daha ince olduğu için makyaj emiliyor"

Fazla şeker tüketimi sindirim sistemini bozuyor Fazla şeker tüketimi sindirim sistemini bozuyor

Ramazan Bayramı'nda fazla şeker tüketiminin mide ve bağırsak sistemini bozduğunu bildirdi.

Fazla şeker tüketimi sindirim sistemini bozuyor Fazla şeker tüketimi sindirim sistemini bozuyor

-AKÜ Hastanesi Başdiyetisyeni Kitiş: "Ramazan Bayramı'nda şeker bol miktarda tüketiliyor. Bu yüzden mide ve bağırsak sistemi bozuluyor, hazımsızlık problemleri başlıyor"

"Kestane balı, kanserden korunmak için alternatif olacak" "Kestane balı, kanserden korunmak için alternatif olacak"

KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kolaylı: "Kestane balının değerlerinin belirlenmesi amacıyla deney hayvanları üzerinde yaptığımız araştırmalarda, karaciğer hasarlarını tedavi ettiğini, hepatit hastaları için alternatif ilaç potansiyeli bulunduğunu tespit ettik"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim