Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » SAGLIK » Haber 01 Mayıs 2012 - 17:30:17
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Konya Hava Hastanesi'ne taşınmasıyla ilgili girişimlerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor.

Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor

Konya Numune Hastanesi’ndeki gelişmeleri kamuoyu merakla takip ediyor. Kısa bir süre önce hastanenin B Bloğu boşaltılmış, bazı birimler Yazır’daki ek binaya taşınmıştı. Bazı birimlerin ise, mevcut binada hizmet vermesi planlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği’nden gelen karar, ilgili birimlere cuma günü ulaştı. Karara göre, Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi içerisinde bulunan A Blok, Fizik Tedavi Merkezi Binası ve Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hizmet vermeye başlayacak. Yataklı servisler Yazır’a taşınacak. Poliklinik hizmetleri ise mevcut binadaki binalarda sürdürülecek. Numune Hastanesi yakınında 112 Acil Servis birimi de kurularak, acil hastalara anında müdahale edilecek. Taşındıktan sonra fazla hekimler ise mağdur edilmeyerek, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanesi’nde istihdam edilecek.

ÇOCUK HASTANESİ, HAVA HASTANESİ'NE TAŞINIYOR

Karar ilgili birimlere gönderildi ancak konuyla ilgili yeni gelişmelerde yaşanıyor. Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, Hava Hastanesi’ne taşınması konusunda girişimlerde bulunuldu. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşmesi bekleniyor. Faruk Sükan Doğumevi ve Çocuk Hastanesinin şu anda düşük kapasiteyle çalışan Hava Hastanesi'ne taşınması ile ilgili girişimler bu hafta içinde netliğe kavuşacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya olumlu baktığı belirtiliyor.

konhaber.com

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 10907 defa okundu.
YORUMLAR
SAGLIK KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Ameliyatlarda "robotik cerrahi" dönemi Ameliyatlarda "robotik cerrahi" dönemi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları Klinik Şefi Prof. Dr. Göçmen: "Robotik cerrahi, hastanın ameliyattan sonra kısa sürede normal hayatına dönmesi, vücudunda daha az dikiş izi olması, daha estetik bir görüntü elde etmesi, dolayısıyla hayatına erken başlamasını sağlıyor" "Robotik cerrahiyi çok yaygın olarak yapıyoruz. Şu ana kadar 500'ün üzerinde bu yöntemle iyileştirdiğimiz hasta var" "Son bir ayda, yurt dışında karnı açılmış, 'Bir şey yapamayız' denilen ve daha sonra bize gelen 5-6 hasta oldu. Ameliyatlarını başarıyla yaptık"

Soma'nın acısı Cansel'e şifa oldu Soma'nın acısı Cansel'e şifa oldu

Soma'daki maden faciasının ardından Kınık ilçesindeki aileleri gezen İl Sağlık Müdürünün tesadüfen karşılaştığı beyin tümörü hastası 16 yaşındaki Cansel Buran, yapılan girişimler sonrasında sağlığına yeniden kavuştu Maden faciasında bazı akrabalarını kaybeden, babası da maden işçisi olan, 9 yıldır beyin tümörü nedeniyle yürüyemeyen Buran, başarılı geçen ameliyatın ardından gördüğü fizik tedaviyle yaşama tekrar adım atmaya başladı

Cep telefonu "çocuk oyuncağı" değil Cep telefonu "çocuk oyuncağı" değil

ESOGÜ Tıp Fakültesi Tıbbı Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Dinçer: "Cep telefonunuzu çocuğunuza vermeyin. Bu bir oyuncak değil, iletişim aracıdır. Gerekmedikçe kullanmayın. 'Bedava kontör var' diye lüzumsuz konuşmayın. Kısa bir sürede amaca yönelik kullanıp bırakın. Özellikle çocuklarınızın eline verecekseniz, beyin ve fiziksel gelişimini tamamlamış olması lazım" "En azından gelişme çağındaki çocukları cep telefonundan uzak tutmak, sınırlamak, yanlarında bulundurmalarına engel olmak gerekiyor"

'Bizim için olağanüstü bir durumdu' 'Bizim için olağanüstü bir durumdu'

Konya'da vücutları kansız kaldığı için yaşamını yitirecek olan 165 ve 180 gramlık, anne karnındaki ikizlere karaciğerlerinde bulunan iki milimetre çapındaki damardan kan verildi.

Sağlıkta yoğunluğu düşük bakım dönemi Sağlıkta yoğunluğu düşük bakım dönemi

-Sağlık Bakanlığı, zaman zaman kamuoyunun gündemine yansıyan gerek çocuk gerekse erişkin yoğun bakım ihtiyacının giderilmesi için yeni çalışma başlattı -Çocuk yoğun bakım merkezlerinin sayısını artırma kararı alan Bakanlık, tedavisi yoğun bakım gerektirmeyen ancak hastanede takibi zorunlu olan erişkin hastalar için de "ara yoğun bakım merkezleri" kuracak -Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş: "Yoğun bakımda hastanın işi bitiyor ama yine beslenme ve benzeri konularda bakım ihtiyacı devam edebiliyor. Hastalar bunu yoğun bakımdan almak istemiyor ama eve de gitmek istemiyor. Diğer klinikler de bu hastayı almak istemiyor. Bu hastalar için palyatif yoğun bakım diye bir tanımlama getiriyoruz"

Organ bağışı bekleyenler için "umut şarkısı" Organ bağışı bekleyenler için "umut şarkısı"

Yol ve motosiklet temalı şarkılarıyla motosiklet tutkunlarının sesi olan Ogün Bülent Görgün, Türkiye'de bir ilke imza atarak, organ bağışının önemine dikkati çekmek amacıyla organ bekleyen hastalara "umut şarkısı" yaptı Görgün: "Babama iki yıl tek başıma bakarken, bakıma muhtaç hastaların nasıl çaresizlik içinde olduğunu anladım ve bende hastalara karşı daha büyük bir hassasiyet oluştu. Bu farkındalık neticesinde 'Ben de bir şeyler yapmalıyım' dedim ve 'Umut olmak istiyorsan organlarını bağışla' şarkısını yaptım"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim