Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » SAGLIK » Haber 01 Mayıs 2012 - 17:30:17
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Konya Hava Hastanesi'ne taşınmasıyla ilgili girişimlerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor.

Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor

Konya Numune Hastanesi’ndeki gelişmeleri kamuoyu merakla takip ediyor. Kısa bir süre önce hastanenin B Bloğu boşaltılmış, bazı birimler Yazır’daki ek binaya taşınmıştı. Bazı birimlerin ise, mevcut binada hizmet vermesi planlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği’nden gelen karar, ilgili birimlere cuma günü ulaştı. Karara göre, Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi içerisinde bulunan A Blok, Fizik Tedavi Merkezi Binası ve Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hizmet vermeye başlayacak. Yataklı servisler Yazır’a taşınacak. Poliklinik hizmetleri ise mevcut binadaki binalarda sürdürülecek. Numune Hastanesi yakınında 112 Acil Servis birimi de kurularak, acil hastalara anında müdahale edilecek. Taşındıktan sonra fazla hekimler ise mağdur edilmeyerek, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanesi’nde istihdam edilecek.

ÇOCUK HASTANESİ, HAVA HASTANESİ'NE TAŞINIYOR

Karar ilgili birimlere gönderildi ancak konuyla ilgili yeni gelişmelerde yaşanıyor. Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, Hava Hastanesi’ne taşınması konusunda girişimlerde bulunuldu. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşmesi bekleniyor. Faruk Sükan Doğumevi ve Çocuk Hastanesinin şu anda düşük kapasiteyle çalışan Hava Hastanesi'ne taşınması ile ilgili girişimler bu hafta içinde netliğe kavuşacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya olumlu baktığı belirtiliyor.

konhaber.com

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 10859 defa okundu.
YORUMLAR
SAGLIK KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Robotik cerrahiyle şifa buldu Robotik cerrahiyle şifa buldu

Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniğinde robotik cerrahiyle kalın bağırsak ameliyatı olan 64 yaşındaki kanser hastası Güllü Akal, sağlığına kavuştu Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniğinden Prof. Dr. Bedirli: "Patoloji sonucu kalın bağırsak kanseri olan hastaya robotik sağ hemikolektomi işlemi uygulandı. Hasta, 2-3 gün içinde taburcu edildi"

En çok "böbrek" en az "ince bağırsak" nakli bekleniyor En çok "böbrek" en az "ince bağırsak" nakli bekleniyor

Organ nakliyle ilgili gerek alt yapı gerekse uzman yönünden hiçbir eksiğin bulunmadığı, en büyük sıkıntının organ bağışının yetersizliği olduğu Türkiye'de en çok böbrek, en az ince bağırsak nakli bekleyen hasta var Diyalize giren 58 bin 454 hastadan 21 bin 694'ü umutla böbrek nakli sırası beklerken, 2011'den bugüne kadar beyin ölümü gerçekleşen 5 bin 576 kişiden bin 294'ünün ailesi organ bağışına izin verdi İzmir, 11 bin 343 bağışçı sayısıyla organ bağışında ilk sırayı alırken, hiç bağışçısı olmayan Muş, Kilis ve Iğdır son sırada bulunuyor

Bakanlıktan süt ve süt ürünlerine sıkı denetim Bakanlıktan süt ve süt ürünlerine sıkı denetim

Bakanlık, süt ve süt ürünleri üreten 246 işletmeye para cezası uygulandı

Bakanlık Facebook'tan ilaç satanları takip ediyor Bakanlık Facebook'tan ilaç satanları takip ediyor

-Sağlık Bakanlığı, umut tacirlerinin sahte facebook hesapları üzerinden başta kanser olmak üzere maddi değeri yüksek ilaçları satışa sunması üzerine harekete geçti ve söz konusu profilleri tespit ederek, incelemeye aldı -Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ekonomik Değerlendirmeler Daire Başkanı Akbulat: "Gündeme gelen facebook profillerinden biri, daha önce Kurumumuzca tespit edilmiş ve işleme alınmıştır. Gerçek şahıs ve adreslerin bir kısmına ulaşılmış ve çalışmalar gizlilikle devam etmektedir"

Bakanlığıktan İngilizce Ebola broşürü Bakanlığıktan İngilizce Ebola broşürü

Sağlık Bakanlığı, Afrika'dan gelen yolcular için İngilizce Ebola broşürü hazırlandı.

Sağlık Bakanlığından İngilizce "Ebola" broşürü Sağlık Bakanlığından İngilizce "Ebola" broşürü

Sağlık Bakanlığı, Batı Afrika'da salgın durumundaki Ebola hastalığı ile ilgili, Afrika'dan gelen yolcular için İngilizce broşür hazırlattı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu: "Riskli bölgeden ülkemize gelen Türkçe bilmeyen yabancıları da bilgilendirme adına İngilizce Ebola Broşürü hazırlanıp bastırılmıştır"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim