Reklam
Reklam
Çelikkayalar
konhaber.com » SAGLIK » Haber 01 Mayıs 2012 - 17:30:17
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Konya Hava Hastanesi'ne taşınmasıyla ilgili girişimlerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor.

Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor

Konya Numune Hastanesi’ndeki gelişmeleri kamuoyu merakla takip ediyor. Kısa bir süre önce hastanenin B Bloğu boşaltılmış, bazı birimler Yazır’daki ek binaya taşınmıştı. Bazı birimlerin ise, mevcut binada hizmet vermesi planlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği’nden gelen karar, ilgili birimlere cuma günü ulaştı.

Karara göre, Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi içerisinde bulunan A Blok, Fizik Tedavi Merkezi Binası ve Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hizmet vermeye başlayacak. Yataklı servisler Yazır’a taşınacak. Poliklinik hizmetleri ise mevcut binadaki binalarda sürdürülecek. Numune Hastanesi yakınında 112 Acil Servis birimi de kurularak, acil hastalara anında müdahale edilecek. Taşındıktan sonra fazla hekimler ise mağdur edilmeyerek, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanesi’nde istihdam edilecek.

ÇOCUK HASTANESİ, HAVA HASTANESİ'NE TAŞINIYOR

Karar ilgili birimlere gönderildi ancak konuyla ilgili yeni gelişmelerde yaşanıyor. Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, Hava Hastanesi’ne taşınması konusunda girişimlerde bulunuldu. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşmesi bekleniyor. Faruk Sükan Doğumevi ve Çocuk Hastanesinin şu anda düşük kapasiteyle çalışan Hava Hastanesi'ne taşınması ile ilgili girişimler bu hafta içinde netliğe kavuşacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya olumlu baktığı belirtiliyor.

konhaber.com

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 11517 defa okundu.
YORUMLAR
SAGLIK KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Kanser ilaçlarının hastanelerden temin edilmesi Kanser ilaçlarının hastanelerden temin edilmesi

Kanser ilaçları 20 Temmuz'a kadar eczanelerden alınabilecek

KOÜ'de iki çocuğa kemik iliği nakledildi KOÜ'de iki çocuğa kemik iliği nakledildi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde ilik nakli yapılan Akdeniz anemisi ve lösemi hastası iki çocuk, taburcu edilme aşamasına geldi

Haftanın yarısında pide yarısında esmer ekmek önerisi Haftanın yarısında pide yarısında esmer ekmek önerisi

UÜ Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çopur: "Beyaz undan yapılan pide, kan şekerini çabuk yükseltiyor. Bu yüzden haftanın yarısında pide yerine esmer ekmek tüketmek gereklidir" "İftar ya da sahurdan sonra çay yerine ıhlamur, ada çayı, rezene gibi hafif bitki çayları içmek hem mideyi hem de bedeni rahatlatır"

"Çocuklar güneşin zararlı etkilerinden korunmalı" "Çocuklar güneşin zararlı etkilerinden korunmalı"

Prof. Dr. Şendur: "Güneş yanıkları erken dönemde oluştuğunda büyük sıkıntılara yol açabiliyor. Çocuklarda özellikle sulantılı yara oluşmuşsa ilerleyen dönemlerde bunlar deri kanseri olarak karşımıza çıkabiliyor"

Kanser ilaçlarının hastanelerden temin edilmesi Kanser ilaçlarının hastanelerden temin edilmesi

-TEİS Genel Başkanı Saydan: "2005 öncesinde yaşanan sıkıntılar yine baş gösterecek. Kanser ilaçları çalınacak, merdiven altlarında hastalara yüksek fiyattan satılacak. Belki de hastalarımız ilaçsız kalacak"

Omurga tedavisinde "Akıllı vida" memnuniyeti artırdı Omurga tedavisinde "Akıllı vida" memnuniyeti artırdı

Celal Bayar Üniversitesi'nde, omurga rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen ve patenti alınan "akıllı vida"nın, esnek ya da sert hale getirilebilmesi sayesinde, hastalarda olumlu sonuçlar verdiği bildirildi Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Temiz: "Bugüne kadar 100'ün üzerinde hastada denenen ürünle ilgili, memnuniyet çok yüksek" "Sistemin, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan tedavi yöntemleri arasına girmesi için destek bekliyoruz" "Yurtdışından da ürüne ilgi ve talep oluştu. Bu malzeme dünyaya Manisa'dan gidecek. Kullanan ülkeler Türkiye'ye patent hakkı ödeyecek"

Aydın Çavuş Dinlenme Tesisleri
Untitled Document
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
AZ BULUTLU
AZ BULUTLU
Nem:%61
Ruzgar:2 km/sa
Basinc:1012,1 hPa
Sesli Makale
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim