Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » SAGLIK » Haber 01 Mayıs 2012 - 17:30:17
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Konya Hava Hastanesi'ne taşınmasıyla ilgili girişimlerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor.

Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor

Konya Numune Hastanesi’ndeki gelişmeleri kamuoyu merakla takip ediyor. Kısa bir süre önce hastanenin B Bloğu boşaltılmış, bazı birimler Yazır’daki ek binaya taşınmıştı. Bazı birimlerin ise, mevcut binada hizmet vermesi planlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği’nden gelen karar, ilgili birimlere cuma günü ulaştı.

Karara göre, Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi içerisinde bulunan A Blok, Fizik Tedavi Merkezi Binası ve Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hizmet vermeye başlayacak. Yataklı servisler Yazır’a taşınacak. Poliklinik hizmetleri ise mevcut binadaki binalarda sürdürülecek. Numune Hastanesi yakınında 112 Acil Servis birimi de kurularak, acil hastalara anında müdahale edilecek. Taşındıktan sonra fazla hekimler ise mağdur edilmeyerek, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanesi’nde istihdam edilecek.

ÇOCUK HASTANESİ, HAVA HASTANESİ'NE TAŞINIYOR

Karar ilgili birimlere gönderildi ancak konuyla ilgili yeni gelişmelerde yaşanıyor. Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, Hava Hastanesi’ne taşınması konusunda girişimlerde bulunuldu. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşmesi bekleniyor. Faruk Sükan Doğumevi ve Çocuk Hastanesinin şu anda düşük kapasiteyle çalışan Hava Hastanesi'ne taşınması ile ilgili girişimler bu hafta içinde netliğe kavuşacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya olumlu baktığı belirtiliyor.

konhaber.com

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 11455 defa okundu.
YORUMLAR
SAGLIK KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
"Grip ve zatürre aşısı, inme ve kalp krizini de önlemede etkili" "Grip ve zatürre aşısı, inme ve kalp krizini de önlemede etkili"

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Şenol: "Grip ve zatürre aşısının birlikte yapılması sadece grip ve zatürre değil, inme ve kalp krizi gibi ciddi hastalıklar üzerinde de etkili oluyor"

Sağlık-İş Sendikası 19. Olağan Genel Kurulu Sağlık-İş Sendikası 19. Olağan Genel Kurulu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: "Bu ülke artık, uyuşturucu ile antidepresyon ilaçlarıyla ayakta durmaya çalışıyor" Akkaya ile delegeler arasında zaman zaman atışma yaşandı

Türkiye'de 100 kişiden 9'u kaçak sigara içiyor Türkiye'de 100 kişiden 9'u kaçak sigara içiyor

HÜ Halk Sağlığı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Özcebe: "Ülkemizde yaklaşık her 100 kişiden 9'u kaçak sigara içmektedir" "Sağlık Bakanlığı tarafından 9 bin 710 kişi ile yapılan bir başka çalışmada ise sigara kullananların yüzde 12,1'inin sigara paketinde, TAPDK tarafından zorunlu olan barkodun olmadığı gözlenmiştir"

"Yeni Hayat" belgeseli Gaziantepli izleyicilerle buluştu "Yeni Hayat" belgeseli Gaziantepli izleyicilerle buluştu

İngiltere Başbakanı Cameron, Polonyalı mevkidaşı Kopacz ile AB'nin reformdan geçirilmesini görüştü

Türkiye'nin reflü haritası çıkartıldı Türkiye'nin reflü haritası çıkartıldı

Türk Gastroentroloji Derneği tarafından yapılan ve 17 öğretim üyesi ile araştırma görevlisi tarafından yürütülen, 56 kişilik hekim grubu tarafından tartışılarak hazırlanan uzlaşı raporuna göre, reflü Türkiye'de en çok Marmara, en az Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülüyor Reflü Konsensus Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Bor: "Farklı yapımızdan ötürü Türkiye'de reflünün kanser olma ihtimali çok az. Bu nedenle her hastaya endoskopi yapmak ve sık sık tekrarlamak yanlış. Bu rapor ile alanında etkin hekimlerle uzlaşmaya vararak, reflüde Türklere özgü tanı ve tedavi standartları geliştirdik"

Sağlık Bakanlığının psikiyatri hastalarının bilgilerini istediği iddia Sağlık Bakanlığının psikiyatri hastalarının bilgilerini istediği iddiası

Bakan Müezzinoğlu: "Herhangi bir mahallede, hangi hastalığın, hangi oranda var olduğunu bilmek ve ona göre tedbir almak Sağlık Bakanlığının veya ilgili kurum ve kuruluşların görevi ve sorumluluğudur" "Yoksa 'Bu yoğunluktaki hastalar kimlerdir', bunu bilmek, hiç kimsenin yetkisinde değil, hakkı da değil. Böyle bir uygulama da söz konusu değildir"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim