konhaber.com » SAGLIK » Haber 01 Mayıs 2012 - 17:30:17
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor
Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin Konya Hava Hastanesi'ne taşınmasıyla ilgili girişimlerin bu hafta sonuçlanması bekleniyor.

Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi taşınıyor

Konya Numune Hastanesi’ndeki gelişmeleri kamuoyu merakla takip ediyor. Kısa bir süre önce hastanenin B Bloğu boşaltılmış, bazı birimler Yazır’daki ek binaya taşınmıştı. Bazı birimlerin ise, mevcut binada hizmet vermesi planlanmıştı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği’nden gelen karar, ilgili birimlere cuma günü ulaştı. Karara göre, Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesi, Numune Hastanesi içerisinde bulunan A Blok, Fizik Tedavi Merkezi Binası ve Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hizmet vermeye başlayacak. Yataklı servisler Yazır’a taşınacak. Poliklinik hizmetleri ise mevcut binadaki binalarda sürdürülecek. Numune Hastanesi yakınında 112 Acil Servis birimi de kurularak, acil hastalara anında müdahale edilecek. Taşındıktan sonra fazla hekimler ise mağdur edilmeyerek, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Beyhekim Devlet Hastanesi’nde istihdam edilecek.

ÇOCUK HASTANESİ, HAVA HASTANESİ'NE TAŞINIYOR

Karar ilgili birimlere gönderildi ancak konuyla ilgili yeni gelişmelerde yaşanıyor. Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, Hava Hastanesi’ne taşınması konusunda girişimlerde bulunuldu. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile görüşmesi bekleniyor. Faruk Sükan Doğumevi ve Çocuk Hastanesinin şu anda düşük kapasiteyle çalışan Hava Hastanesi'ne taşınması ile ilgili girişimler bu hafta içinde netliğe kavuşacak. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya olumlu baktığı belirtiliyor.

konhaber.com

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 11633 defa okundu.
SAGLIK KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Güneş ışınları ciltte lekelere yol açıyor Güneş ışınları ciltte lekelere yol açıyor

Türk Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şahin: "Yüzde oluşan kahverengi geniş lekeler, genellikle 30'lu yaşlardan sonra buğday ve esmer tenlilerde görülmektedir" "Güneşin deride yılların biriktirdiği etkiyle ortaya çıkan ve lentigo olarak adlandırılan lekeler açısından, açık tenliler hedeftedir"

Kemik sağlığı için "dışarıda oynayın" çağrısı Kemik sağlığı için "dışarıda oynayın" çağrısı

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Demirağ: "Çocuklar, sürekli evde, kapalı yerlerde oyun oynamaları halinde yeterli D vitamini alamıyor" "D vitamini açısından saat 11.00-16.00 saatleri dışında güneşten faydalanılması kemik sağlığı açısından gerekli" "Çocukların sokak oyunlarıyla dışarıda zaman geçirmeleri, güneşten faydalanmaları kemik sağlıkları ve fiziksel aktivite açısından çok önemli"

ABD'deki Türk öğrenciden büyük başarı ABD'deki Türk öğrenciden büyük başarı

MEB bursuyla ABD'de doktora yapan Mustafa Ünal, kemik kırılganlığıyla ilgili yaptığı yeni çalışmayla Baxter Genç Araştırmacı Ödülü'ne layık görüldü Ünal: "Gelecekte kemik sağlığının klinik olarak ölçümünde bu metodun kullanılabilme potansiyeli çok yüksek" "Laboratuvarımızda özellikle kemikteki su miktarını ölçebilecek hassasiyette bir Raman spektroskopisi dizayn ettik" "Kemik kalitesinin hassas bir şekilde ölçülmesi hem kemik kırılmadan önce risk tespitinde hem de yapılan tedavinin yararlı olup olmadığının tespitinde önemli bir adım"

CÜ'de ilk kez organ nakli yapıldı CÜ'de ilk kez organ nakli yapıldı

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, bir hastaya ilk kez organ nakli gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Kocacık: "Hastanemizde daha önce tüp bebek ve yanık merkezi kurulmuştu, bir eksiklik de organ nakliydi. Bunu da tamamlamış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz"

Bel ve boyun fıtığı tedavisinde yeni dönem Bel ve boyun fıtığı tedavisinde yeni dönem

Bel ve boyun fıtığı tedavisinde kullanılan yeni teknoloji, bilgisayar kontrollü robotik sistem “Antalgic-Trak Robotik Omurga Dekompresyon cihazı artık Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde de hastalara hizmet vermeye başladı.

"Obezite, et benlerini tetikliyor" "Obezite, et benlerini tetikliyor"

Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Yılmaz: "Kilolu insanlarda et beni olma riski, kilolu olmayanlara göre belirgin derecede fark ediyor. En önemlisi de kişide kilo varsa, et benleri şeker hastalığının bir habercisidir" "Et beni olan insanların şeker hastası olabileceği için önlem alması, diyetine dikkat etmesi, zayıflaması gerekiyor"

Untitled Document
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
AÇIK
28,5
AÇIK
Nem:%17
Ruzgar:3 km/sa
Basinc:1013,7 hPa
Sesli Makale
NAMAZ VAKiTLERi
02 Eylül 2015, Çarşamba - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:45 06:12 12:58 16:35 19:31 20:51
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim