Reklam
konhaber.com » GUNCEL » Haber 28 Mart 2012 - 09:28:10
Başpolisliğe yeni düzenleme
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memuru Rütbelerine Yükselme Esaslarına Dair Yönetmelikte yapılan değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Başpolisliğe yeni düzenleme

Buna göre, başpolis ve kıdemli başpolislik rütbesine yükselme başvurusunda, ''Son üç performans değerlendirme puanı ortalaması iyi derecede olma'' şartı aranacak.

En az 10 yıl ve üzeri görev yapmış veya 35 yaşından gün almış polis memurlarından, başpolis memurluğu için başvuran adaylardan yazılı sınava çağrılacakların sayısı, polis memurlarının toplam sayısının yüzde 15'ini geçemeyecek. Yazılı sınava çağrılacakların oranı, Emniyet Genel Müdürlüğünce güvenliğe etki eden faktörler göz önüne alınarak, birimlerde güvenlik zafiyeti oluşmayacağının değerlendirilmesi durumunda artırılabilecek.

Başvuru yapan aday sayısının bu oranı geçmesi durumunda, meslek kıdemi puanının yüzde 30'u, eğitim düzeyi puanının yüzde 30'u ve son üç performans değerlendirme puanı ortalamasının beş katı toplanarak oluşturulacak puandan, son 5 yılda aldığı her bir disiplin cezası için tespit edilen puanın düşürülmesi esas alınarak sıralacak.

Puanların eşit olması durumunda, sırasına göre eğitim düzeyi ve son üç performans değerlendirme puanı ortalaması yüksek, sicil numarası küçük olan adaylara öncelik verilecek.

Aday listelerinin oluşturulmasına ilişkin işlemler, Personel Dairesi Başkanlığınca yürütülecek ve aday listeleri elektronik ortamda yayınlanacak.

En az 10 yıl fiilen görev yapmış veya 35 yaşından gün almış polis memurlarının başpolis memuru rütbesine yükselmesinde, sınava giren personelin, yerleştirme puanı, son başvuru tarihi itibarıyla, son üç performans değerlendirme puanı ortalamasının iki katı, eğitim düzeyi puanının yüzde 10'u, mesleki kıdem puanının yüzde 10'u ile yazılı sınav notunun yüzde 70'inin toplamıyla elde edilen puandan son 5 yılda aldığı her bir idari ceza için tespit edilen puan düşürülerek hesaplanacak.

24 yıl ve üzeri fiili hizmet süresi bulunan polis memurlarının başpolis memurluğu rütbesine yükselmesinde, sınava giren personelin, yerleştirme puanı, son başvuru tarihi itibarıyla son üç performans değerlendirme puanı ortalamasının on katı, eğitim düzeyi puanının yüzde 10'u, mesleki kıdem puanının yüzde 20'si ile yazılı sınav notunun yüzde 20'sinin toplamıyla elde edilen puandan son 5 yılda aldığı her bir idari ceza için tespit edilen puan düşürülerek hesaplanacak.

Kıdemli başpolis memuru rütbesine yükselmede ise sınava giren personelin, yerleştirme puanı, son üç performans değerlendirme puanı ortalamasının iki katı, eğitim düzeyi puanının yüzde 10'u, mesleki kıdem puanının yüzde 10'u ile yazılı sınav notunun yüzde 70'inin toplamıyla elde edilen puandan son 5 yılda aldığı her bir idari ceza için tespit edilen puan düşürülerek hesaplanacak.

Adli veya idari soruşturması son başvuru tarihi ile atama tarihi arasında sonuçlanan personelden, kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alanların yükselme ve atama işlemleri, cezalarının kesinleştiği tarihten başlamak üzere alınan ceza süresi kadar ertelenecek. Atama tarihine kadar soruşturması neticelenmemiş olanların yükselme ve atama işlemleri soruşturmaları neticeleninceye kadar durdurulacak, soruşturma sonucunda kademe ilerlemesinin durdurulması cezası alanların atamaları, kıdemleri emsallerinin atandığı tarihten başlamak üzere ceza süresi kadar ertelenerek yapılacak.

Yerleştirilmesi yapıldıktan sonra aday, atandığı yerde 6 ay içerisinde göreve başladığı takdirde onay tarihi itibarıyla rütbe almaya hak kazanacak. Bu süre içerisinde göreve başlamayanlar, göreve başladıkları tarihten itibaren rütbe almaya hak kazanacak.

Yönetmelikte, kıdem sırasının tespiti ve performans değerlendirmeye ilişkin bazı değişiklikler de bulunuyor. / AA

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 16419 defa okundu.
GUNCEL KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Sivas'ta sigara kaçakçılığı operasyonu Sivas'ta sigara kaçakçılığı operasyonu

Bir tırda kurban derilerinin altına gizlenmiş 225 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları

İngiltere Savunma Bakanı Fallon: "Rusya?nın Suriye?ye müdahalesi zor bir durumu çok daha tehlikeli hale getirdi" "Rusya?nın bazı kurallara gerçekten uymasını temin için çabalarımızı koordine edeceğiz"

İçişleri Bakanı Altınok: İçişleri Bakanı Altınok:

"Elini açmış, çaresiz kalmış, yurdunu, yuvasını, evini, barkını terk etmiş insanlara Türkiye sırtını dönemez, dönmedik, bundan sonra da dönmeyeceğiz" "Türkiye sesini, adını duyunca, Türk bayrağını bir yerde görünce insanların gözleri ışık ışık oluyor. Bu umudu söndürmeye hakkımız yok. Biz zorlanacağız, ekonomik ve sosyal olarak belki zorlanacağız ama bu misafirperverlik örneğini, Türk milletine yakışan, Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışan bu vefayı göstermeye devam edeceğiz" "(Polisler) Ek göstergelerini düzeltmekle kalmayacağız, 1 Kasım'dan sonra arkadaşlarımızın ekonomik durumlarını daha güzel noktalara getirme konusunda özel gayretlerimiz, çalışmalarımız var. İnşallah onları da gerçekleştirme noktasına getireceğiz" "Korucuların hem sosyal haklarını hem ücretlerini iyileştireceğiz. Hükümetimiz, güvenlik birimlerimizin bir parçası olan korucu kardeşlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaktır. 50 bin kadromuzu tamamen dolduracağız. Yaşlanan arkadaşlarımız var. Emeklilik haklarını sağlayacağız"

Tek göz odada 21 kişilik dram Tek göz odada 21 kişilik dram

Savaşta evleri yıkılan, kimi çocuklarını, kimi yakınlarını kaybeden 3 aile, Basmane?de harabeyi andıran bir evde yaşam mücadelesi veriyor Elektrik ve banyonun olmadığı tek göz odada 6'sı yetişkin, 15'i çocuk 21 kişi kalıyor Ailelerin en yaşlı bireyi Farsi: "Bir battaniye var, altına girip yatıyoruz. Komşular günde bir öğün karnımızı doyuruyor"

Genelkurmay Başkanlığı: Genelkurmay Başkanlığı:

"Van'da Eşmepınar Jandarma Karakoluna bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiştir" "Bomba yüklü aracın patlatılması ve çıkan çatışma sonucunda kahraman 14 silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır" "Çıkan çatışmada, üç terörist silahları ve bir Yaesu el telsiziyle etkisiz hale getirilmiştir"

Dink cinayeti soruşturmasında gözaltı sayısı 5'e çıktı Dink soruşturmasında gözaltı sayısı 5'e çıktı

Hrant Dink cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 5'e yükseldi.

Untitled Document
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
ÇOK BULUTLU
ÇOK BULUTLU
Nem:%99
Ruzgar:2 km/sa
Basinc:1008,2 hPa
Sesli Makale
NAMAZ VAKiTLERi
07 Ekim 2015, Çarşamba - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 05:21 06:43 12:45 15:59 18:36 19:51
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim