Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » GUNCEL » Haber 26 Ekim 2013 - 15:21:34
Döngeloğlu, İslam'da aileyi anlattı
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Evlilik Okulu Seminerleri sürüyor.

Döngeloğlu, İslam'da aileyi anlattı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Evlilik Okulu Seminerleri kapsamında “Ömer Döngeloğlu ile İslam’da Aile” isimli program düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleşen programda Ömer Döngeloğlu, insanlık tarihinden ve Peygamber Efendimizin aile hayatından örnekler anlattı.

Dünyanın şu anda aile konusunda büyük bir kriz içinde olduğunu vurgulayan Döngeloğlu, Batı’nın 30-40 yıl önce önerdiği aile modeli nedeniyle Türkiye’de de aile konusunda sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Evlenen gençlerin artık aile büyükleriyle yaşamak istemediğini, bunun da çeşitli sorunlara sebep olduğunu vurgulayan Ömer Döngeloğlu, “Geçmişte yaşadığımız geniş ailelerde de sıkıntı olurdu ama bu sıkıntılar geçim sıkıntısına, yuvayı yıkmaya dönük stresi absorve ederdi.

Sıkıntı yaşayanlar aile içinde mutlaka kendilerini dinleyen birilerini bulurdu. Şimdi televizyon kumandasında hangi düğmeye basılacak kavgasında bile ne elti bulabiliyorsunuz, ne kaynana. Bir evin yükünü bir omuz kaldırmakta zorlanıyor. Eşler sıkıntıyı birbirine yansıtıyor. Evlilikler 5 yıl bile sürdürülemiyor” dedi.

Dünyada mutlaka sıkıntılar yaşanacağını ifade eden Döngeloğlu, “Siz bulunduğunuz hale razı olduğunuzda mutluluğu yaşarsınız. Zengin zenginliğine, fakir fakirliğine razı olursa mutluluğu yakalar” diye konuştu.

Döngeloğlu, konuşmasının sonunda tüm ailelere seslenerek, “Evlerinize sahip çıkın, yuvanıza sahip çıkın. Yuvanıza sahip çıkarsanız yuvanızı Allah koruyacaktır” dedi.

Programın sonunda Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fatih Yılmaz, Ömer Dngeloğlu’na teşekkür ederek, Hazreti Mevlana’nın nasihatlerinden oluşan bir set hediye etti.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 771 defa okundu.
YORUMLAR
GUNCEL KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Diyarbakır'daki olaylarda 11 polisin yaralandığı bildirildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Karabük'te: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Karabük'te:

Şahin, Karabük'te Sosyal Güvenlik Kurumu binasının temel atma törenine katıldı

Edirne Asker Hastanesi Şehitliği ziyarete açıldı Edirne Asker Hastanesi Şehitliği ziyarete açıldı

Edirne Valisi Şahin: "Sevinç günü yaşıyoruz çünkü aradan 100 yıl da geçmiş olsa bu abideyi yapabildik ve şehitlerin başları ucuna koyabildik"

İkiz kardeşini çapayla öldürdü İkiz kardeşini çapayla öldürdü

Türkiye'nin milli gözlem uydusu Göktürk-2 ekibinde yer alan Prof. Dr. Güçlü: "Dünya üzerinde görüntü alamadığımız, görmediğimiz ülke yok. Görüntü alamadığımız stratejik anlamda bir bölge yok" "Uzaydan yeryüzünü kameralarla denetleyen, fotoğraflayan, görüntüler alan, bilgileri ülkemize gönderen ve bu bilgileri kullanan bir milli uydumuz var"

Ereğli Bilim Şenliği Ereğli Bilim Şenliği

Türkiye'nin milli gözlem uydusu Göktürk-2 ekibinde yer alan Prof. Dr. Güçlü: "Dünya üzerinde görüntü alamadığımız, görmediğimiz ülke yok. Görüntü alamadığımız stratejik anlamda bir bölge yok" "Uzaydan yeryüzünü kameralarla denetleyen, fotoğraflayan, görüntüler alan, bilgileri ülkemize gönderen ve bu bilgileri kullanan bir milli uydumuz var"

Eskişehir'de hükümlüler ürünlerini sergiledi Eskişehir'de hükümlüler ürünlerini sergiledi

Hükümlüler tarafından üretilen mobilya, takı, elbise ile çok sayıda ürün sergilendi Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Kapıcı: "Hükümlülerin çalıştırılmasındaki asıl amaç, ceza infaz kurumlarında meşgul edilmeleri veya ceza infaz kurumlarının gelir elde etmesi olmayıp, hükümlüleri tahliye sonrası hayata hazırlamaktır"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim