Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » SIYASET » Haber 02 Ekim 2013 - 00:33:43
Yeni Yasama Yılı Açılış Resepsiyonu
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, 24. Dönem 4. Yasama yılının başlaması dolayısıyla Meclis Tören Salonu'nda resepsiyon verdi.

Yeni Yasama Yılı Açılış Resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, yeni yasama yılı dolayısıyla Meclis'te verilen resepsiyona katıldı. Gül çiftini, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, kapıda karşıladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile katıldığı resepsiyonda, salonda bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile bir süre sohbet etti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP ve MHP'li bazı milletvekilleriyle de sohbet eden Gül'e bir süre sonra Başbakan Erdoğan da eşlik etti.BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile sohbet eden Gül ve Erdoğan, daha sonra salonun çıkışına yöneldi.

Bahçekapılı ilk defa Meclis'te Cumhurbaşkanı'nı karşıladı

Gül ve Erdoğan, burada TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile karşılaştı. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'e, Bahçekapılı'nın ilk defa Meclis'te bir bayan başkanvekili olarak Cumhurbaşkanı'nı karşıladığını söyledi.

Bahçekapılı da refakati sırasında çok heyecanlandığını belirtti. Bunun üzerine Gül "(Bahçekapılı'ya) Unutursam öksür, bana haber ver, dedim. Neyse ona gerek kalmadan ben hatırladım" dedi.

Erdoğan'ın "Öyle mi?" sorusu üzerine Bahçekapılı "Evet" karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'e, Bahçekapılı'nın ilk defa TBMM Genel Kurulu'nu yöneteceği bilgisini de verdi. Gül de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sohbetin ardından TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ü aracına kadar uğurladı.

Erdoğan vekillerle sohbet etti

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, resepsiyon salonunda gezerek davetlilerle sohbet etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile sohbet eden Erdoğan, Özel'in eşinin rahatsızlığı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

BDP'li Hasip Kaplan ve Sırrı Sakık ile resepsiyon salonunda karşılaşan Erdoğan, Sakık'ın demokratikleşme paketini hatırlatarak, "Pakete hem yergilerimiz var hem övgülerimiz var", Hasip Kaplan'ın da "İleride daha rahat konuşmamız gereken bir iki konu daha var" sözleri üzerine "En orta yolu bulan açıklamayı, boş tarafı değil dolu tarafı görmeliyiz" dedi.

Hasip Kaplan'ın sürecin hassas bir dönem olduğunu anımsatarak, "Mecburuz bunları da görmek zorundayız" demesi üzerine ise Erdoğan, "Arada sırada marifet iltifata tabidir" karşılığını verdi.

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Hasip Kaplan da bardağın yüzde 10'u dolu olsa bile yüzde 90'ı anlatmanın zor olduğunu belirterek, "Ama şöyle de bir süreç olayı var: Barış oldu bu sene, kimse ölmedi. Çocuklarımız dağdan inecek, içerdekiler çıkacak" diye konuştu.

Sırrı Sakık da herkesin nefesini tutarak paketi beklediğini ifade ederek, "Mesela Terörle Mücadele Yasasından hepimiz yaralıyız. Onlarca, binlerce insan içerde. Böyle bir beklenti vardı. Yerel yönetimlerle ilgili değişiklikle alakalı bir beklenti de vardı" dedi.

Sakık ve Kaplan'ı dinleyen Erdoğan'ın cevabı, "Hayırlısı bakalım" oldu.

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek ile fotoğraf çektirerek, resepsiyon salonunun üst katında görüntü alan kameralara el salladı.

Birlikte salondan çıktığı Cumhurbaşkanı Gül'ü aracına kadar uğurlayan Erdoğan, daha sonra TBMM'den ayrıldı.

Resepsiyondan notlar

Van depremi ve terör olayları nedeniyle iki yıldır iptal edilen Meclis'in açılış resepsiyonları, bu yıl kalabalık bir misafir grubunu ağırladı.

Çiçek çifti, saat 19.00 olan resepsiyon saatinden 10 dakika önce salondaki yerlerini alarak, davetlileri karşıladı. Davetliler ile tek tek tokalaşan Cemil Çiçek ve eşinin liderler arasındaki ilk konukları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu'nun hemen ardından salona MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, beraberindeki milletvekilleriyle geldi. Muhalefet liderlerinden sonra ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile resepsiyona katılarak, Çiçek ile tokalaştı.

Resepsiyonda Gül, resepsiyonda MHP Grup Başkanvekilliğine seçilen Yusuf Halaçoğlu'nu da kutladı.

Çiçek, Gül ve Erdoğan'ı kapıya kadar uğurladı. Önce Gül, ardından Erdoğan makam araçlarına binerek, resepsiyondan ayrıldı.

Kılıçdaroğlu ise resepsiyonda 10 dakika kaldı.

Çiçek, Bahçeli'nin yanına gelerek, "Ayağınıza sağlık" dedi.

Bu sırada Çiçek'e, anayasa çalışmalarının kendisini yorup yormadığı soruldu. Çiçek, siyasette yorulmanın olmayacağını söyledi.

Bu yıl resepsiyonun kalabalık olduğunun belirtilmesi üzerine Çiçek, "Oluyor işte" dedi.

Resepsiyona, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve kuvvet komutanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, AK Parti, CHP, MHP ve BDP milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda davetli katıldı.

Davetliler için zengin bir menü de sunuldu. Yaklaşık bin kişilik ikram hazırlandı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 682 defa okundu.
YORUMLAR
SIYASET KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Suudi Arabistan İsveç'e elçisini geri gönderecek Suudi Arabistan İsveç'e elçisini geri gönderecek

Stockholm büyükelçisini 10 gün önce geri çeken Suudi Arabistan, elçisini geri gönderme kararı aldığı bildirildi

Başbakan Davutoğlu canlı yayında Başbakan Davutoğlu canlı yayında

Davutoğlu: (5) "Ne MHP çözüm süreci üzerinden Türkiye bölünecek diye bir kara propaganda yönetsin ne de HDP çözüm sürecini kendi lehine çevirmeye çalışsın. Çözüm süreci Türkiye'nin en önemli projesidir ve ne surette olursa olsun nihayette başarıya ulaşacaktır" "Bugün, Çözüm Süreciyle ilgili bazı engellerle karşı karşıya kalınıyorsa, bunun birinci mesulü HDP'dir veya onların yanlış yaklaşımıdır. Bizzat da söylüyorum, Demirtaş'ın bizatihi kendisidir" "Bu tutumuyla 7 Haziran'dan sonra eğer HDP, Demirtaş, Meclise giremezlerse şikayet etmeyecekler" "Çözüm süreci akamete uğrarsa neler olabileceğini hepimizin dikkatlice takip etmesi lazım. Kimse ateşle oynamamalı Türkiye de"

Başbakan Davutoğlu, canlı yayında Başbakan Davutoğlu, canlı yayında

Davutoğlu: (4) "Madem başkanlığa doğru bir evrilme gereklidir, bizim seçim beyannamesinde de bu husus olacak. Şu anda seçim beyannamesinde başkanlık sisteminin nasıl yer alacağını bizzat ben, bizzat kendim kalemimle yazdım" "Ama şimdi yeni bir dönemle halk tarafından seçilen bir cumhurbaşkanı söz konusu olduğunda artık parlamenter sisteme doğru gitmektense, nehrin yarısı geçilmiş, karşı tarafa geçmek gerekiyor artık, başkanlık sistemine geçmek gerekiyor" "Cumhurbaşkanımızın bana söylemesi gereken şeyi veya kamuoyuna söylemesi gereken şeyi bir başkası söylerse bunu kabul etmem. Ama Cumhurbaşkanımız bana her şeyi söyleyebilir, Cumhurbaşkanımız birlikte düşündüğümüz veya kendi şahsi kanaatlerini açıklayabilir, cumhurbaşkanlığı makamı devletin en üst makamıdır" "Sezer ve Ecevit ikilisinin nasıl bir ekonomik krize yol açtığını herkes gördü. Biz böyle birşeyi bu millete yaşatmayız herkesin gönlü rahat olsun. Ne Sayın Cumhurbaşkanımız böyle bir şeye izin verir, ne ben veririm"

Başbakan Davutoğlu: (1) Başbakan Davutoğlu: (1)

"Bütün şehirlerimizin tek tek nabzını tutarak, tek tek brifingler alarak, seçimler öncesinde neler yapılması gerektiğini de gördüm. Gittiğim her yerde sadece kongre yapıp dönmedim. Kongre yaptım, valilikte, belediyede brifing aldım, akşam STK'larla toplandım. Şu anda zihnimde Türkiye'nin haritası, neredeyse ilçe bazına kadar var. Nerede ne yapılacağı konusunda zihnimde bir resim ortaya çıktı" "Ezbere konuşmak doğru değil. Tanımadan, bilmeden hükmetmek doğru değil. Ve tepeden bakmak, 'Ben zaten her şeyi zaten biliyorum, halktan öğrencek bir şey yok' demek doğru değil. Gideceksiniz halkın nabzını, halkın taleplerini tutacaksınız" "Sizin yüreğiniz tabanın yüreğiyle birlikte attığı zaman siyasetin aşkı oluyor, heyecanı oluyor. O koptuğu zaman artık yorulmaya başlarsınız ve kitle de yorulur. Bizim kitlemiz eğer yorulmadıysa kaç seçimden sonra, o yüreği tutan Cumhurbaşkanımız vardı, şimdi o yüreğe hitap etmek zorunda olan ben varım"

Başbakan Yardımcısı Arınç: Başbakan Yardımcısı Arınç:

"Hürriyet Gazetesinin bugünkü sayısında yayınlanan ve bazı internet sitelerinde 'Gökçek Hesabını Verecek' ve 'HDP yüzde 11-12' başlılığı ile yer alan haberlerin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır"

AK Parti MYK toplantısı sona erdi AK Parti MYK toplantısı sona erdi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, sona erdi.

Untitled Document
Kontv Milletin Kanalı
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI
KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI
Nem:%100
Ruzgar:11 km/sa
Basinc:1012 hPa
NAMAZ VAKiTLERi
28 Mart 2015, Cumartesi - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:12 05:35 12:02 15:31 18:17 19:34
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim