Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » SIYASET » Haber 02 Ekim 2013 - 00:33:43
Yeni Yasama Yılı Açılış Resepsiyonu
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, 24. Dönem 4. Yasama yılının başlaması dolayısıyla Meclis Tören Salonu'nda resepsiyon verdi.

Yeni Yasama Yılı Açılış Resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, yeni yasama yılı dolayısıyla Meclis'te verilen resepsiyona katıldı. Gül çiftini, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek, kapıda karşıladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile katıldığı resepsiyonda, salonda bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile bir süre sohbet etti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP ve MHP'li bazı milletvekilleriyle de sohbet eden Gül'e bir süre sonra Başbakan Erdoğan da eşlik etti.BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile sohbet eden Gül ve Erdoğan, daha sonra salonun çıkışına yöneldi.

Bahçekapılı ilk defa Meclis'te Cumhurbaşkanı'nı karşıladı

Gül ve Erdoğan, burada TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile karşılaştı. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'e, Bahçekapılı'nın ilk defa Meclis'te bir bayan başkanvekili olarak Cumhurbaşkanı'nı karşıladığını söyledi.

Bahçekapılı da refakati sırasında çok heyecanlandığını belirtti. Bunun üzerine Gül "(Bahçekapılı'ya) Unutursam öksür, bana haber ver, dedim. Neyse ona gerek kalmadan ben hatırladım" dedi.

Erdoğan'ın "Öyle mi?" sorusu üzerine Bahçekapılı "Evet" karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'e, Bahçekapılı'nın ilk defa TBMM Genel Kurulu'nu yöneteceği bilgisini de verdi. Gül de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sohbetin ardından TBMM Başkanı Çiçek ve Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ü aracına kadar uğurladı.

Erdoğan vekillerle sohbet etti

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, resepsiyon salonunda gezerek davetlilerle sohbet etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile sohbet eden Erdoğan, Özel'in eşinin rahatsızlığı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

BDP'li Hasip Kaplan ve Sırrı Sakık ile resepsiyon salonunda karşılaşan Erdoğan, Sakık'ın demokratikleşme paketini hatırlatarak, "Pakete hem yergilerimiz var hem övgülerimiz var", Hasip Kaplan'ın da "İleride daha rahat konuşmamız gereken bir iki konu daha var" sözleri üzerine "En orta yolu bulan açıklamayı, boş tarafı değil dolu tarafı görmeliyiz" dedi.

Hasip Kaplan'ın sürecin hassas bir dönem olduğunu anımsatarak, "Mecburuz bunları da görmek zorundayız" demesi üzerine ise Erdoğan, "Arada sırada marifet iltifata tabidir" karşılığını verdi.

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine Hasip Kaplan da bardağın yüzde 10'u dolu olsa bile yüzde 90'ı anlatmanın zor olduğunu belirterek, "Ama şöyle de bir süreç olayı var: Barış oldu bu sene, kimse ölmedi. Çocuklarımız dağdan inecek, içerdekiler çıkacak" diye konuştu.

Sırrı Sakık da herkesin nefesini tutarak paketi beklediğini ifade ederek, "Mesela Terörle Mücadele Yasasından hepimiz yaralıyız. Onlarca, binlerce insan içerde. Böyle bir beklenti vardı. Yerel yönetimlerle ilgili değişiklikle alakalı bir beklenti de vardı" dedi.

Sakık ve Kaplan'ı dinleyen Erdoğan'ın cevabı, "Hayırlısı bakalım" oldu.

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek ile fotoğraf çektirerek, resepsiyon salonunun üst katında görüntü alan kameralara el salladı.

Birlikte salondan çıktığı Cumhurbaşkanı Gül'ü aracına kadar uğurlayan Erdoğan, daha sonra TBMM'den ayrıldı.

Resepsiyondan notlar

Van depremi ve terör olayları nedeniyle iki yıldır iptal edilen Meclis'in açılış resepsiyonları, bu yıl kalabalık bir misafir grubunu ağırladı.

Çiçek çifti, saat 19.00 olan resepsiyon saatinden 10 dakika önce salondaki yerlerini alarak, davetlileri karşıladı. Davetliler ile tek tek tokalaşan Cemil Çiçek ve eşinin liderler arasındaki ilk konukları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu'nun hemen ardından salona MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, beraberindeki milletvekilleriyle geldi. Muhalefet liderlerinden sonra ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile resepsiyona katılarak, Çiçek ile tokalaştı.

Resepsiyonda Gül, resepsiyonda MHP Grup Başkanvekilliğine seçilen Yusuf Halaçoğlu'nu da kutladı.

Çiçek, Gül ve Erdoğan'ı kapıya kadar uğurladı. Önce Gül, ardından Erdoğan makam araçlarına binerek, resepsiyondan ayrıldı.

Kılıçdaroğlu ise resepsiyonda 10 dakika kaldı.

Çiçek, Bahçeli'nin yanına gelerek, "Ayağınıza sağlık" dedi.

Bu sırada Çiçek'e, anayasa çalışmalarının kendisini yorup yormadığı soruldu. Çiçek, siyasette yorulmanın olmayacağını söyledi.

Bu yıl resepsiyonun kalabalık olduğunun belirtilmesi üzerine Çiçek, "Oluyor işte" dedi.

Resepsiyona, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve kuvvet komutanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, AK Parti, CHP, MHP ve BDP milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda davetli katıldı.

Davetliler için zengin bir menü de sunuldu. Yaklaşık bin kişilik ikram hazırlandı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 567 defa okundu.
YORUMLAR
SIYASET KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

"1699?da Karlofça?da ve Karlofça?dan itibaren bir vesayet bu ülkenin üzerine bindirildi. 1699?dan itibaren, şimdi yıl 2014 ve 2014 tarihinde yepyeni bir kapı açıyor Türkiye'' ''10 Ağustos sadece bir cumhurbaşkanlığı seçiminin adı değildir. 10 Ağustos kıymetli başbakanımız, bu millete hizmet etmenin aziz bir evladı olarak, bu millete hizmet etmeyi kendisinin en önemli amacı olarak gören sayın başbakanımızın, sayın Erdoğan'ın, Çankaya'ya çıkma tarihi değildir'' ''Kılıçdaroğlu denilen adamın adı, 10 Ağustos'tan sonra kazınacaktır, az kaldı'' ''2. Mahmut'un 1826'da yeniçeriyi tasfiyesi gibi, Vakayı Hayriye gibi... Bilmenizi isterim ki aynı olay şimdi 'paralel yapının' tasfiyesi, Vakayı Hayriye gibidir''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce:

"Dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz. Bununla göğsümüzü nasıl kabartmayız. İşte diyoruz ki bu trend, bu hız devam etsin. Bu istikrar devam etsin diyoruz" "10 Ağustos'ta televizyonları açacağız, şöyle bir haber dinleyeceğiz; 'İlk defa halkın kendi elleriyle yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde, Recep Tayyip Erdoğan, çok büyük farkla cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bu haberi dinleyeceğiz o gün"

Başbakan Yardımcısı Arınç, Bursa'da (1) Başbakan Yardımcısı Arınç, Bursa'da (1)

Arınç: "(Cumhurbaşkanı adayları) Şahıslarıyla ilgili bir şey söylemem nezaket dışı olur ama her şey ortada. İnanıyoruz ki üç adaydan biri, Sayın Başbakanımız, bugüne kadar gösterdiği bütün başarılara bir yenisini daha ekleyecek ve inşallah 10 Ağustos akşamı umarız ki birinci turda ve yüksek bir oyla cumhurbaşkanı seçilecektir" "Filistin'de yağdırılan bombaların altında ölenler, Mısır'da cezaevlerinde idam gününü bekleyenler veya Budistlerin katliama uğrattığı Myanmar Müslümanlarıyla yüreklerimiz bir çarpıyor. Biz onlarla dayanışma içindeyiz"

Cumhurbaşkanı seçimine doğru Cumhurbaşkanı seçimine doğru

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Cumhurbaşkanı olursam yapacağım ilk işlerden biri Alevi halkından devlet adına özür dilemek olacak" "Ben Cumhurbaşkanı olursam birilerinin yaptığı gibi halklarımızın kutsal mekanlarıyla asla alay edilmesine müsaade etmeyeceğim. Cemevi ibadethanedir, yasal, anayasal statüye kavuşmalıdır"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Mersin'de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Mersin'de

"Son operasyonlar, Balyoz ve Ergenekon'da veya o operasyonlar sonrasında hazırlanan sahte belgelere veya insanlara yapılan haksızlıklara yönelik değil. Bu operasyonun temel amacı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi ile 4 bakanı. Devleti soyup soymaları ve bu soygunun ortaya çıkarılmasına karşı yapılan bir karşı operasyondur" "Bozduğunuz kantar gün gelir sizi tartar. Gün gelir bunları da tartacak, bunlar istediği yere kaçsınlar, bu mümkün değil, bu tabloyu Türkiye'nin kaldırması mümkün değil"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın, Diyarbakır mitingi Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın, Diyarbakır mitingi

Erdoğan: (4) "Filistin'de maalesef bu İsrail katliam, soykırım yapıyor. İsrail bir terör devleti olarak terör estiriyor. Onun için diyorum ki; 'zalimler için yaşasın cehennem' 150'yi aşkın o yavruların ölümünü gördünüz değil mi? Annelerin ölümünü gördünüz değil mi? Dünya, Avrupa sessiz. Şu anda gerek özel temsilcilerim, gerek Dışişleri Bakanım devredeler, çalışıyoruz. Er veya geç, bu iş de yoluna girecek inşallah" "Burada, Diyarbakır'da bir kez daha söz veriyorum; sizin takdirinizle cumhurbaşkanı seçilirsem, çözüm sürecinin daha kararlı şekilde takipçisi olacağım. Sabotajlara karşı durdum, daha güçlü şekilde durmaya devam edeceğim. Türkiye'de kardeşliğe saldırı düzenleyen Pensilvanya ihanet şebekesiyle mücadeleyi daha güçlü sürdüreceğim" "Siz 3 Kasım'da bu ülkenin makus talihini değiştirdiniz, Türkiye şahlandı. 10 Ağustos'tan sonra da Türkiye'de yeni bir dönemin miladı olacak inşallah"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim