Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » GUNCEL » Haber 30 Haziran 2013 - 16:10:19
'Bugün seçim olsa' anketinin sonuçları!
Yeni Şafak Gazetesi yazarı Erkan Tan, yapılan en son seçim anketini açıkladı.

'Bugün seçim olsa' anketinin sonuçları!

Yeni Şafak Gazetisi yazarlarından Erkan Tan, 'Bugün seçim olsa' başlıklı yazısında son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.

Tan, anketin Türkiye genelinde 54 bin kişiyle yapıldığını belirtti.

Tan'ın yazısına göre, Akil İnsanlarının çalışması yüzde 63 başarılı bulunurken diğer kısım başarısız bulmakta ve kararsız.

Ankette en beğenilen lider kim sorusuna, yüzde 41 oranında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan cevabı verilirken, Erdoğan'ı yüzde 17 ile Cumhurbakanı Abdullah Gül, yüzde 9 ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve yüzde 7'yle MHP lideri Devlet Bahçeli takip etti.

Gezi Parkı olayları

Yaklaşık 1 aydır ülke gündemini meşgul eden İstanbul Taksim Gezi Parkı olayları ankette de yerini aldı. 'Ülkemizin en çok konuştuğu konu?' sorusuna ilk sırada yüzde 34 ile Gezi Parkı olayları geldi. Gezi olaylarını sırasıyla Türkçe Olimpiyatları, hayat pahalılığı, ve Akdeniz Oyunları izleri.

Bu pazar seçim olsa...

Katılımcılara 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' sorusu da yöneltildi. Katılımcıların yüzde 46,7'si Ak Parti'yi ilk parti olarak belirtti. Ak Parti'nin ardından gelen CHP'nin oy oranı yüzde 22,2 olarak açıklanırken, MHP'nin oy oranı ise yüzde 14,4.

Erkan Tan, Gezi Parkı olaylarından CHP'nin 'olaylara katılmadık' açıklamasını hatırlatarak, CHP'nin olaylarla ilgili özdeş görüntüsünün partiye oy kaybettireceğini söyledi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 11985 defa okundu.
YORUMLAR
GUNCEL KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Başbakan Davutoğlu: (3) Başbakan Davutoğlu: (3)

"Bir grup aydının deklarasyonu oldu, çoğuda tanıdığım isimler. HDP'ye destek beyanında bulundular, bulunabilirler, siyasi tercihlerini ifade edebilirler. Ama beni üzen taraf şu, bu isimlerin özgürlükçülük ve barış adına bu açıklamayı yaptıklarını ifade ederken dönüp HDP'ye, PKK'ya şiddeti bırakın demokrasilerde terör olmaz, silah olmaz dememeleri, diyememeleri. O zaman o yaptıkları deklarasyonun bir kıymeti harbiyesi yok" "Demirtaş'ın problemi, Türkiyelilikten bir söylem Türkiyeliliği anlıyor. Bir de marjinal değişik grupları etrafımızda toparlarsak doğru olur diye düşünüyor. Halbuki bu öyle değil" "1990'lı yıllarda o kadar terör yaptınız, o kadar cana kıydınız olabildi mi olmadı. Bir şekilde organize olan devletle inatlaşarak belki zarar verirsiniz ama istediğinizi elde edemezsiniz. Ama doğru olanı yapmaya ayarlarsanız kendinizi ki biz doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz. HDP'yi, Kandil'i, İmralı'yı onu bunu ikna etmek için hiçbir şey yapmadık"

Belçika'da hava trafik kontrol sistemi çöktü Belçika'da hava trafik kontrol sistemi çöktü

Elektrik arızası nedeniyle devre dışı kalan sistem nedeniyle, 200 sefer iptal oldu

Başbakan Davutoğlu: (1) Başbakan Davutoğlu: (1)

"Şu anda Türkiye'de iki siyaset var. Bir, parçalayıcı siyaset. 'Biz' derken kişilerin neyi kastettiği önemli" "Ben 'Biz' derken, Mardin olmadan bir 'Biz' düşünemiyorum. Diyarbakır olmadan Konya'yı düşünemiyorum. Acaba HDP böyle hissedebiliyor mu veya MHP'liler böyle hissediyor mu? CHP'liler böyle hissediyor mu" "Bazıları 'Biz' derken parçalayıcı bir boyutla yaklaşıyorlar. Ya etnik ya mezhebi bir kimlikle. Bu parçalayıcılık çok rahatsız ediyor ve açıkçası ürkütücü de bir şey. Suriye ve Irak'ta bu şekilde parçalanmalar yaşandığı için çok acı olaylar yaşandı"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Trabzon'da: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Trabzon'da:

"Türkiye 2019 ve 2023 yılı itibarıyla kendi bölgesel jet uçaklarını yapan ülkelerden biri olacak" "İnsan kaynağının katma değeri yüksek üretime dönüşmesi için Trabzon'da üniversite ve sanayi işbirliğini geliştireceğiz"

Başbakan Davutoğlu, Kürtçe Mevlid-i Şerif dinledi Başbakan Davutoğlu, Kürtçe Mevlid-i Şerif dinledi

Başbakan Davutoğlu: "Eğer güzel bir şey söyleniyorsa Arapça da güzeldir, Türkçe de güzeldir, Kürtçe de güzeldir. Eğer çirkin bir şey söyleniyorsa eğer nefret üretilen bir şey söyleniyorsa şiddete yönelten bir şey söyleniyorsa Türkçe söylense de kötüdür, Kürtçe söylense de Arapça söylense de. Onun için dillerin hepsi azizdir, yeter ki bizi Allah'a tevhide ve Resulullah'ın muhabbetine yöneltsin" "(Kasimiye Medresesi) İnşallah burayı Kültür Bakanlığından Diyanet İşleri Başkanlığına devrederiz ve ibadethane olarak, mescit olarak tekrar Ezan-ı Muhammedi bir daha kıyamete kadar dinmesin, susmasın diye sizlere, Mardinlilere emanet ederiz"

İran ile nükleer müzakereler İran ile nükleer müzakereler

ABD yönetimi, İran ile P5+1 arasındaki müzakerelerde nihai anlaşma için 30 Haziran olan hedef tarihin uzatılmasını düşünmediği bildirdi Kerry, İranlı muhatabı Zarif ile görüşmek üzere 30 Mayıs'ta Cenevre'ye gidecek

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim