Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 26 Haziran 2013 - 09:02:30
Hangi kurumda çalışan sözleşmeliler kadroya geçecek?
Erdoğan, dün 96 bin 500 sözleşmeli personelin kadroya geçeceğini açıkladı.

Hangi kurumda çalışan sözleşmeliler kadroya geçecek?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Grup Toplantısı'nda sözleşmeli personelin kadroya geçireleceğinin müjdesini verdi.

Başbakan'ın açıklamaları doğrultusunda belediyeler, il özel idareleri ve diğer kamu kurumlarındaki 4-B’li çalışanlar kadrolu olacak.

Kadro bekleyen 4-C’liler ile TRT çalışanları kapsam dışı tutuldu.

KİT’lerde çalışan yaklaşık 75 bin kişi de kadro kapsamına alınmadı.

Kadro düzenlemesiyle kamudaki personel rejiminin tek statüye indirilmesi amaçlanıyor.

Bu amaçla bundan sonra kamuya sözleşmeli personel alınmayacak.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 2278 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Gümrük ve Ticaret Bakanlığında devir-teslim töreni Gümrük ve Ticaret Bakanlığında devir-teslim töreni

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "AK Parti hükümetlerinin en önemli özelliklerinden biri de bitmez bir çalışma ve hizmet aşkı ile hedefleri egale edip, yeni hedeflerin ardından koşmaktır" Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Türkiye'yi ticaretin en kolay, en hızlı ve en güvenilir ülkesi yapma hedefi doğrultusunda çalıştık"

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: TZOB Genel Başkanı Bayraktar:

"Türkiye'nin en büyük zenginliği verimli tarım arazileridir. Dünyada toprak kıymet kazandı, müthiş bir talep var. Tarımın önemini bilen ülkelerde topraklar kapışılmaya başlandı. Dünyada bu mücadele varken, gıda savaşları başlarken, biz topraklarımızı imara açıp kaybedersek basiretsizlik olur"

İran ve Rusya'nın hedefi, dolar yerine ruble ve rial İran ve Rusya'nın hedefi, dolar yerine ruble ve rial

Kuneytıra?da rejime bağlı askerlerle Nusra Cephesi arasında çıkan çatışmada bir Nusre Cephesi mensubu öldürüldü UNDOF ile Nusra Cephesi arasında sabah saatlerinde çatışmaların başladığı ve aralıklarla devam ettiği iddia edildi

TCDD'den açıklama: TCDD'den açıklama:

"TCDD?nin bütün işyerlerinde olduğu gibi Vangölü Feribot İşletmesi'ndeki iş ve işlemleri de yasalara uygun şekilde yapılmakta ve denetlenmektedir"

GGYD Başkanı Allıoğlu: GGYD Başkanı Allıoğlu:

"Türkiye'nin çok büyük hedefleri var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için ekonomi ile ilgili konuların hep ön sırada tutulması gerekir"

Çelik sektöründe çifte sıkıntı Çelik sektöründe çifte sıkıntı

Irak'ta yaşanan güvenlik sorununun ardından ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'nun Türkiye dahil 6 ülkeden yapılan çelik boru ithalatına anti-damping vergisi getirmesi sektörün ihracatına ilişkin endişeleri artırdı Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Yayan: "ABD tarafının, kararını dayandırdığı gerekçeler mesnetsizdir" Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Ekinci: " ABD'li yerli üreticiler yüksek kar marjlarını hak etmedikleri seviyelere çıkarabilmek için son dönemde korunma duvarlarını yükseltme çabası içine girdi"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim