Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 26 Haziran 2013 - 09:02:30
Hangi kurumda çalışan sözleşmeliler kadroya geçecek?
Erdoğan, dün 96 bin 500 sözleşmeli personelin kadroya geçeceğini açıkladı.

Hangi kurumda çalışan sözleşmeliler kadroya geçecek?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Grup Toplantısı'nda sözleşmeli personelin kadroya geçireleceğinin müjdesini verdi.

Başbakan'ın açıklamaları doğrultusunda belediyeler, il özel idareleri ve diğer kamu kurumlarındaki 4-B’li çalışanlar kadrolu olacak.

Kadro bekleyen 4-C’liler ile TRT çalışanları kapsam dışı tutuldu.

KİT’lerde çalışan yaklaşık 75 bin kişi de kadro kapsamına alınmadı.

Kadro düzenlemesiyle kamudaki personel rejiminin tek statüye indirilmesi amaçlanıyor.

Bu amaçla bundan sonra kamuya sözleşmeli personel alınmayacak.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 2371 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsası

İthal mısırın kilogramı 0,75 liradan işlem gördü

Doğrudan yatırımlar seçim sonrası daha da artacak" Doğrudan yatırımlar seçim sonrası daha da artacak"

WAIPA ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: "Ben doğrudan yatırımların seçim sonrası daha da artacağını söylemek isterim" "Türkiye'nin siyasi risk priminin düşeceğini, yatırımcıların güvenlerinin artacağını, Türkiye'deki portföylerini daha da artıracaklarını düşünüyorum. Çünkü siyasi istikrar ile ilgili soru sorabilecekleri bir konu kalmayacak" "Enerji yatırımlarının artırılmasında elimizde çok mega proje var, Afşin-Elbistan gibi. Spekülasyon olmasın diye söyleyemeyeceğim bazı görüşmeler içindeyiz"

Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Fujisawa: "Türkiye?nin, endüstrisi ve teknolojisiyle üretkenliğinin daha da artacağını, katma değeri çok daha yüksek ürünler üretileceğini ve dünyanın ileri ekonomileri arasındaki yerini alacağını düşünüyoruz. Bu düşüncemiz, Türkiye?nin gerçekleştirdiği Marmaray projesi, inşa etmekte olduğu köprü, baraj, tünel, havalimanı gibi çok sayıda projeyle doğrulanmaktadır"

Kocaeli'deki otomotiv işçilerinin eylemi Kocaeli'deki otomotiv işçilerinin eylemi

Ford Otosan işçilerinin seçtiği sözcülerden Cömert: "Barışçıl diyalog yollarımız kapanmış değildir. Çalışma barışını zedeleyen davranışlar içinde asla bulunmadık, bundan sonra da bulunmayı düşünmüyoruz" "Söylemlerimiz çok net, fabrikada bir görüşme söz konusu olacaksa mevcut temsil heyetimiz muhataptır. Bu heyet dışındaki görüşmeler mevcut alanımızda yapılmalıdır"

TABGİS Genel Başkanı Zülfikar: TABGİS Genel Başkanı Zülfikar:

"Hem dağıtım şirketlerinde bizleri denetlemekle görevli arkadaşlar hem de bizler bu işi en iyi bilenleriniz. Onun için buna (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı) gerek yok dedik, bunun ertelenmesi adına müracaatlarda bulunduk. Az da olsa bir umut ışığı belirdi"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim