Yazlık Kiralarken Mağdur Duruma Düşmemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Yazlık Kiralarken Mağdur Duruma Düşmemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yaz ayları yaklaşırken tatil planları da ortaya çıkmaya başlıyor. Bu aşamada tatillerine kalabalık Bağlantıgitmeyi düşünen kişiler genel olarak yazlıklarda kalmayı ve böylece konaklama ücretlerinden büyük bir tasarruf etmeyi amaçlıyor.
 Yazlık Kiralarken Mağdur Duruma Düşmemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Eklenme :24 Haziran 2017 15:33

Genel olarak birkaç ailenin ya da arkadaş grubunun beraber gittiği tatillerde bu seçenek kullanılırken gidilen bölgede bir kiralık villa bulunarak içerisinde konaklanmaya başlanıyor. Ancak her sene yazlık kiralama işlemlerini yapmayan kişiler ilk defa bu işlemi gerçekleştireceklerse bölgelerdeki yazlık sahipleri kişileri mağdur edecek şekilde davranışlar sergileyebiliyor. Bu sebeple de kişilerin yazlık kiralarken sorun yaşamaması için dikkat etmesi gereken çok sayıda farklı etmen yer alıyor.


1. Profesyonel Firmalar İle Çalışılması Gerekiyor
Birçok üründe olduğu gibi yazlıklarda da kiralama işlemi öncesinde internet sitelerini ziyaret etmek son derece doğru bir karar olarak görülebilmektedir. İnternet üzerinde çok sayıda emlak sitesi bulunurken bu sitelerden gidilecek olan bölgedeki yazlıkların fiyatları konusunda detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra internet üzerinden emlak firmaları da belirlenebildiği gibi bu firmalarla çalışmak yazlık sahiplerinin yaratabileceği sorunların önüne geçecektir. Bunun sonrasında kişiler kendi belirledikleri bütçeye uygun bir şekilde yazlıklarını kiralayabileceklerdir.


2. Yazlığın Bulunduğu Lokasyon Hakkında Ayrıntılı Bilgiler Talep Edin
Kiralama işlemlerinde yazlıkların görülmesi oldukça önemli olurken insanlar, ilanlarda genel bilgiler verilerek kandırılmaya çalışılabiliyor. Genelde yazlıklarda kalan kişiler için deniz çok büyük bir önem taşırken denize yakın olması kişilerin sorunsuz bir biçimde tatillerini geçirmesini sağlıyor. Bu aşamada yazlıkların tamamında denize yakın ibaresi yer alırken tam olarak uzaklığını hepsi belirtmiyor. Bu durumlarda kişilerin tam olarak yazlıkların konumunu talep ederek denize, alışveriş noktalarına ya da eğlence merkezlerine uzaklığını görmesi gerekiyor.


3. Fotoğraflarla Yetinilmemesi Gerekiyor
Yalnızca ilanların fotoğraflarına bakarak yazlıkların kiralanması son derece yanlış bir karar olarak görülüyor. Bu aşamada ilanları veren kişiler çeşitli işlemler ile yazlıkların kötü noktalarını göstermezken bunun yanında gösterilen noktalarda da değişimler olabiliyor. Bu sebeple yerinde gidip görmek en iyi seçenek olurken kişilerin eğer böyle bir durumları bulunmuyorsa emlakçılardan video ile birlikte evin içini ve dışını göstermesi istenebilmektedir. Böylece kişilerin akıllarında hiçbir soru işareti kalmadan evler kiralanabilir.


4. Ücretin Bir Kısmının Banka Hesabına Yatırılması
İnternet üzerinden gerçekleştirilen kiralama işlemlerinde kira için istenen bedelleri kişilerin yatırması istenirken ücretin tamamının yatırılması son derece büyük sıkıntılar doğurabiliyor. Bu aşamada yazlık sahipleri banka hesaplarını verirken kiralama işlemlerinin gerçekleşmesi için kira bedellerin yatırılmasını istiyor. Bu aşamada kira bedellerinin en fazla yarısını yatırmak son derece uygun oluyor. Bunun yanında kişiler yazlıklarda temizlik gibi etmenlerin kim tarafından karşılanacağını da öncesinde belirterek daha doğru bir şekilde alışverişlerini gerçekleştiriyor. İnsanlar tatillerini tamamlarken kira bedellerinin geri kalanı ödeyerek süreci tamamlayabilir.
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

KONYA için hava durumu
açık
15 °C
açık
Nem:%51
Ruzgar:5 km/s
Basinc: 887 hPa
Öne Çıkan Haberler!X