Tekkredi İle Hangi Borçlar Yapılandırılabiliyor? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Tekkredi İle Hangi Borçlar Yapılandırılabiliyor?
Tekkredi sistemi sayesinde borçlarını yapılandıran ve çok daha rahat bir şekilde ödeyebilen kişilerin belirli şartlar altında bu borçlarını yapılandırmasına izin veriliyor.
 Tekkredi İle Hangi Borçlar Yapılandırılabiliyor?
Eklenme :10 Temmuz 2017 00:32

Bankalar sürekli olarak insanlara kredi verirken kendilerine göre belirli şartlar arıyorlar. Genel olarak kişilerin gelir düzeyleri ve eski dönemdeki kredi notları bu aşamada önemli oluyor. Bunlara ek olarak hangi türde kredi çekildiğinde istenen şartlarda değişikliklerin olmasına sebep olabiliyor. Taşıt kredisi ya da konut kredisi genel olarak yüksek meblağlarda olduğundan farklı belgeler ya da teminatlar istenebiliyor. Buna ek olarak ihtiyaç kredilerine ulaşım çok daha kolay olurken çok sayıda kişi bu krediler ile birlikte rahatça nakit ihtiyacını karşılıyor.


İhtiyaç kredileri en yaygın şekilde kullanılan kredi çeşidi olurken kredi kartları da ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bunlarda bankalar çok büyük teminatlar istemedikleri için genel olarak insanların bu tarz kredilere borçları sorun oluşturuyor. Birçok kişi kredi kartlarını artık ödeyemediğinden şikâyetçi olurken buna ek olarak ihtiyaç kredilerini ödeyemediği için sürekli faiz sebebiyle de zorluklar yaşanıyor. Tekkredi sistemi de bu mağdur olan kişilerin tekrar rahat bir şekilde ödeme planlarının oluşturulması ve bunun sonrasında kredilerini tekrar ödeyebilmesini sağlıyor. Ancak bu aşamada hem kredi türü hem de miktarı bu seçimi yapmakta etkili oluyor.


Tekkredi sistemi ile borçlarını yapılandırmak isteyen kişilerin yalnızca ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları yapılandırma içerisinde dahil ediliyor. Bunun dışında kalan konut kredisi ya da taşıt kredisi varsa bunlar bu sistem içerisine katılamıyor. Buna ek olarak borçlu olan kişiler borçlarını bölme ya da bu sistemin dışarısında tutma gibi işlemleri de yapamıyorlar. Eğer bir kişi 3 farklı bankadan ihtiyaç kredisi alıyor ve kredi kartı da kullanıyorsa bu kişi Tekkredi.com sitesine girerek başvurularını yaptıklarında tüm borçları yapılandırma içerisinde dahil ediliyor. Bu aşamada kişilerin ihtiyaç kredilerinden ikisini seçip bir de kredi kartı borçlarını buna ekleme gibi bir şansı olmuyor. Tüm ihtiyaç kredileri ve kredi kartı borcu bir sayılıyor ve bunun üzerinden kredi yapılandırma işlemleri gerçekleşiyor.


Kişilerin borçları ihtiyaç kredisi ve kredi kartından oluşuyorsa bu kişiler ilk olarak siteye girerek bir üyelik oluşturuyor ve TC kimlik numaraları ile başvurularını yapıyorlar. Bu başvurular sonrasında kişilerin verdikleri bilgiler ışığında kontroller yapılıyor ve toplam borçlar belirleniyor. Sonrasında Tekkredi sistemi anlaşmalı bankalar ile görüşerek bu bankalardan en iyi teklifleri alıyor. Bunun sonrasında kişilere bu teklifler iletilirken kişilerin teklife onay vermesi ile birlikte süreç tamamen başlamış oluyor.


Bunun sonrasında kişilerin borçlarının tamamı kapatılırken sonrasında anlaşmalı bankada yeni bir borç oluşturuluyor. Bu sistem doğrultuda olan toplam borç çok daha fazla takside bölündüğü için kişiler artık daha rahat bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bu işlemlerde diğer borçların kapatılması işlemi Tekkredi tarafından yapılırken başvuru yapan kişilere herhangi bir ödeme yapılmıyor. Gerekli belgeler adreslere gönderilirken kişilerin yapmaları gereken işlemler ve aylık ödeme planları açık bir şekilde belirtiliyor. Bu sayede artık faiz ödemekten kurtulan kişiler çok daha rahat bir şekilde borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor.
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X