Prostat Kanseri Tedavisi - Prostat Kanserinin Evreleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Prostat Kanseri Tedavisi - Prostat Kanserinin Evreleri
Prostat Kanseri Tedavisi konusu ile ilgili olarak Prostat kanseri erkeklerde en çok görülen ve sonucu ölümle bitebilen ciddi hastalıklardan biridir.
 Prostat Kanseri Tedavisi - Prostat Kanserinin Evreleri
Eklenme :10 Ağustos 2017 17:27
Prostat Kanseri Tedavisi konusu ile ilgili olarak Prostat kanseri erkeklerde en çok görülen ve sonucu ölümle bitebilen ciddi hastalıklardan biridir. Erkekler yaşlanmaya bağı olarak bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Bu sorunlar idrar akışının yavaşlaması ve buna bağlı olarak gece – gündüz banyoya ve tuvalete gidişin daha fazla olmasıdır. Bu gibi sorunlar olduğu anda Prostat Kanseri Tedavisi başlamaz. Tuvalete sık gitme her zaman prostat kanseri olduğu anlamına gelmez. Bu gibi sorunu olan erkekler erken teşhis için, uzman bir doktora muayene olmalıdırlar. Erken prostat kanseri belirtileri olmaz. Bu kanser sadece doktorların kontrolü sırasında teşhis edilmektedir. Kontrol sırasında erken teşhis sonucunda yapılan Prostat Kanseri Ameliyatı ile hasta kısa sürede sağlığına kavuşabilmektedir. Lokal prostat kanserinin hiçbir belirtisi yoktur. Bu nedenle önceden anlaşılması zordur. Prostat kanserinden dolayı sadece bazı erkeklerde acı ve üniter problemler görülebilir. Bunların dışında herhangi bir belirtisi olmadığı için Prostat Kanseri Tedavisi genellikle hastalık ilerledikten sonra başlar. Bu nedenle en ufak bir şüphesi bile olan kişilerin mutlaka doktor kontrolüne gitmesi önemlidir.

Prostat Kanseri Tedavisi Öncesine Prostat Biyopsisi Hayat Kurtarır

Prostat kanserinin bazı kişiler dışında belirtisinin yaşanmadığı yukarıda anlatılmıştır. Sadece kontrol sırasında doktorun şüphelenmesi ve taramalar yapması sonucunda bu hastalık ortaya çıkar. Prostat Kanseri Tedavisi öncesinde Prostat biyopsisi yapılmaktadır. Kontrol sırasında PSA yüksekliği çıktığı zaman prostat kanserinden şüphelenilerek iğne biyopsisi yapılır ve alınan doku örnekleri ile hastalığın tanısı ve derecelendirmesi yapılarak Prostat Kanseri Tedavisi başlanır. Bu sayede yapılan erken teşhis ile hastanın tedavisi hastalık ilerlemeden yapılmaktadır. prostat kanseri tedavisi

Prostat Kanserinin Evreleri ve Prostat Kanseri Tedavisi

Prostat kanserinin tümör evresi, kanserin geldiği boyutu ve yayıldığı yerleri gösterir. Prostatın yalnızca ufak bir kısmında kanser varsa tüm alana yayılan kanserden daha kolay tedavi uygulanır. Buna benzer olarak prostatın içinde yer alan kanser prostatın dışına yayılan kanserden daha kolay tedavi edilmektedir. Prostat Kanseri Tedavisi erken teşhis ile daha da kolay hale gelerek olumlu sonuçlar alınmaktadır. Prostattan uzak yerlerde görülen lenf düğümleri ya da kemiklerde oluşan kanserin tedavisi de zordur. Tümör evreleri için TMS sistemi kullanılmaktadır.

Prostat Kanseri Tedavisi için Kullanılan Yeni Tedavi Yöntemleri

Prostat kanseri başarılı şekilde tedavi edilse de idrar kaçırma ve cinsel yaşam için kalıcı tedaviler yapılamadığı için yeni tedavi yöntemleri ile bu sorunlara da çözüm bulunmak istenmektedir. Radyoterapi sonrasında geç olarak ortaya çıkan belirtilerde sorun olduğu için modern tedavilere yönelmişlerdir. Prostat Kanseri Tedavisi için kriyoterapi, fokal tedaviler ve HIFU alternatif tedavileri uygulanmaktadır. Bu tedavilerle ilgili daha ayrıntılı bilgi için http://www.prostatkanseridernegi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X