Pergola Sistemleri ile Yaz Aylarında Serinliğin Tadını Çıkartın - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Pergola Sistemleri ile Yaz Aylarında Serinliğin Tadını Çıkartın
Pergola Sistemleri ile Yaz Aylarında Serinliğin Tadını Çıkartın
Eklenme :19 Mayıs 2017 12:28
Pergola Sistemleri ile Yaz Aylarında Serinliğin Tadını Çıkartın
Yaz aylarında güneşin ve sıcaklığın yarattığı olumsuz etkilere karşı geliştirilmiş ve dekoratif bir hal almış olan pergola sistemleri günümüzde müstakil ev, bahçe, restaurant ve diğer topluluk merkezlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Konfor sağladığı kadar tasarımıyla da yaşam alanlarınızı ihtişamlı kılan pergola sistemleri aynı zamanda tercih edilebilecek en iyi sistemler arasındadır.

Pergola Yapımı
Pergola yapmak dikkat gerektiren, zor ve zahmetli bir iştir. Rüzgar ve iklim şartlarına dayanıklı bir pergola inşa etmek gerekir. Pergola için en yaygın olarak kullanılan ağaç türleri; Rus çamı, karaçam ve tik ağacıdır. Tik ağacının ömrü çok fazla olduğu için genellikle bu ağaç türü tercih edilmektedir. Maliyeti diğerlerine göre biraz daha fazladır. Eğer pergolanızı uzun seneler kullanmak istiyorsanız, seçeceğiniz boyanın kalitesi de çok önemlidir.Pergola Nedir?
Açık alanlarda genellikle üzerine sarmaşık gibi bitkilerin tırmanması için yapılan bir çardaktır. Pergola ahşap veya demirden yapılabilir. 19. Yüzyıldan sonra yapay olmaları nedeni ile kullanımı azalmıştır. Fakat günümüzde pergolalar yeniden canlanmaya başlamıştır. Ahşap veya demirden yapılmış direklerin belirli bir mesafede, yatay şekilde birleştirilmesi sonucu yapılır. Kamelyalar gibi altlarında oturma yerleri vardır. Pergolaları kamelyalardan ayıran en önemli özellik üstünün yarı açık veya açık olmasıdır. Ahşaptan yapılan modeller doğal görüntüsü ile tercih sebebi olmaktadır.

Pergola Nerede Kullanılır?
Artık gittiğimiz her yerde pergolaya rastlamak mümkündür. Adını bilmesek de çoğu insan altında oturmuştur. Özellikle parklarda kullanılan bir çardak türüdür. Yazın güneşten koruması için üzerine bir tente sistemi kurulmaktadır. Sadece paklarda değil apartmanlarımızın bahçelerinde de pergolalar bulunmaktadır. Özellikle pergola yanlarına dikilen tırmanıcı bitkiler büyüdükten sonra pergolayı kaplamakta ve doğal bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Çocuklarınız bahçede oynarken aileler pergolaların altında dinlenmektedir.

Açılır Kapanır Pergola
Pergolanızı istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz. Açılıp kapanabilen çatı sayesinde pergolanızı istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Özel su geçirmez tente sistemi ile yağmurlu havalarda bile kullanabilirsiniz. Pergolanızın etrafına katlanabilir bir cam sistemi ile kaplattığınız da, soğuk kış aylarında pergolanızı kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Böylelikle yağmurlu veya soğuk havalarda açık alanda gibi pergolanızın tadını çıkarabilirsiniz. Açılır tente sistemi sayesinde kışın güneşli günlerde açabilir. Yağmurlu günlerde ise kapatabilirsiniz. Yıldızları izlemek istediğinizde özel tente sistemi açılabilir. Böylelikle kendinize evin dışında yeni bir yaşam alanı açabilirsiniz.

Kış bahçesi, tente, şemsiye ve pergola sistemleri için Türkiye’de lider firma olan Monte Carlo Tente’nin web adresini ziyaret edebilir, gerekli bilgileri edinerek ihtiyaçlarınıza uygun olan sistemleri seçebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için : www.montecarlotente.com.tr
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X