Nasıl Dizi Oyuncusu Olunur? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Nasıl Dizi Oyuncusu Olunur?
Eklenme :04 Ağustos 2017 10:17
 
Dizi Ajansı Nedir?
 
            Dizi ajansları aracılığıyla tiyatro, oyuncu veya reklam dizi sinema oyuncusu olmak mümkündür. Bir nevi dizi ajansına aracı kurum diyebiliriz. Aracı kurum dememizdeki neden televizyon dünyası içerisindeki oyuncuları buluşturduğu içindir. Dizi ajansı ekibinde bulunan sunuculuk, reklam filmi, reklam kampanyaları, dizi filmi, sinema filmi gibi alanlarda güvenilir ve kaliteli firmalarla çalışmalarına yardımcı olur. Bu kariyer süreci boyunca birçok alanda yardımcı olduğu gibi hukuki ve finansal alanda da bilgilendirip yönlendirmektedir. Kısacası dizi ajansları oyuncu, sunucu ve modellerin televizyon, sinema ve reklam dünyasının içerisindeki yapımcılar ile buluşturmayı sağlar. En temel görevi de budur.
 

 
            Günümüzde televizyon sektörü çok fazla canlanmaktadır. Dolayısıyla bu durum oyuncu ihtiyacını da ortaya çıkarmaktadır. Özellikle de yapımcılar yeni yüzler aramaktadır ve bu yüzden dizi ajanslarına başvurmaktadır. Her basamaktaki oyuncu ihtiyacını karşılayan güvenilirliğini ve kalitesini kanıtlamış dizi ajansları yapımcılarla sözleşme imzalamaktadır. Dizi ajansları yaş, cinsiyet ve yeteneklerine göre oyuncu adaylarını kategorize etmektedir. Ayrıca iş garantisi vermeyen dizi ajansları tercihlerini reklam ajanslarına ve prodüksiyon şirketlerine bırakır.
 
 Peki, Dizi Ajanslar Nasıl Çalışmaktadır?
 
            İnternet üzerinden başvuru kabul eden dizi ajansı, daha sonra başvurular içerisinden seçtikleri adayları kayıtları arasına almaktadır. Her yıl yenilenen sözleşme ile oyuncu adayları dizi ajansın web sitelerinde yayınlanmaya başlıyor. Prodüksiyon şirketleri ve reklam ajansları gördükleri bu adaylar için dizi ajansı ile iletişime geçerek anlaşmaya varmaya çalışmaktadır ve dizi ajansı seçilen oyuncu adayını arayarak o şirket ile iletişimini sağlamaktadır. Bütçe teklifini dizi ajansı seçilmiş oyuncu adına yapmaktadır. Ücretleri ajanslara ödenen seçilmiş oyuncu adayları ile on üç bölüm olmak şartıyla oyuncu adına sözleşme yapılmaktadır. Dediğimiz gibi aracı kurum olduğu için dizi ajansları seçilmiş oyuncu adayların kazançlarından yüzdelik bir pay almaktadır.
 
Sizlerde oyunculuk alanında kariyer yapmak istiyorsanız sektöre 2007 yılından itibaren hizmet veren Reyting Ajans’ın resmi sitesinden gerekli detaylı bilgilere ulaşabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. www.ajansreyting.com
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:32

Güneş

05:21

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:22

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X