Misafirlerinizi Tebessüm Ettirecek Mevlüt Hediyelikleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Misafirlerinizi Tebessüm Ettirecek Mevlüt Hediyelikleri
Misafirlerinizi Tebessüm Ettirecek Mevlüt Hediyelikleri
 Misafirlerinizi Tebessüm Ettirecek Mevlüt Hediyelikleri
Eklenme :03 Mart 2017 12:18
Misafirlerinizi Tebessüm Ettirecek Mevlüt Hediyelikleri
Mevlüt doğum zamanı, doğum yeri, doğmak olarak lügatte karşılık bulur. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in doğumunu kutlamak maksadıyla gerçekleştirilen ve bir nevi tören olan mevlüt günümüzde birçok amaçla okutumaktadır. Okutulan bu mevlütler Süleyman Çelebi’nin 15. Yüzyılda yazdığı mevlüdüne aittir genelde.
Bunun dışında yazılan mevlütler de vardır. İslâm âleminde beğenilip yaygınlaşan mevlüt İslâm dinine ait mübarek gecelerde, bir ölüm hadisesinde, sünnet, düğün ve bunun gibi birçok bir araya gelinen durumlarda okutulur.
Peygamber efendimize karşı Müslüman âleminin sevgi ve muhabbetini anlatan mevlütlerin haneye bereket, evlenen çiftlere hayır getireceği gibi bazı inanışlar vardır. Mevlüt dinen sakıncalı ya da yasak unsurlar taşıyan bir şey değildir. Ama dinimizdeki ibadetler gibi yapılması elzem olan bir şey de değildir.
Toplumda bu derece yaygınlaşmış ve insanları yas zamanı ya da sevinç zamanı bir araya getiren mevlütlerin toplum nazarında kıymeti vardır. Bu organizasyonun birtakım yerleşmiş alışkanlıkları da vardır. Mevlütte ikram edilen yiyecekler ve gelen misafirlere dağıtılan mevlüt hediyelikleri gibi…

Hangi Mevlüt Hediyeleri Seçilmeli?
Misafirlere hoş bir hatıra bırakmak ve toplanılan günün anısını yaşatmak için alınan mevlüt hediyeliklerinin seçilmesi ve bu seçimin makul fiyatlara yapılması konusunda insanlar bazen zorlanırlar. Bu seçimi yaparken mühim olan şey, mevlüdün hangi maksatla gerçekleştirildiğidir.
Mesela bir doğumun ardından yapılan mevlütte bebek şekerleri, özel mevlüt setleri seçilebilirken, hac sonrası yapılan mevlütler için şal, tespih, Yasin gibi hediyeler dağıtılabilir. Düğün öncesi ya da sonrası yapılacak mevlütlerde, evlenecek çiftlerin isimlerinin yazılı olduğu ve onlara özel hazırlanmış şişelerde şekerler, lokumlar dağıtılabilir.

Mevlüt Hediyeliklerinin Adresi
Mevlüt organizasyonlarında hediye seçimi ev sahiplerini hayli zorlayan bir konu. Bunun bir nedeni misafirleri için ne hediye dağıtılacağına karar verilememesi, ikincisi ise bu seçimin maliyeti… Hal böyle olunca hediye seçiminin maddi-manevi külfetini azaltacak bir adresten söz edeceğiz.
Bilenlerhttp://www.bilenler.com.tr/ adresinden dilediğiniz hediyeyi, bütçenize uygun olarak seçebilirsiniz. Üstelik bu seçimi evden yapabilir ve siparişlerinizi dışarıya çıkmadan, kolayca temin edebilirsiniz.

Ayrıca mevlüt hediyelikleri seçerken size sunulan paket seçenekleri ve çeşitler, taksitli ödemeye de uygundur. Bütçenize göre yapacağınız taksitlendirme ile misafirlerinize hoş bir hatıra bırakırken, kendinizi de zora sokmayacaksınız. Sipariş ettiğiniz ürünlerle ilgili bir sorun yaşamanız ya da ürünleri istediğiniz takdirde, 7 iş günü içerisinde ve ürünlerin hasar almamış, paketleri açılmamış olması şartıyla kolayca iade veya değişimini de yapabilirsiniz.
Çok fazla mevlüt hediyelikleri çeşidi barındıran ve uygun fiyatla bu ürünleri satışa sunan bu adrese göz atarak, hediyelerinizi temin edebilirsiniz.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X