Kullan At Bardaklarda Kullanılan Malzemeler - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Kullan At Bardaklarda Kullanılan Malzemeler
Kullan At Bardaklarda Kullanılan Malzemeler
 Kullan At Bardaklarda Kullanılan Malzemeler
Eklenme :08 Kasım 2017 13:06

Endüstriyel hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen kullan at ürünler, hem tüketicinin ihtiyacını karşılaması hem de üretiminin kolay olması sebebi ile uzun yıllar popülerliğini koruyacak gibi görünüyor. Kağıt bardak üreticileri de bu durumu doğru bir şekilde analiz edip tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak için kıyasıya bir rekabetin içine girmiş halde. Bu noktada farklı şekillerde ürünler üretilebildiği gibi renk ve ebat konusunda da çeşitlilik gözlemlemek mümkün. Zevke ve ihtiyaca göre çok çeşitli üretim mekanizmaları ortaya konulur durumda. Artık klasik haline gelen düz karton bardakların yanı sıra hazır şablonlar kullanılarak basılan desenli bardaklara da rağbet artıyor. Ayrıca şirketlerin kendilerine özel bastırabileceği baskılı bardak çeşitleri de mevcut.

Kullan at ürünler bu kadar yaygın olunca yapımında kullanılan malzemeye göre de gruplar ortaya çıkarıyor. Sektörde özellikle maliyeti açısından en çok tercih edilen malzemelerin başında plastik geliyor. Plastik herkesin bildiği gibi petrolden elde edilen ürünlerin genel bir adıdır. Plastiğin çok fazla çeşidi bulunur. Kulan at bardak yapımızda da bir plastik türü olarak adlandırabileceğimiz benzen kullanılmaktadır. Benzen tamamen anorganik bir kimyasal üründür. Dolayısı ile insan sağlığı açısından çok tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu tip bardaklarda içilen sıcak içeceklerin benzeni çözdüğü ve tüketilen içeceğin içine karıştığı iddiaları ortaya atılmaktadır. Ayrıca asitli içeceklerin tüketiminde de dikkatli olunması gerekir. Çünkü iddialara göre asit benzen ile tepkimeye girerek zehirli gazların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Hal böyle olunca tüketiciler tarafından plastiğe karşı bir önyargı oluşmuştur.

Tüketiciler olarak kendi sağlığımıza verdiğimiz önemin yanında çevreyi de düşünerek hareket etmemiz gerekir. Plastik doğada çözünmesi çok uzun yıllar alan bir maddedir. Dolayısı ile atık olarak bulunduğunda çevreye çok olumsuz etkileri olur.

İnsan Ve Çevre Dostu Selüloz
Karton bardak üreticileri pahalı olduğu gerekçesi ile selüloz kullanımı konusunda biraz uzak duran bir tutum sergileyebilirler. Ancak organik bir madde olması sebebi ile plastiğin insan vücuduna yaptığı tahribatı yapmaz. O yüzden daha fazla tüketimi için çalışılmalıdır.  
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:33

Güneş

06:53

Öğle

12:42

İkindi

15:47

Akşam

18:18

Yatsı

19:33

Öne Çıkan Haberler!X