Karma Hukuk ve Avukat Seçimi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Karma Hukuk ve Avukat Seçimi
Karma Hukuk ve Avukat Seçimi
Karma Hukuk ve Avukat Seçimi
Eklenme :12 Mart 2017 14:30
Karma Hukuk ve Avukat Seçimi
 
Hukuk, kendi içinde ana ve alt dalları olan, belirli bir düzende ilerleyen sistemler bütünüdür. Her ülkenin hukuki süreçleri ve kuralları farklı işler. Bu nedenle kendi ülkesinde avukat olan birinin, diğer ülkelerde hükmü yoktur. Avukatlık uluslararası bir meslek değildir. Yasaların güncel olarak takip edilmesi elzemdir. Yani bu durumda avukat olan kişinin yenilikleri ve bilgileri mutlaka güncel olarak takip etmesi ve kendini sürekli geliştirmesi gerekir.
 
Her davanın kendi içinde farlı bir matematiği ve dengesi bulunur. İyi bir avukat, en başından itibaren bu matematiği kurar ve bu süreç üzerinden ilerler. Kendi senaryosunu almış olduğu dava üzerinden yürüten ve buna ayrı bir serüven olarak bakarak, sorumluluk bilincinde çalışan avukat, mutlaka başarılı olur.
 
Karma Hukuk Dalları
 
Hukukun dallarından olan Karma Hukuk sorularını Avukata soru sormak istiyorum diyebilirsiniz. Bu süreçte soruların yanıtları sizin için cazip olursa, devamında davaya karar verebilirsiniz. Karma Hukuk dalları arasında;
 
  • İş Hukuku
  • Hava Hukuku
  • Toprak Hukuk
  • Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku
  • Uzak Hukuku bulunur.
 
Eğer davanızla ilişkili olan bölümler bunlardan biriyse, karma hukuk alanında danışmanız gerekir. Son yıllarda özellikle İş Hukuku ile Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku konusunda emsal teşkil edebilecek davalar vardır. Emsali olan davaları avukatınızla birlikte incelemeniz her zaman sağlıklı olur. Süreç konusunda seçtiğiniz avukata bu konularda hizmet veriyor olması elzemdir.
 
Avukat Seçimi
 
Avukata soru sormanızla birlikte, danışma süreci başlar. Danışma süreci, aslından en önemli olan süreçtir, zira bu süreç içerisinde nasıl bir yol takip edeceğinize de karar vermiş olursunuz. Davanızın konusu her ne olursa olsun, avukatınızla birlikte bu süreçte birlikte ilerleyeceksiniz. Bu nedenle kaliteli, işini iyi yapan ve size zaman kaybettirmeyecek olan avukatlar arasından seçiminizi yapmalısınız.
 
Avukata sor ile avukatınızın hangi konuda ne derece uzman olduğunu anlayabilirsiniz. Sadece bu süreçte, kime neyi soracağınızı bulmalı, doğru avukata danışmalısınız. Seçim sonrasında ise adınıza dava açılacak ya da bir dava açılmışsa bu dava takip edilecektir. Sürecin sancılı olmaması için profesyonel destek almanız gerekir.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:24

Güneş

05:54

Öğle

12:54

İkindi

16:38

Akşam

19:42

Yatsı

21:06

KONYA için hava durumu
parçalı bulutlu
22 °C
parçalı bulutlu
Nem:%32
Ruzgar:22 km/s
Basinc: 883 hPa
Öne Çıkan Haberler!X