Karboksiterapi tedavisi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Karboksiterapi tedavisi
Karboksiterapi tedavisi
Eklenme :09 Aralık 2017 12:50

Sağlık sektörü gelişen teknoloji imkânları dâhilinde ileri seviyelere taşınmıştır. Çok sayıda hastalık ve sorun için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaya başlamıştır. Sağlık insanlar için oldukça önemli bir şeydir. Sağlık sektöründe hataya yer verilmez çünkü sağlık sektöründe herhangi bir hatanın meydana gelmesi demek çok sayıda insanın da hayatının tehlikeye girmesi demektir. Sağlık sektöründe çok sayıda tedavi yöntemi bulunmaktadır. Sağlık terimleri gündelik alanda çok sık kullanmadığımız kavramlar olmamaları nedeniyle herkes tarafından bilinmemektedir. Karboksiterapi de bir tıp kavramı olmakla birlikte birçok insan karboksiterapinin ne olduğunu bilmemektedir. Karboksiterapi çok sayıda hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Karboksiterapi tedavisi diğer tedavi yöntemleri gibi ağrılı ya da ameliyatlı bir yöntem değildir. Karboksiterapi tedavi yönteminde carbondioksit gazı bir enjektör yardımıyla deri altındaki dokuya enjekte edilmektedir. Karboksiterapi tedavi yöntemini yaptırmak oldukça basittir.  Tedavi ameliyatsız bir şekilde gerçekleştiği için çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Karboksiterapi tedavi yöntemi birçok kadının ortak problemi olan sellülit tedavisinde, ameliyat sonrasında ciltte kalan ameliyat izlerinin tedavisinde,  ciltte bulunan hasarların giderilmesi amacıyla,  vücutta sarkmaya uğramış olan bölgelerin toparlanmasında ve halk arasında sedef hastalığı olarak bilinen Psoriasis adlı deri hastalığının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulamayı yapmanın belli başlı şartları mevcuttur. Karboksiterapi tedavisi olmak isteyen birinin kesinlikle hamile olmaması gerekir. Karbondioksit gazı anne adayının derisine enjekte edileceği için bebek bu gazdan büyük ölçüde zarar görebilir. Bebek emziren anneler için de durum benzerlik gösterdiği için bu iki kategoride bulunan bayanlara kesinlikle karboksiterapi tedavisi uygulanamaz. Kan pıhtılaşmasında sorun yaşayan kişiler için de karboksiterapi tedavisi oldukça tehlikelidir.  Yüksek tansiyon ve kanser hastaları da kesinlikle bu tedavi yöntemini kullanamazlar.Birçok tedavi yönteminde olduğu gibi karboksiterapi tedavi yöntemi sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler vardır.  Carboksiterapi tedavi sonrasında tedaviyi uygulayan kişiler hastalara 4 saat boyunca suyla hiçbir şekilde temas etmemeleri gerektiğini söylemektedirler. Karboksiterapi yöntemi ameliyatlı bir yöntem olmadığı için bunun dışında normal yaşantılarına devam edebilirler. Ayrıca karboksiterapi yöntemi yapan kurumlarının iyice araştırılması gerekmektedir. 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:34

Güneş

06:54

Öğle

12:41

İkindi

15:46

Akşam

18:17

Yatsı

19:32

Öne Çıkan Haberler!X