Gümüş Erkek Yüzüklerinde Trend: Taşlı Yüzükler - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Gümüş Erkek Yüzüklerinde Trend: Taşlı Yüzükler
Gümüş Erkek Yüzüklerinde Trend: Taşlı Yüzükler
 Gümüş Erkek Yüzüklerinde Trend: Taşlı Yüzükler
Eklenme :20 Aralık 2017 16:40

Erkekler arasında gittikçe daha popüler hale gelmeye başlayan gümüş aksesuarlar hem uygun fiyatları hem de yüzlerce farklı çeşidi ile dikkat çekiyor. Kadınlara kıyasla aksesuar konusunda çok alternatifi olmayan erkeklerde bu ihtiyaç gümüş yüzükler gibi küçük ama etkili detaylarla karşılanıyor. Gümüş erkek yüzükleri arasında da öne taşlı yüzük modelleri öne çıkıyor. Taşlı yüzükler birçok farklı modeli ile her zevkten kişiye hitap ederken aynı zamanda estetik tasarımları ile ön plana çıkıyor.

Taşlı yüzüklerin tercih edilmesinin bir başka sebebi ise yüzüklerde kullanılan taşların geçmişte tedavi amaçlı olarak kullanılması veya şifalı olduğuna inanılmasından gelmektedir. Bu taşların başında akik, kehribar, oniks, sedef ve oltu gibi taşlar gelmektedir.Erkeklerin en çok tercih ettiği taşlı yüzük akik taşlı yüzüklerdir. Yemen taşı olarak da bilinen akik taşı farklı renklerde olmakla beraber daha çok kırmızı-kahverengi tonlarında bulunmaktadır. Bu taşın hadislere konu olması ve Hz Muhammed'in akik yüzük kullandığının rivayet edilmesi  bu taşı ülkemizde oldukça popüler hale getirmiştir. Hatta en çok aranan taşlı erkek yüzükleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Akik taşı genel olarak bir iyileştirici olarak bilinmektedir çokça faydası vardır. Uykusuzluğa, korkaklığa, nazara iyi geldiğine ve kişiye enerji verdiğine inanılmaktadır. Bu sebeplerden dolayı stres de faydalıdır.Bir diğer taşlı yüzük çeşidi ise sedef taşlı yüzüklerdir. Sedef taşı beyaz renklidir ve yüzüklerde çok şık durmaktadır. Sedef yüzükler de çeşitli tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Bunlar düz modelli olabileceği gibi Osmanlı armalı ve tuğralı, elif-vav motifli veya simetrik desenlerle karşımıza çıkmaktadır. Sedef taşının güç ve cesaret getirdiğine inanılmaktadır ve bu yüzden yüzüklerde de tercih edilmektedir. Yetmiş lira ile iki yüz yirmi lira arası değişen bir fiyat yelpazesi bulunmaktadır. Bunda yüzüğün gramı ve işçiliği en önemli faktörler olmaktadır.

Hem günlük hayatta hem de özel günlerinizde şıklığınızı tamamlamak için şifalı olduğuna inanılan taşlı erkek yüzüklerine güvenli alışveriş ile sahip olmak için Anı Yüzük sitesini ziyaret etmeden karar vermeyin. Siz de hemen www.aniyuzuk.com/tasli-erkek-yuzuk adresine gelin ücretsiz kargo avantajı ile kaliteli bir aksesuar sahibi olun!
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:34

Güneş

06:54

Öğle

12:41

İkindi

15:46

Akşam

18:17

Yatsı

19:32

Öne Çıkan Haberler!X