Google Adwords Ajansı Neler Yapar? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Google Adwords Ajansı Neler Yapar?
Google Adwords Ajansı Neler Yapar?
 Google Adwords Ajansı Neler Yapar?
Eklenme :13 Mart 2017 13:50
Google Adwords Ajansı Neler Yapar?
Google Adwords dediğimiz şey Google’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmeti anlamına gelmektedir. Google Adwords ajansı aracılığı ile reklamlarını tüketicilerle buluşturan kullanıcıların vermiş oldukları reklam ilanlarını aranan kelime ile ilişkilendirilerek Google tarafından gerçekleştirilecek olan bir arama esnasında en üstte, en altta veya sayfanın sağ yüzünde yer alacak şekilde bir reklamının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Google bünyesinde yapmış olduğu gelirlerinin yaklaşık olarak %90 civarında bir kısmını bu reklamcılık hizmeti ile kazanmaktadır.

Google Adwords Ajansı Nasıl Çalışır?
Google Adwords  ajansı, kullanıcının reklam vermek ve kendisinin reklamının yapılmasını istediği yaptığı iş alanı veya sunduğu hizmet ile ilgili kelimeler belirler. Kullanıcı bu belirlemiş olduğu kelimelere karşılık ücretlendirmeyi her tıklama için belirlemiş olduğu en yüksek tutarı belirleyerek gerçekleştirir. Yani sistemin işleyişinde Google sizin reklamınızı görüntülemek için herhangi bir ücret talep etmez sizden ücreti kesebilmesi için müşteri sizin tarafınızdan belirlenmiş olan ve anahtar kelime olarak adlandırdığınız kelimeler aracılığıyla bir arama gerçekleştirecek ve sizin vermiş olduğunuz reklamı tıklaması sonucunda bir ücretlendirme söz konusu olacaktır.
Sizin reklamınızın gerçekleştirilmesi ve en üst sırada yer alması için tek koşul verdiğiniz tıklama başına maliyetler değildir. Google Adwords ajansı reklamı veren kişiye ve kullanıcı deneyimlerini daha iyileştirmek adına kelimelere 1 ile 10 arasında bir kalite puanı sistemi atamıştır. Kullanıcının Google üzerinden gerçekleştireceği bir arama sonucunda bu anahtar kelimeye reklam veren  diğer reklam verenlerin tıklama başı maliyetleri ve kalite puanlarını baz alarak çarpımlarından bir sonuç ortaya çıkartır.

Kalite Puanının Önemi Nedir?
Google Adwords ajansı yapmış olduğu açık arttırmanın sonucunda kelime için ödediğiniz ücretlendirmeye göre size bir sıralama belirler. Bu Google Adwords ajansı gerçekleştirmiş olduğu algoritmasına göre gerçekleşen her aramada bütün reklam veren kullanıcıların aynı açık arttırmaya dahil olduğunu görüyoruz. Bu demek oluyor ki yapılan her aramada sizin kalite puanınıza bağlı olarak belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeniz doğrultusunda yeriniz değişir. Kullanıcının kalite puanını belirleyen unsurlar ise vermiş olduğu kelimenin doğrultusunda arama gerçekleştiren kişilerin kullanıcı tarafından sunulan reklamı tıklayarak reklamı görüntülemelerine bağlı olan tıklanma oranı ve açılış sayfanızın ne kalitede olduğudur. Sayfanızın şeffaflığı, ürün ile ilgili genel bir bilgilendirme sunması, kolay gezinebilir bir yapıya sahip olması, kişilerin gözlerini yormadan aradıklarını kolaylıkla ulaşabilecekleri bir dizayna sahip olması.
Google Adwords ile ilgili olarak size sunabileceğimiz hizmetler, gerçekleştirdiğimiz reklam örnekleri gibi detaylı bilgilere ulaşmak için https://www.seoperf.com/ sitesinden bize ulaşabilirsiniz.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

KONYA için hava durumu
açık
15 °C
açık
Nem:%51
Ruzgar:5 km/s
Basinc: 887 hPa
Öne Çıkan Haberler!X