Geleceğin Ofisleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Geleceğin Ofisleri
Eklenme :21 Temmuz 2017 09:58

 
Ofis alanlarının düzenlenmesi son zamanlarda iş dünyasında oldukça önem kazanan bir mevzu olarak dikkat çekiyor. Yapılan son araştırmalar, ofis ve çalışma alanlarının dizaynı, kullanılan mobilya ve tasarımları gibi pek çok ögenin çalışanların üretkenliğini ve bağlılığını artırdığını ortaya koyuyor. Bu sebeple pek çok şirket çalışanlarını mutlu etmek ve onlardan en yüksek verimi almak için çok orijinal ofisler tasarlamaya ve ofisleri sıra dışı masalar,sandalyeler ve koltuk takımlarıyla döşemeye başladılar.
 
Aslında bu trend Google ofislerinin halk arasında yayılması ve popülerliğinin artması ile başladı. Çalışanlarının her türlü çılgınlığı yapabilmesine ve deşarj olmasına imkan veren bu fütüristik ofisler pek çok insana ilham verdi. Özellikle girişimcilik çağı içinde olduğumuzu varsayarsak çoğu yeni girişim ofislerini olabildiğince farklı ve yaratıcı şekilde tasarlamaya çalışıyor. Çalışma alanlarından tutun da çalışanların soluk almasını sağlayacak oturma odalarına kadar pek çok bölge bu trendden nasibini aldı. Yeni oyun odaları, mutfaklar, hatta ve hatta ortak alanlar birbiriyle yarışır şekilde farklı olmaya başladı. Örneğin İtalya’da bulunan bir şirket ortak alanın tam ortasına büyük bir kaykay pisti inşa etti.Bu alışılmışın dışında ofis alanları, bir takım tartışmaları da peşinde getiriyor. Her ne kadar pek çok araştırma yapılmış ve dünyanın en büyük ve başarılı şirketleri bu tarz ofisler kullansalar da klasik iş dünyasından bu ofislere pek çok eleştiri geliyor. En göze çarpan eleştiri insanların bu tarz imkanları suistimal edebileceği konusunda oluyor. Örneğin hoş bir koltuk
takımı
na sahip bir dinlenme odasında bir langırt masası var. Çalışanların bu oyunlara ve deşarj istasyonlarına çok fazla kapılıp verimli iş saatlerinden yiyebileceğini öngören pek çok iş adamı var. Diğer yandan ise disiplinli, klasik tarzda iş alanlarının yaratıcılığı engellediği ve insanları tekdüzeleştirdiğini düşünen insanların sayısı da azımsanamayacak derecede fazla.
 
Değişen çağın gereklilikleri, bu tarz ofis ortamlarının daha sık görüleceğini hatta eski tip ofislerin de bu değişime dahil olacağını bizlere gösteriyor. Y kuşağının yavaş yavaş iş dünyasından aktif olmasıyla birlikte artık ofisler gelecek  nesillere uygun yapılmak zorunda kalıyor. Özgür ve yaratıcılık içerisinde yetişen bu jenerasyondan verim almak için bu değişim kaçınılmaz olacaktır.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:32

Güneş

05:21

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:22

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X