En İyi Reklam Aracı: Twitter - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
En İyi Reklam Aracı: Twitter
En İyi Reklam Aracı: Twitter
En İyi Reklam Aracı: Twitter
Eklenme :15 Şubat 2017 10:06
En İyi Reklam Aracı: Twitter
            Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlama yöntemleri karşısında giderek güçlendiği gerçeği yadsınamaz bir gerçektir. Sosyal medyalardan Twitter gibi mecralarda gösterilen yaratıcı uygulamalar ile en etkili reklamlardandır. Günlük aktif kullanıcı sayısı 900 milyonu geçen Twitter şüphesiz en etkili reklam veren uygulamalardan biridir. Twitter reklam öneminden bahsedersek eğer, haber kaynağındaki sponsorlu reklamlar, Twitter kullanıcıların artan bir şekilde mobil üzerinden erişim sağlamalarıdır, satın alma işlemleri ve reklamlara olan yaratıcı bakış açısıdır.

 Reklamları nasıl yayınlıyorlar?
            Sadece mobile özel reklamlar yayınlamak; Twitter kullanıcılarının yüzde sekseni mobil üzerinden uygulamaya erişiyor. Bu yüzden sadece mobil reklamları ile birçok insana ulaşıyor ve yayınlanıyor.
            Twitter reklam verme de diğer bir özellik ise eğer markalar mobil bir uygulamaya sahip ise, Twitter özellikle bu uygulamalar için reklam oluşturma ve indirilenleri takip etmeyi sağlamaktadır. Bu indirmeler ile kullanıcılara erişme imkanı vardır ve reklamlar bu kullanıcılara bu sayede ulaşır.
            Müşteri kitlesini yeniden hedefleyerek yayınlamak; mesela bir kıyafeti incelediniz diyelim. O kıyafeti almanız ya da almamanız etkilemez, başka sayfalarda gezinirken bu aramanıza ait diğer reklamları da uygulama ana sayfasında görebilirsiniz.
            Yaratıcı reklamlara yeni bir yön vermek; reklamların yaratıcı taraflarını arttırmak amacıyla reklamcılığın uzun süren tarihinin temelini oluşturur. Bu fikri kullanmak ve sosyal mecralarda kullanmak ve uygulamak oldukça basittir.

 Promoted trend reklamı
            Twitter reklamları arasında en kullanılır olanı ise bu reklam modelidir. Sponsorlu gündem olan bu yöntem de lansman ve tanıtım zamanlarında daha çok tercih ediliyor. Bu reklam modeli 1 gün için satın alınabiliyor ve markanızın reklamı için seçtiğiniz hashtag ile sadece bir gün süresiyle gündemde kalır.

 Prometed account
            Twitter uygulmasında takipçi arttırma amaçlı olan bu metot sponsorlu hesap olarak tanımlanır. Kimi takip etmeli bölümünde bu reklamınız tek başına ve üstte görüntülemeyi sağladığı için kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Markayı takip etme şansı oldukça yüksek olan kullanıcılar için gösterilen reklamınız ile ilgili kullanıcıları Twitter hesabınız ile yönlendirir. Bu da büyük bir avantajdır ki sizi takip eden kullanıcıların takibinde de sizin markalarınız olacaktır.
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X