Dijital Ajanslara Yönelik İçerik Dağıtım Çözümleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Dijital Ajanslara Yönelik İçerik Dağıtım Çözümleri
Dijital Ajanslara Yönelik İçerik Dağıtım Çözümleri
Dijital Ajanslara Yönelik İçerik Dağıtım Çözümleri
Eklenme :11 Eylül 2017 15:06

Web sitenizin barındırılması için sahip olduğunuz hostingin kullanıcı sözleşmesini incelediniz mi? Dünyadaki tüm paylaşımlı hosting firmaları, paylaşımlı hostinglerin niteliklerini belirlerken önemli bir notu satış sözleşmesine eklerler. Birinci olarak, sitenin veri depolama ve paylaşma için kullanılamayacağı hususunun altı net biçimde çizilecektir. Pekiyi, sitenizden veri yayını ve dağtımı yapmak durumundaysanız ne olur?

İster paylaşımlı hosting, ister sunucu kiralama metodu kullanın; sunucu yükü sürekli veri dağıtımını tolere edemez. Aynı anca birden fazla kaynağa gönderilecek verinin boyutları gereği bazı durumlarda bant genişliği de kısıtlanacağından sunucu bütünüyle kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda çok kaynaktan veri transferi yapmak ve yükü paylaştırmak gerekli olacaktır. Cdn hosting olarak tanımlanan sistem, tam da bu iş için icat edilmiş bir alt yapıdır. Zaten cdn server teknolojisinin icadı da bu ihtiyacın çözümüne ilişkin arayışların sonucudur. Örneğin video yayını yapmak veya bu genişlikteki verileri paylaştırmak durumunda olan web siteleri için video cdn global olarak kullanılan bir çözümdür. Ayrıca, verinin kullanıcıya en yakın kaynaktan çekilmesi de veri trafiğinin hızı bakımından büyük öneme sahiptir.

Dünyanın en büyük video oynatıcı sitesi olan youtube, bahsettiğimize benzer bir alt yapıya sahiptir. Bütünüyle cdn hosting teknolojisi ile hizmet veren sitenin dünyanın dört bir tarafında konuşlu binlerce cdn server çiftlikleri bulunmaktadır. Elbette youtube, video cdn uygulamalarında bir örnek olmaktan öte sektörün amiral gemisidir. Lakin sistemi en iyi izah eden de bu altyapıdır. Tabii cdn hosting örneği bununla da bitmez. Sadece video streaming siteleri  cdn server kullanmazlar. Video cdn dışındaki verilerin aktarıldığı sitelerde de bu ihtiyaç söz konusudur. Örneğin, herhangi bir biçimde veri paylaşımı söz konusu olan sitelerin web trafiklerinin optimize edilmesi için en doğru yöntem hiç şüphesiz cdn hosting olacaktır. Zira cdn server teknolojisi, tıpkı video cdn alt yapısında olduğu gibi diğer veri tiplerinde de en yüksek verimin elde edilmesini sağlamaktadır. Siz de dijital bir ajans iseniz veya geniş verilerin transfer edildiği bir alt yapıya sahipseniz, cdn hosting seçeneğini tercih etmeli ve web barındırma alt yapınızı optimize etmelisiniz.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X