Boşanma Davalarında Avukat Seçimi Önemli Midir ? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Boşanma Davalarında Avukat Seçimi Önemli Midir ?
 Boşanma Davalarında Avukat Seçimi Önemli Midir ?
Eklenme :20 Aralık 2017 11:28
Boşanma Davalarında Avukat Seçimi Önemli Midir ?
Son yıllarda en çok artış gösteren davalardan birisi de boşanma davalarıdır. Öyle ki ülkemizde evlendikten sonraki 1 yıl içerisinde boşananların sayısı 2017’de %52’ye kadar yükselmiştir. Bu demek oluyor ki; 2017’de evlenen 100 çiftten 52’si boşanmak üzere avukatlara ya da Aile Mahkemelerine başvuru yapıyor. Bu davaların en sık artış gösterdiği şehir ise başkent Ankara… Başkentte internet üzerinden ankara avukat aramasıyla boşanma avukatlarının kapısını çalan kişiler, evlilik içerisinde yaşadıkları olumsuzluklar ve büyük oranda ise şiddet ve aldatma nedeniyle boşanmak istediklerini söylüyor. Peki boşanma davasında avukat olmazsa olmaz mı ? Kişiler dava sürecinde kendi kendini savunabilir mi ? Bu davalarda avukat seçimi önemli midir ?


Türk hukuk sistemine göre hiçbir davada avukat sahibi olmanıza gerek yok. Dilerseniz kendi kendinizi müdafaa edebilirsiniz. Fakat avukat sahibi olmanın elbette avantajları vardır. Örneğin ; avukatınız dava dosyanızı inceleyerek, sahip olduğunuz belgeleri delil niteliği taşıyıp taşımadığını, bu belgelerin mahkeme sunulup sunulamayacağını sizin için analiz edecektir. Ayrıca sizin davanıza örnek teşkil eden ve geçmişte yaşanmış olan bir dava ile ilgili olarak emsal karar çıkararak davayı kazanmanıza olanak sağlayabilir. Davanın takip edilişi ve geleceği açısından bu ve benzeri durumlar oldukça yararlıdır. Boşanma davalarında avukat seçimi davaların niteliği açısından dolayısıyla daha önemlidir. Nasıl bir avukat seçeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa yaşadığınız şehirle ilgili olarak internet aramasında örneğin; ankara en iyi boşanma avukatı gibi bir aramayla belirli sonuçlar elde edebilirsiniz. Avukatınızın geçmişi ile ilgili olarak hem web sitesinden hem de internet üzerinden ilgili belgelere ve bilgilere de ulaşabilirsiniz.


Bir diğer merak edilen konulardan biri ise yurt dışında gerçekleştirilen boşanma davalarının ülkemizde nasıl tanıtılacağıdır. Yine bu dava da avukat olmadan yürütülebilir. Fakat süreç uzun bir zaman dilimine mâl olacağından, evrak takibi ve hukuki bilgi gerektireceğinden bu davalarda da yine aynı şekilde alanında uzman ve deneyimli bir boşanma avukatı ile çalışmak yararlı olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, çalışacağınız avukatı Türkiye’de ikamet ettiğiniz yerde seçmenizdir. Yani eğer Türkiye’de örneğin Kayseri’de ikamet ediyorsanız davanın Kayseri’deki Aile Mahkemesi’nde açılması gerektiğinden (Aile Mahkemesi’nin olmadığı yerlerde Sulh Hukuk Mahkemelerinde bu dava açılabilir) avukatı Kayseri’de seçmeniz doğru olacaktır. Eğer Türkiye’de bir ikametiniz bulunmuyorsa bu davayı Ankara, İstanbul ve İzmir’de yer alan bölge mahkemelerinde de açabilirsiniz.

Kaynak : https://www.goymen.av.tr
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:33

Güneş

06:53

Öğle

12:42

İkindi

15:47

Akşam

18:18

Yatsı

19:33

Öne Çıkan Haberler!X