Arşiv Sistemleri ve Kütüphane Sistemleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Arşiv Sistemleri ve Kütüphane Sistemleri
Eklenme :22 Haziran 2017 17:34
Arşiv Sistemleri ve Kütüphane Sistemleri
Küçük bir ofisten büyük bir şirkete, resmi kurumlardan özel işletmelere, okullara, üniversitelere kadar bütün işyerlerinde arşiv odaları, arşiv salonları bulunur. Her iş yerinde yapılmış olan işlem evraklarının belli sürelerle saklaması gerekir. Hatta bazı evrak ve dosyalar işletme var olduğu sürece saklanmalıdır. Ancak arşiv odası denince akla tozlu raflar, raflarda sararmış dosyalar gelir. Arşiv görevlisi istenen bir dosyayı bulmak için saatlerce arayabilir. Yıllar içinde raflar artık yeterli gelmez ve yeni raflar eklemek gerekir. Ancak bunun için de yer kalmamış olur. Ama yeni arşiv sistemleri işletmeleri bu sorunlardan kurtarıyor.
Raylar üzerinde hareket eden, ön kısmındaki kol sayesinde birbirinden ayrılan, tekrar birleşen yeni tarz arşiv sistemleri öncelikle yüksek oranda alan tasarrufu sağlamaktadır. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü arşiv dolaplarına istenildiğinde ek dolaplar eklenebilir. Birbirinden ayrılan dolaplar arasında koridor oluşacağı için dosya ve evrak aramak çok kolaydır. Dolapların ön üst kısmında etiket bulunur ve hangi dosyanın hangi rafta olduğu kolayca bulunur. Arşiv dolapları merkezi kilit sistemiyle kilitlenir ve dosyalar güvenli şekilde saklanır.

Arşiv sistemlerinde kaliteli sac malzeme kullanılır. Dolaplar elektrostatik toz boyalıdır ve paslanma yapmaz. Arşiv sistemleriyle arşiv odalarına düzen gelmektedir. Etrafta dağınık dosyalar, tozlu raflar görülmez. Dosya ve evrakların kolayca bulunması zaman kaybını da önler. Ceylan Çelik firması olarak her büyüklükteki ve her yapıdaki arşiv odaları için uygun ölçülerde arşiv sistemleri yapıyoruz. Bunun yanında ev, iş yeri, ofis, okul ve kütüphaneler için kütüphane sistemleri de yapıyoruz. Kütüphane sistemlerini de metal ve ahşabı birlikte kullanarak yapıyoruz. İstenen her renk kullanılarak yapılan kütüphane sistemleri kütüphanenin kullanıldığı alanlara estetik bir görünüm kazandırıyor.

Çelik kütüphane sistemleri estetik görünümleri yanında dayanıklı olmalarıyla da tercih edilir. Tekli, ikili, üçlü ve daha fazla sayıda kitaplıklarda raf aralıkları istenen ölçülerde ayarlanabilmektedir. Dolaplar tek yönlü veya çift yönlü olabilir. Döner kütüphane sistemleri de dar alanlar için idealdir. Ceylan çelik olarak istenen modelde, istenen renkte kütüphane sistemlerini, arşiv sistemlerini en uygun fiyatlarla yapıyoruz. Alan ölçülerini bize iletip sipariş verebilirsiniz. Ayrıca ölçüleri bizim almamızı talep edebilirsiniz. Ölçüm ve keşif hizmetimiz ücretsizdir. 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

KONYA için hava durumu
açık
15 °C
açık
Nem:%51
Ruzgar:5 km/s
Basinc: 887 hPa
Öne Çıkan Haberler!X