Seyit Faruk Özselek'ten 28 Şubat hatırlatması - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EKONOMİ

Seyit Faruk Özselek'ten 28 Şubat hatırlatması

Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, 27 Ağustos tarihinde başvuruları sona eren ve mükelleflerin 31 Mart 2018 tarihi öncesine ait borçlarını yapılandırmalarını sağlayan 7143 Sayılı Yapılandırma Kanununda, 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayında ödenmesi gereken taksitlerin ödeme sürelerinin 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar uzatıldığına dikkat çekti.
Seyit Faruk Özselek'ten 28 Şubat hatırlatması
Eklenme :31 Aralık 2018 16:40
Özselek yaptığı açıklamada; 31 Mart 2018 tarihi öncesine ait birikmiş ödenmemiş borçlarını yapılandırmak için başvuru sayısının 6 milyon olduğunun altını çizdi. 

7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile yapılandırılan borçların ancak 3 milyon kişi tarafından ödendiğini belirtti. Yapılandırmaya başvurarak ödeme yapamayan vatandaşlar ve mükellefler için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen torba kanun teklifi ile ödeyemedikleri borçlarını şuan ki faizi ile ödeyerek yapılandırma devam edebilecekleri hususunda uyarılarda bulundu.

Başkan Seyit Faruk Özselek; “Bazı nedenlerden dolayı yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükelleflerimiz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen torba kanun teklifi ile ödeyemedikleri borçlarını şuan ki faizi ile ödeyerek yapılandırma devam edebilecekler. Torba kanun teklifine, 7143 Sayılı Kanun Kapsamında yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde belirtilen süre içerisinde tutarları ödeyememiş olan mükellefler, bu ödemelerini 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden yapılandırmadan yararlandırılmaya devam etmeleri hükmü eklenerek bir imkân daha sağlanmıştır. Yalnız taksitleri için vadesinden 28 Şubata kadar %2 gecikme zammı hesaplanacaktır. Ayrıca Kanun kapsamında 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayında ödenmesi gereken taksitlerin ödeme süreleri de 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar uzatılmıştır. Son kez tanınan bu imkân ile birlikte ödeme yapan mükelleflerimiz yapılandırmaları bozulmadan ve kalan borçlarını 7143 Sayılı Kanun Kapsamında taksitler halinde ödeyebileceklerdir. ” diyerek borçlarını ödeyemeyen mükelleflerin yapılandırmalarının bozulmaması için, 2019 Şubat ayı sonuna kadar ödemelerini yapmaları hususuna dikkat çekti.

Başkan Özselek, “7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu gibi, geçmiş dönemlerde çıkarılan 6736 ve 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunlarının da halen ödemeleri devam etmektedir. Bu kanunların ödemeleri içinde bir torba kanun teklifi verilerek, kanundan yararlanan ve ödemelerini yapamamış olan mükellefler ve vatandaşlar içinde ek bir süre verilerek ile tekrar yapılandırmalarına devam edebilmeleri sağlanmalıdır.” diyerek devam eden geçmiş yapılandırma kanunları içinde ödeyemeyen mükellefler içinde süre uzatımı yapılması gerektiğine dikkat çekti.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:33

Güneş

06:01

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:37

Yatsı

20:59

Öne Çıkan Haberler!X