Konya esnafı yeni halin Meram'a yapılmasını istiyor - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » EKONOMİ
Konya esnafı yeni halin Meram'a yapılmasını istiyor
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, yeni halin merkez Meram ilçesine yapılması kanaatinde olduklarını söyledi.
Konya esnafı yeni halin Meram'a yapılmasını istiyor
Eklenme :20 Mart 2017 14:27 / Güncellenme : 20 Mart 2017 18:55
Konya’ya yapılacak yeni sebze meyve halinin yeri ile ilgili oda başkanlarının katılımıyla ortak açıklama yapan KONESOB Başkanı Karamercan, temsil ettikleri 55 bin üye ve 84 oda adına hal kompleksinin Meram bölgesine yapılması kanaatinde olduklarını kaydetti.

Karamercan, “Malın temininde Antalya, Mersin, Karaman, Çumra, Kaşınhanı ve bölgelerin birleştiği güzergah olması, üretici, bu bölgede yüzde 85 sebze, meyve üretiminin Çumra dahil bu bölgede bulunması, üretilen malın hal'e sevki, gönderilmesi maliyet ve zaman açısından sorunsuz olması, malı değerlendiren çiftçiye istihdam ve kazanç sağlaması açısından ve mesafenin yakın olması hasebiyle halka ucuz mal temini ve sağlanması göz önüne alınırsa bu bölgeye hal kazandırılması elzem ve ihtiyaçtır. Deklarasyona imzalarımızı koyduğumuz kurum ve kuruluşlar olarak Konyamızın, Meram bölgemizin, üreticimizin, esnafımızın ve hal esnafının, hal'in bu bölgede kurulmasına ihtiyacı olduğunu düşünmekte ve bunun için çaba göstermekteyiz” dedi.

Meram Ziraat Odası Başkanı Ali Ataiyibiner ise, yeni hal yerinin yapımı konusunda gerekli yerlere görüşlerini bildirdiklerini ifade ederek, “Bilindiği gibi daha önce de gerek Meram Ziraat Odası olarak gerekse sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte Meram’da üretimin yüksekliğinden ve Meram’da üretilen ürünlerin Meram’da oluşturulabilecek bir hal kompleksi ile gerek Konyamıza gerekse ülkemize dağılımdaki potansiyelin daha iyi bir konuşlanma ile sonuçlanabileceğini gerek siyasilerimize gerekse Büyükşehir ve Meram İlçe Belediye Başkanımıza gerek yazılı gerek sözlü gerekse en son meclis kararımızla görüşlerimiz olarak bildirdik” diye konuştu.

Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş de, Meram ilçesinin üretim bölgesi olduğunu söyledi. Meram'ın ayrıca yaş sebze ve meyvenin yüzde 95'inin üretildiği bir bölge olduğunu da ifade eden Ermiş, “Bu hal'in bu bölgeden dışarıya yapılması üreticileri son derece rahatsız etmektedir” şeklinde konuştu.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • hamdi

  hamdi

  karaman yoluna yapılsın o bölgede çok hazine arazisi mevcut
 • ismail

  ismail

  EVET YENİ HAL MERAM A YAPILMALI MERAM IN NEGATİF AYRICALIĞI TELAFİ EDİLMELİ.
 • Bomba

  Bomba

  Yapın o zaman akyokuşun üzerine, dağlık kısmı değerlendirin.
 • Selçuklu Misafir

  Selçuklu Misafir

  Ben Selçuklu ilçesinde yaşayan biri olarak bu fikre katılmıyorum. Çünkü Mersin, Antalya, Karaman vb yerlerden gelen sebze ve meyveler nakliye ile çevre yolundan geliyor. Ereğli yolu üzerine kurulacak bir hal daha uygundur. Selçuklu gibi iki ilçeden büyük bir ilçeyeye sebze meyve dağıtımı rahat olur. Merama yapılacak bir hal trafik sorunu doğurur.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X