Enerji Danışmanı – AFA Enerji - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

Enerji Danışmanı – AFA Enerji

 Enerji Danışmanı – AFA Enerji
Eklenme :11 Ağustos 2018 11:10

Dünyada enerji kaynakları azalmakta ama enerji tüketimi artmaktadır. Ülkemizde de aynı durum söz konusudur. Bu nedenle enerji kullanımın planlanması oldukça önemli hale gelmiştir. Enerji piyasasının düzenlenmesi amacıyla 2001 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu kurulmuştur. EPDK’ nın görevi enerjinin yeterli, kaliteli, sürekli, ekonomik ve çevreyle uyumlu bir şekilde tüketiciye sunulması için düzenleme ve denetleme yapmaktır. Elektrik Piyasası Kanunu ile de ülkemizde serbest tüketici uygulamasına geçilmiştir. EPDK tarafından belirlenen limitler üzerinde elektrik tüketen kullanıcılar serbest tüketici olarak istedikleri tedarikçi firmadan elektrik satın alabilmektedir. Ancak sık sık yapılan mevzuat değişiklikleri nedeniyle tüketiciler ortaya çıkan avantajlardan faydalanamıyor. Serbest tüketici olarak avantajlı elektrik kullanımı konusunda elektrik danışmanı size yardımcı olacaktır.

Ülkemizde daha önce elektrik dağıtımı ve satışı aynı firma tarafından yapılmaktaydı. Ama elektrik piyasasındaki özelleştirmeyle birlikte dağıtım ve satış faaliyetleri farklı firmalarca yapılmaya başlandı. Dağıtım şirketleri farklı bölgede hizmet veriyor. Satış şirketleri ise görevli tedarikçi şirketler ve indirimli tedarikçi şirketler olarak ayrılıyor ve hizmet veriyor. Şirketlerin faaliyetlerinin farklı olması da tüketicilerin kafasının karışmasına neden oluyor. EPDK’nın her yıl limitleri düşürmesi daha fazla tüketiciyi serbest tüketici yapıyor, buna paralel olarak elektrik tedarikçisi firmaların da sayısı artıyor. Tüketici de hangi tedarikçi firmadan elektrik satın alacağını bilemiyor. Firmalar gelişen rekabet ortamında indirimli fiyatlar yanında farklı avantajlar da sunuyor. Tüketicilerin firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapması ve sundukları avantajları takip edebilmesi oldukça zor oluyor.

EPDK 2018 yılı için serbest tüketici limitini 80 TL olarak belirledi. Sizin aylık faturalarınız bu limitin üzerindeyse serbest tüketicisiniz ve tedarikçi firmanızı seçebilirsiniz. Aynı miktardaki elektriğe daha az para ödemek ve tasarruf etmek istiyor ama hangi firmadan elektrik almanızın daha avantajlı olacağını bilmiyorsanız AFA Enerji firmamızdan elektrik satın alma danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Görevli danışmanımız işletmenizin tüketim verilerini toplar ve bu verilere göre en avantajlı tedarikçi firmanın seçimine yardımcı olur. Ekonomik şartlar gereği, işletmeler için elektrik giderlerini azaltmak ve tasarruf etmek daha da önemli hale geldi. Artık kullanım sırasındaki tasarruf yanında satın alırken de tasarruf etmek gerekiyor. AFA Enerji olarak ucuz ve kesintisiz elektrik ihtiyacınız için en iyi çözümleri sunuyoruz.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:31

Güneş

05:59

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:38

Yatsı

21:01

Öne Çıkan Haberler!X