Diğer Sağlık Personeli - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

Diğer Sağlık Personeli

 Diğer Sağlık Personeli
Eklenme :09 Temmuz 2018 13:37 / Güncellenme : 09 Temmuz 2018 13:40

İş yerlerindeki iş güvenliğinin sağlanması ve işçi sağlığının korunması için iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirilmesi çok önemlidir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri Çalışma Bakanlığı tarafından yetki verilmiş kuruluşlar olarak diğer sağlık personeli görevlendirmesini yapmaya haiz birimlerdir.

İşletmeler iş güvenliği hizmeti almak için OSGB’ler ile iletişime geçmektedirler. OSGB iş güvenliği uzmanı gibi diğer sağlık personelini de işletmelere görevlendirerek işçi sağlığı anlamında tüm hizmetlerin yerine getirilmesini sağlar. İşyeri hekiminin en büyük yardımcısı olarak hizmet veren diğer sağlık personelleri, işçi sağlığı hizmetlerinin önemli bir parçasıdır.

İş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda yılların verdiği birikimi profesyonel şekilde işletmelerin çıkarını korumak için kullanan General OSGB tüm bu hizmetlerin tek bir elden alındığı en büyük kuruluşlardan birisidir. Günümüzde birçok büyük işletmenin iş güvenliği anlamındaki en büyük yardımcılarından biri olarak tüm personelin görevlendirilmesini ve hizmetlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesini sağlamaktadır.

Düzenli olarak verilen eğitimler ile işçilerin ve işletme sahiplerinin bilgilenmesini sağlamak, bu eğitimlerin sonucunda işyeri kazalarının ortadan kalkması hedefine doğru yol almak adına tüm uzmanlar gibi diğer sağlık personelinin de görevlendirmesini yapmak OSGB olarak General firmasının en önemli görevleri arasında yer alır.

Diğer sağlık personeli işçilerin sağlık taramalarının yapılması, hasta olanların tedaviye yönlendirilmesi, tedavi sonrası işbaşı yaptırılması ve gerekli evrakların düzenlenmesi hizmetlerinin en önemli sacayaklarından biri olmaktadır. İşyeri hekimiyle birlikte iş güvenliği uzmanıyla koordineli şekilde çalışan diğer sağlık personeli çok önemli bir görevi ifa etmektedir.
İşyerlerinin her türlü riskten korunması ve güvenlik önlemlerinin alınması sözleşme imzalanan OSGB’lerin güvencesi altında olmaktadır. Yıllık veya iki yıllık yapılan sözleşmeler ile iş güvenliği meselesi tamamen firmanın sorumluluğu altına verilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir denetim veya problemde işletme sahibi kadar Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri de sorumlu olmaktadır.
Ülkemizde iş kazalarının minimum seviyeye indirilmesi, önlenememesi durumunda iş kazaları sonucunda yaşanması muhtemel yaralanmaların veya ölümlerin engellenmesi tüm iş ve çözüm ortaklarının yegane gayesi ve ortak amacıdır. Bu yüzden tam bir işbirliği kurularak çalışmaların sürdürülmesi en pragmatik yöntem olacaktır.

Ayrıntılı bilgi için http://www.generalosgb.com/diger-saglik-personeli.html sayfamızı ziyaret ediniz..
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

05:20

Güneş

06:42

Öğle

13:02

İkindi

16:29

Akşam

19:12

Yatsı

20:28

Öne Çıkan Haberler!X