Beyşehir’de amatör denizci belgesi almak isteyenlere fırsat - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » GÜNCEL

Beyşehir’de amatör denizci belgesi almak isteyenlere fırsat

Beyşehir ilçesinde, istenilen yeterli sayıya ulaşılması halinde verilen eğitimin ardından amatör denizci belgesi sınavı yapılacağı bildirildi. Belgeye sahip olanlar göllerin yanısıra denizlerde de şartları belirtilen tekneleri kullanabilecek.
 Beyşehir’de amatör denizci belgesi almak isteyenlere fırsat
Eklenme :19 Aralık 2018 10:20
Beyşehir Kaymakamlığı tarafından ilçedeki tüm kamu kurumlarına gönderilen yazıda, Antalya Liman Başkanlığı tarafından Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yılı olan 2023 yılına kadar en az bir milyon vatandaşa ‘denizcilik kültürünü” aşılamak, verilecek denizcilik eğitimi sonrasında amatör denizci belgesi düzenlemek, ‘denizci millet, denizci ülke’ hedefine ulaşmak ve insanların yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla amatör denizcilikle ilgili temel eğitim programı başlatıldığı belirtildi.

Eğitim sonrasında yapılacak sınavda başarı göstererek amatör denizci belgesi sahibi olanların, ticari amaç olmaksızın münhasırın gezi, eğlence, spor ve amatör balıkçılık gibi faaliyetlerde kullanılan, ulusal standartlara göre ölçüldüğünde boyu (LH) 2,5 metreden küçük ve 24 metreden büyük olmayan, mülkiyeti gerçek kişilere veya faaliyet konusu su sporları olan dernek veya vakıflara ait tekneler ile bu şartlardan bir veya birkaçına haiz olmamakla birlikte, bağlama kütüğüne kayıtlı olup özel tekne ruhsatnamesi almış olan tekneleri kullanabileceği bildirildi.
Kamu kurumlarına gönderilen yazıda, bu kapsamda “amatör denizci belgesi” almak isteyen kamu personelinin müracaatlarının, değerlendirilmek ve Antalya Liman Başkanlığı’na gönderilmek üzere 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, KBB ve göz muayenesi yapıldığına dair sağlık raporu, Maliye Bakanlığı Veraset ve harçlar vergi dairesine yatırılacak 32,10 liralık harç makbuzu ile birlikte Beyşehir Kaymakamlığına gönderilmesi istendi.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

Öne Çıkan Haberler!X