Basketbol: Erkekler FIBA Avrupa Kupası - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » SPOR

Basketbol: Erkekler FIBA Avrupa Kupası

Organizasyonda ikinci turdaki 5. maçların ardından 3 ekip daha adını son 16 turuna yazdırdı
Eklenme :31 Ocak 2019 08:30


WÜRZBURG (AA) - Basketbolda Erkekler FIBA Avrupa Kupası 2. turunda bitime bir hafta kala 3 takım daha son 16 turuna yükselmeyi garantiledi.

Toplam 4 grupta 16 ekibin bulunduğu organizasyonda gruplarında ilk 2 sırada yer alacak 8 ekip, son 16 turunda, FIBA Şampiyonlar Ligi'nden gelecek 8 takımla eşleşecek.

Geçen hafta I Grubu'nda Almanya temsilcisi s.Oliver, K Grubu'nda İtalya ekipleri Pallacanestro ile Dinamo Sassari'nin bir üst tura yükselme hakkını kazandığı organizasyonda 5. hafta maçlarının ardından I Grubu'nda Pınar Karşıyaka, L Grubu'nda Rus temsilcisi Avtodor ile Danimarka'dan Bakken Bears son 16 turuna kaldı.

Kupada yoluna devam eden tek Türk temsilcisi Pınar Karşıyaka, I Grubu'ndaki beşinci maçında deplasmanda Alman temsilcisi s.Oliver'a 104-91 yenilmesine rağmen son maçlar öncesinde ikinci sırada yer almayı garantilediği için adını son 16 turuna yazdırdı.



- Sonuçlar ve puan durumu


Gruplarda beşinci haftada alınan sonuçlar, puan durumu ve 5-6 Şubat'ta oynanacak altıncı ve son hafta maçlarının programı şöyle:



- I Grubu



Szolnoki Olaj (Macaristan)-Z Mobile Priştine (Kosova): 89-76

s.Oliver (Almanya)-Pınar Karşıyaka: 104-91

S Takım O G M A Y P
1. s.Oliver 5 5 0 504 404 10
2. Pınar Karşıyaka 5 3 2 461 450 8
3. Szolnoki Olaj 5 1 4 401 451 6
4. Z Mobile Priştine 5 1 4 397 458 6
Szolnoki Olaj-S.Oliver

Z Mobile Priştine-Pınar Karşıyaka



- J Grubu



Balkan (Bulgaristan)-Ironi Ness Ziona (İsrail): 102-90

Lukoil Levski (Bulgaristan)-Alba Fehervar (Macaristan): 84-80

S Takım O G M A Y P
1. Balkan 5 3 2 408 394 8
2. Alba Fehervar 5 3 2 409 362 8
3. Ironi Ness Ziona 5 3 2 467 453 8
4. Lukoil Levski 5 1 4 382 457 6
Lukoil Levski-Balkan:

Alba Fehervar-Ironi Ness Ziona



- K Grubu



Donar (Hollanda)-Petrolina Petrolina AEK (Kıbrıs Rum Kesimi): 70-80

Pallacanestro (İtalya)-Dinamo Sassari (İtalya): 69-79

S Takım O G M A Y P
1. Dinamo Sassari 5 4 1 443 400 9
2. Pallacanestro 5 4 1 415 366 9
3. Donar 5 1 4 367 390 6
4. Petrolina AEK 5 1 4 358 427 6
Dinamo Sassari-Petrolina AEK

Pallacanestro-Donar



- L Grubu



Avtodor (Rusya)-ZZ Leiden (Hollanda): 105-81

Bakken Bears (Danimarka)-Kataja Basket (Finlandiya): 102-58

S Takım O G M A Y P
1. Avtodor 5 4 1 451 358 9
2. Bakken Bears 5 3 2 462 378 8
3. ZZ Leiden 5 2 3 400 470 7
4. Kataja Basket 5 1 4 364 471 6
Kataja Basket-ZZ Leiden

Bakken Bears-Avtodor



YASAL UYARI:Anadolu Ajansı tarafından geçilen tüm haberler, bu bölümde konhaber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanalından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanstır.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:28

Güneş

05:57

Öğle

12:53

İkindi

16:37

Akşam

19:40

Yatsı

21:03

Öne Çıkan Haberler!X