Başkan Özaltun, Beyşehirli gurbetçilerle bir araya geldi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » GÜNCEL
Başkan Özaltun, Beyşehirli gurbetçilerle bir araya geldi
İzmir’de Beyşehirli gurbetçi sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamlarıyla bir araya gelen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da gurbetteki hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”dedi.
Başkan Özaltun, Beyşehirli gurbetçilerle bir araya geldi
Eklenme :09 Kasım 2018 14:32
Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisine eşlik eden Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer, bazı mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte İzmir’de faaliyet gösteren ve yöneticiliğini Beyşehirlilerin yaptığı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Beyşehirli işadamları ile biraraya geldi.

Özaltun, Beyşehir’in sadece ilçe içerisinde değil ilçe dışında da yaşayan büyük bir nüfus  gücü ve potansiyeline sahip olduğunu belirtti. İzmir’in de bu illerin başında geldiğini anlatan Özaltun, yıllar önce İzmir’e yerleşen Beyşehirli hemşerilerinin birçoğunun  günümüzde   bünyesinde 400-500 kişi istihdam eden ekonomik alanda pekçok başarı öyküsü olan fabrika ve yatırımlara sahip işadamı konumuna geldiğine dikkat çekti. Bununla birlikte İzmir’de yaşayan Beyşehirlilerin dernek, federasyon ve vakıf çatısı altında biraraya gelerek gurbette dayanışmanın ve birlik beraberliğin en güzel örneğini sergilediğini de aktaran Özaltun, İzmir’de yaşayan gurbetçi işadamları ile sivil toplumun değişik alanlarında örgütlenen ve gurbet özlemi çeken hemşerileriyle zaman zaman biraraya gelerek hasret giderdiklerini, doğduğu topraklar olan Beyşehir ile ilgili istişarelerde de bulunduklarını söyledi.

Bu tür ziyaretleri Beyşehirli gurbetçilerin yaşadığı illere de sık sık yaptıklarının altını çizen Özaltun, Beyşehirli olmanın bir ayrıcalık olduğunu her zaman dile getirdiklerini söyledi.  Beyşehir dışında yaşayan gurbetçi hemşerilerinin dün olduğu gibi bugün de yanlarında olduklarını ve bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceklerini belirten  Özaltun, konuşmasında Beyşehir’de belediye olarak son 4,5 yıllık süreçte hayata geçirdikleri hizmet ve projeleri anlattı, ilçeye kazandırılan devlet yatırımlarından söz etti.

Bu hizmet ve yatırımların Beyşehir dışında yaşayan gurbetçi hemşerileri tarafından da büyük bir memnuniyetle yakından takip edildiğini vurgulayan Özaltun, şöyle devam etti:

“Beyşehir’in tabelaya baktığınızda şöyle bir durumu var. Tabelada 73 bin yazar ilk girişte. Bunun aslında bir fizibilitesini çalışmak gerekiyor. Net rakamlar ile konuşmak gerekiyor. Siz bu kış döneminde gittiğinizde doğru 80-85 bin yaşayan hemşerimiz vardır ama mayıs ile ekim ayları arasındaki döneme geldiğinizde İzmir’deki Damlapınarlılar, Başgözeliler, Sadıkhacılılar, Üzümlüler, Huğlulular, Kayabaşılılar, Yeşildağlılar, Doğanbeyliler başta olmak üzere İzmir ve diğer illerimiz  ve yurtdışında yaşayan gurbetçilerimizin de aramıza, ilçemize dahil olmasıyla bu nüfus potansiyeli 150-200 binleri buluyor. İlçemize bağlı dış mahallelerimizde de nüfus sözkonusu dönemde iki üç katına birden çıkıyor. Dolayısıyla gerek ilçemizde gerekse ilçemiz dışında yaşayan bu büyük nüfus potansiyelimizi görmezden gelemeyiz. İlçemiz dışında yaşayan hemşerilerimizin de istek ve taleplerini dikkate almak, onlarla her platformda biraraya gelmek durumundayız. İşte bugün bu gaye doğrultusunda yine siz hemşerilerimizle biraraya gelerek, hem sizlerle hasret gidermiş, hem de sizlerin istek, düşünce ve görüşlerinizi almak için ayağınıza kadar gelmiş bulunuyoruz.”

Başkan Özaltun ve beraberindekiler, İzmir’de değişik sektörlerde yatırımı olan Beyşehirli işadamlarının fabrika ve tesislerini ziyaret ederken, Konyalılar Vakfı, Konyalılar Federasyonu, Doğanbeyliler, Konbey-Der, Damlapınarlılar, Üzümlüler, Sadıkhacılılar, Huğlulular,  Başgözeliler, Yeşildağlılar, Üstünlerliler, Kayabaşılılar  ve İnliceliler Derneklerinin yönetim kurulu başkan ve üyeleriyle de biraraya geldi.  Özaltun, ziyaretlerde sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile Beyşehirli işadamlarına günün anasına tarihi Eşrefoğlu Camisi maketi hediye etti. İşadamları ve STK temsilcileri de ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Özaltun ve beraberindekiler, iki gün süren İzmir ziyaretinin ardından dönüşte Uşak Valiliği görevine atanan Funda Kocabıyık’ı da makamında ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.
 
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Mehmet Agralı

    Mehmet Agralı

    Başkanımıza ve ekibine bizleri ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz, çok güzel oldu, görevinde başarılar diliyor, en kısa zamanda kendilerini gene bekleriz
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

06:02

Güneş

07:26

Öğle

12:41

İkindi

15:21

Akşam

17:44

Yatsı

19:03

Öne Çıkan Haberler!X