Anasayfa Güncel Ekonomi Spor 3.Sayfa Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü Konya Satış Şubesi hizmete açıldı

07.08.2022 11:39:00
Vakıflar Genel Müdürlüğü işletmesi olan “ Ayvalık Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü" 13. Şubesini Konya’da hizmete açtı. Şube Vakıflar Markası altında pek çok Zeytin ve Zeytinyağından elde edilen doğal ürünlerden oluşan ürün yelpazesiyle hafta içi 08:30 - 18:00 saatleri arası Cumartesi günleri 08:30- 17:30 saatleri arasında Eski Buğday Pazarında hizmet verecek.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü,  Ayvalık, Burhaniye, Havran, Küçükkuyu, Altınoluk, Edremit ilçelerini içine alan ve Edremit Körfez Bölgesi olarak bilinen hat üzerinde 14 bin dekar arazide yaklaşık 165 bin adet zeytin ağacı varlığına sahip. Vakıflar Genel Müdürlüğü bu zeytinlik arazilerini “ Ayvalık Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü" eliyle yönetiyor. Kuruluş amacı “Vakıf zeytinliklerinin korunması, kollanması, ıslah edilmesi ve işletilmesi " olan İşletme Müdürlüğü kurulmuştur. İşletme Ayvalık’ta bulunan kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirerek Doğal ve Natürel Zeytin, Zeytinyağı ve Zeytinyağı Sabun Çeşitleri, Doğal Bal, Zeytin Ezmeleri ve diğer ürünlerini  'Vakıflar' markası ile kendi satış noktalarında, internet üzerinden ve diğer yöntemler ile tüketiciyle buluşturuyor.
İşletmenin; Edremit(1), İstanbul (8), Ankara(1), Antalya (1) ve Bursa (1) olmak üzere 12 şubesi bulunmakla birlikte 13. Şubesi Konya’da açıldı. Eski Buğday Pazarı'nda açılan Şube de doğal ve natürel zeytin, zeytinyağı, zeytinyağlı sabun çeşitleri, doğal bal, zeytin ezmeleri, kolonyalar, bitkisel çaylar ile bitkisel yağlar ve diğer ürünleri ile hizmet verecek.
  Açılışa ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Eski Dönem Konya Baro Başkanı Avukat Hasip Şenalp, Konya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Ercan Uslu, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Kızılay Konya Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez, Meram Müftüsü Zekeriya Koçak, Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ve Vakıf Başkanları katıldı.
Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı yaptığı konuşmada, "Vakıf akar ve hayratlarıyla bütün bir sitemi oluşturmaktadır. Şubemizden yapılan alışveriş akar olup, bir camiye tuğla bir ihtiyaç sahibine ekmek, bir hastaya ilaç, bir öğrenciye burs, kitap almaktır. Tüm Konyalı hemşerilerimizi Vakıflar Konya Şubesinden alışverişe bekliyoruz" dedi.
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Konya Milletvekili Hacı Mehmet Özdemir’de konuşmalarında şanlı tarihimizde atalarımızın kurduğu vakıflardaki hassasiyetin günümüze de taşınması gerekliliğine vurgu yaptılar. Meram Müftüsü Zekeriya Koçak tarafından yapılan dua ile şubenin açılışı gerçekleşti. 
 

DİĞER HABERLER