ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde korona virüs sessizliği!

24.01.2021 13:05:00
İç Anadolu bölgesinde Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırının kesiştiği yerlerde yer alan Tuz Gölü, yeni tip korona virüs (COVİD-19) salgını nedeniyle alınan sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde sessizliğe büründü.
Yerli ve yabancı vatandaşların sıklıkla ziyaret ettiği Tuz Gölü, hafta sonu uygulanan 56 saatlik kısıtlama tedbirleri kapsamında sessizlik hakim oldu.

İç Anadolu bölgesinde yer alan ve Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde özellikle yoldan geçen yolcular ve şifa arayan vatandaşların uğrak yeri haline geliyor.

Doğal güzelliği ve büyüleyici manzarasıyla adeta yerli ve yabancı turistlerin de akınına uğrayan Tuz Gölü, içerdiği minerallerle de şifa dağıtıyor. Tuz Gölü'nün suyu yanı sıra çamuru ve tuzunda da şifa alınıyor. Özellikle rahatsızlığı bulunan vatandaşlar buraya gelerek göl üzerinde gezinti yapıyor.

Diğer yandan da fotoğraf tutkunlarının gözdesi haline gelen göl'de vatandaşlar, fotoğraflar çekinerek o anı ölümsüzleştiriyor.

Ertan Özkök/Kulu

DİĞER HABERLER