ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

‘Türbeönü Buluşmaları’ musiki dinletisi beğeni topladı

09.12.2019 15:10:00
Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türbeönü Buluşmaları programına katılan musiki toplulukları, Türk tasavvuf müziğinin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.
Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde, Konya Büyükşehir Belediyesi, Merkez İlçe Belediyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğiyle düzenlenen Şeb-i Arus Etkinlikleri’nde ‘Vefa Vakti’ teması çerçevesinde gerçekleştirilen Türbeönü Buluşmaları, 3’üncü yılında ülkemizin sevilen yazarlarını ve sanatçılarını bir araya getiriyor.

Türbeönü Buluşmalarının üçüncü gününde, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuvarı Öğretim Üyesi Gonca Demir koordinatörlüğünde, Geleneksel Türk Müziği Bölümü son sınıf öğrencilerinin sergilediği Türk Tasavvuf Müziği konseri vatandaşlardan büyük beğeni topladı. 

Mevlana’yı anma törenlerinin kültürel ve sanatsal etkisini artırmak amaçlı düzenlenen çadır sohbetlerinin yanı sıra farklı musiki topluluklarının da yer aldığı programlarda vatandaşlar hem musiki dinleme hem de alanında uzman yazar ve sanatçıların sohbetlerine katılma fırsatını buluyor. 

DİĞER HABERLER