ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Sokağa çıkma yasağı Konya için uygulanabilir!

02.07.2020 19:40:00
Sağlık Bakanı Koca, 'Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. ' dedi. Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde sokağa çıkma kısıtlamasının il bazında alınabileceği ve vaka sayılarına bakılacağını açıklamıştı. Konya'da da sokağa çıkma yasağı kararı önümüzdeki günlerdeki vaka sayılarına bağlı...
Türkiye'de son 24 saatte 1186 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 17 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 202 bin 284, can kaybı 5 bin 167 oldu.

Sağlık Bakanı Koca, 'Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor: Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı.' dedi.

Bakan Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sokağa çıkma sıkıtlamasının iller bazında olabileceğini, bunun vakalardaki artışla orantılı olduğunu bildirmişti.

Son verilere göre Konya vakaların en fazla artığı iller arasında yer alıyor. Konya'da Kurban Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağı önümüzdeki günlerde vaka sayılarına bakılarak karara bağlanacak.

 

DİĞER HABERLER