ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Seydi Şifa Termal Tesisleri 29 Şubat’ta açılıyor

26.02.2020 18:15:00
Açılışına günler kaldı… Konya sağlık turizminde önemli bir aşamanın artık sonuna geldi… Seydişehir Belediyesinin öz kaynaklarıyla yaptırılan ‘Seydi Şifa Termal Tesisleri’ 29 Şubat’ta hizmete giriyor. Başkan Mehmet Tutal, termal şifa kaynağının kapılarını kamuoyuna açtı. İşte, kente ve bölge ekonomisine değer katacak termal tesisten objektiflere yansıyanlar…
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Seydişehir ilçesinde kurulan yerli ve yabancı birçok turiste şifa kaynağı olacak olan ‘Seydi Şifa Termal Tesisleri’ 29 Şubat’ta vatandaşların hizmetine açılıyor.

Türkiye’nin ender şifalı sularını içerisinde barındıran ve birçok hastalığa iyi gelen Seydi Şifa Termal Tesislerindeki suyun, 43 derecelik sıcaklık ve litrede 4 bin 500 miligram mineralizasyonuyla eşik değerin üzerinde olduğu tespit edildi.

Tesisle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belediyenin öz sermayesi ile yapılan tesislerin ilçe ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Tutal, yakın zamanda tesisin yanına 100 yataklı 2 otelin temelini de atacaklarını kaydetti.

Sodyum bikarbonat bakımından da zengin olan jeotermal su, içmece olarak da kullanılabilmekte…

Tesisin inşasının ardından yatırımcının bölgeye ilgisinin arttığını belirten Başkan Mehmet Tutal, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda yatırımcıyla görüştüklerini ifade etti.

Başkan Tutal, Seydi Şifa Termal Tesisleri’nin bölgenin üçüncü büyük kalkınma hamlesi olduğunu da hatırlattı.


 

DİĞER HABERLER