ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Sanatçı Orhan Çakmak Karabağ zaferi için şarkı yazdı

02.12.2020 11:00:00
27 yıllık vatan hasreti ve sonunda gelen Türk’ün büyük zaferi. Evet, kardeş ülke Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ zaferi, Konya’nın da yakından tanıdığı Sanatçı Orhan Çakmak’ın sözlerini yazdığı şarkı ile anlatıldı. Büyük beğeni toplayan o şarkının adı “Karabağ Zaferi”..
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Türkiye’deki her Türk, Karabağ zaferine en az Azerbaycan kadar sevindi. Sevinç gözyaşları döküldü, zafer şarkıları söylendi, şiirler yazıldı ve marşlar okundu.Türk dünyasında yaptığı kültür sanat çalışmaları ve aldığı devlet hizmet madalyaları ile tanınan sevilen sanatçı Orhan Çakmak da Karabağ Zaferi için şarkı yazdı.

Özellikle Türkiye, Bosna Hersek ile Türki Cumhuriyetlerde tanınan ve KONTV’de bir dönem program yapan Sanatçı Çakmak’ın sözlerini yazdığı “Karabağ Zaferi” şarkısının bestesini ise Azerbaycanlı Sevinç Tofikızı yaptı. 

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşliği de vurgu yapılan şarkı da Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in dillere düşen “Ne Oldu Paşinyan” sözüne de yer verildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İlham Aliyev’in Karabağ Azerbaycan’dır sözleri ve sarılmaları klipte yer buldu. Büyük beğeni toplayan klip, Azerbaycan ve Türkiye Türklerine ithaf edildi. Karabağ Azerbaycan’dır. Yaşasın Türkiye Azerbaycan kardeşliği.

DİĞER HABERLER