ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Özkan: Çok özel bir turnuva

17.11.2019 17:03:00
Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halter Federasyonu iş birliğinde düzenlenen 1. Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası tamamlandı.
Şahinbey Karataş Spor Salonu’nda 23 ülkeden 75 sporcunun katıldığı turnuvada ülkemizi temsil eden 14 halterciden 7’si kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Nuray Levent, Dilara Narin ve Daniyar İsmailov, kilolarında altın madalyaya ulaşırken, Berfin Altun ve Pelinsu Bayay ikincilik, Ahmet Turan Okyay ve Doğan Dönen ise üçüncülük kürsüne çıktılar.
 
Özkan, Eck ile bir araya geldi
Turnuvayı yerinde takip eden Halter Federasyonu As Başkanı İlker Özkan, 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota müsabakası niteliğindeki turnuvanın özel bir anlam taşıdığını vurguladı. Süleymanoğlu’nun halterdeki muhteşem performansıyla tüm otoritelerin dikkatini çektiğini, genç yaşta ilk dünya rekorunu kırdıktan sonra da 1984, 1985 ve 1986 yıllarında dünyada yılın haltercisi seçildiğini belirten Özkan, 1992 yılında da Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından dünyanın en iyi sporcusu ilan edildiğini ifade etti.

Bu arada Çarşamba günü İstanbul’da vizyona girecek “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmine davet edilen İlker Özkan, Gaziantep’teki turnuvayı takip eden başrol oyuncusu Hayat Von Eck ile de bir araya geldi.

Süleymanoğlu anılacak
Öta yandan Süleymanoğlu için vefatının ikinci yıl dönümünde bugün İstanbul'daki Edirnekapı Mezarlığı'nda kabri başında anma töreni düzenlenecek.  

DİĞER HABERLER