ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Memiş Kütükcü, KONTV'yi ziyaret etti: Bu hedeflere kilitlenmeliyiz

20.09.2019 15:55:00
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, KONTV’yi ziyaret etti. 2023 sanayi ve teknoloji stratejisi hakkında bilgi veren Kütükcü, imalat sanayisinin güçlenmesi gerektiğini belirtti.
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Saylık ve Basın Müşaviri Fatih Ulutaş KONTV’yi ziyaret etti.  

Heyeti ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, KONTV Başkan Vekili Nurettin Kılıç, Genel Müdür Muhammet Kepenek ve Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ağırladı. 

Görüşmede başlık ekonomi oldu. 

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, "Ülkenin, dünyanın içinden geçtiği süreç, hem ülkemiz için hem dünya için ekonominin yakından takip edildiği, merkez bankalarının sürekli faiz indirimi periyoduna girdiği ve ekonominin de bir miktar hareketlendirilmeye çalışıldığı dünyada, Avrupa'da resesyonun konuşulmaya başlandığı bir dönem..." dedi.

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, 2023 sanayi ve teknoloji stratejisi hakkında bilgi verdi:

"Biz uzun süreden beri dikkat çekmeye çalıştığımız, ülke için kritik olduğunu ifade ettiğimiz yurt içi gayri safi milli hasıla içindeki imalat sanayinin payı düşüyordu. Sayın bakanın açıkladığı rakam yüzde 16.5'den 2023'de bu oranı yüzde 21'e çıkarma hedefi konmuş. Bu son derece önemsediğimiz, bizim için kritik olduğuna inandığımız bir hedef... Uzun süreden beri imalat sanayinin güçlendirilmesi, sanayi üretiminin güçlendirilmesine dikkat çekmeye çalışıyoruz"

Sanayi üretiminin önemine değinen Kütükcü, 2023 sanayi ve teknoloji stratejisi noktasında birliktelik vurgusu yaptı:

Sanayi stratejisinin tüm alanları Türkiye mutabakatı ile tüm milletin sahip çıkması hedeflerini içeriyor. Bu hedeflerin içinde on tane 1 milyar dolar üzeri girişimci şirket oluşturma hedefi... Buna Sayın Bakan buna Türk10 adını koyduklarını söyledi, bu da son derece kritik... 2023 sanayi ve strateji belgesinin hedeflerini top yekün sahiplenmeli ve bu hedeflere kilitlenmeliyiz"

DİĞER HABERLER