ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Mehmetçiklere destek ve şehitler anısına doğa yürüyüşü etkinliği

20.10.2019 17:28:00
Konya’dan Derebucak ilçesine gelen doğaseverler, şehitleri anmak için gerçekleştirdiği doğa yürüyüşü etkinliğinde kitap bağışında bulundu, fidan dikti, mağaraları ziyaret etti.
Konya Doğaseverler Kulübü tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere destek vermek ve şehitleri anmak amacıyla doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

Konya Doğaseverler Kulübü Başkanı Seyit Uygur, yaptığı açıklamada, gerçekleştirdikleri doğa yürüyüşü etkinliğine Konya’dan gelen 60 doğaseverle birlikte katıldıklarını söyledi.
Etkinlik kapsamında Derebucak ilçesindeki Şehit Hüseyin Albaşgil İlkokulu’nu ziyaret ettiklerini ve ilçedeki ilkokullarda öğrenim gören öğrencilere dağıtılmak üzere 250 ilkokul düzeyinde kitap bağışında bulunduklarını belirten Uygur, “Ardından Çamlık Mahallemize giderek burada mağaralar mevkisinde 60 doğasever olarak 60 sedir fidanını toprakla buluşturduk. Ardından, Balatini, Suluin, Değirmenini ve Gavur Beşiği Mağaraları’nı gezerek doğa yürüyüşü etkinliğimizi tamamladık. Bu etkinliğimizin amacı, barış harekatında görev alan askerlerimize moral ve destek vermek, ayrıca bu harekatta şehit düşen Mehmetçiklerimiz ile tüm şehitlerimizi anmaktı. Tüm şehitlerimizin inşallah mekanları cennet olsun.Bu vesileyle anlamlı bir etkinliği gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Tüm doğaseverlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.”dedi. 
 

DİĞER HABERLER