ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Malta'da İngilizce Öğrenmek İçin 10 Şahane Neden

08.11.2019 19:25:00
Malta'da İngilizce Öğrenmek İçin 10 Şahane Neden  


İngilizce öğrenmek fikri her zaman aklınızın bir kenarında dolanıp duruyor fakat bu fikri bir türlü hayata geçiremiyorsunuz. Öyleyse şimdi bu düşünceyi gerçeğe dönüştürmenin zamanı geldi! İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan Malta’yı listeye ekleyebilirsiniz. Peki neden mi Malta? Çünkü Malta’da İngilizce öğrenmek için şahane nedenler var…


Deniz, Tarih, Kültür, Yemek


Malta, Sicilya’nın altında Akdeniz’de bir takımada. Yaklaşık 450 bin nüfuslu ülkede, Maltaca ve İngilizce ana dil olarak konuşuluyor. Para birimi Euro olan ülkenin en büyük adası Malta ve nüfusun çoğunluğu burada yaşıyor. İki asır İngiltere sömürgesinde kalan adada, İngiliz kültürünü her yerde görebilirsiniz. Truva, Gladyatör, Game Of Thrones gibi ünlü yapımların bazı sahneleri de bu şahane ülkede çekildi. Eğer sıkı bir dizi izleyicisi iseniz kendinizi izlediğiniz o sahnelerde bulabilirsiniz. Türk öğrencilerin de popüler dil okulu tercihleri arasında yer alan Malta, seçkin Malta dil okulları ile her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenci kabul ediyor. Yurt dışında İngilizce dil okuluna gitmek için doğru seçeneklerden biri olan Malta, gerçekten bu popülerliği sonuna kadar hak ediyor. Çünkü;
 
  • Dil eğitimi için ilk aranılan şart haliyle ekonomik olmasıdır. Ülkemize 2,5 saat kadar uçuş mesafesinde olan Malta’da eğitim ücretleri rakiplerine göre daha uygundur.
 
  • Ülkemize benzer bir iklim koşulları nedeniyle sizi zorlayacak bir hava ile karşılaşma olasılığı yoktur.
 
  • Sıcakkanlı ve misafirperver olan halkın yemek kültürü de yine ülkemizin kültürüne yakındır. Özellikle deniz mahsülleri seviyorsanız Malta size cennet gibi gelir.
 
  • Ülkede 1934 yılına kadar resmi dil olan İngilizce, halk arasında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu ise size inanılmaz bir pratik yapma imkanı sağlayacaktır.
 
  • Gelelim vize konusuna. Yeşil pasaporta sahip iseniz doksan gün vizesiz kalma imkanınız var. Malta, Schengen Bölgesi dahilinde bulunması sebebiyle Avrupa Birliği üyesi ülkelerin istemiş olduğu vize şartlarıyla arasında bir fark bulunmamaktadır.
 
  • Farklı şekillerde ve fiyatlarda konaklama imkanı bulunmaktadır. Konuksever ve konuşkan olan halk ile birlikte yaşamak isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama hem ekonomik hem de dil eğitimi için faydalı olacaktır. Ayrıca yurt, öğrenci evi ve biraz daha rahatına düşkünler için stüdyo daire konaklama çeşitleri de mevcuttur.
 
  • Dil eğitimi alırken çalışma imkanı sağlaması Malta’yı ön plana çıkarıyor. Dil eğitimi sonrasında staj yapma olanağı mevcut…
 
  • Akdeniz adası olan Malta’da dil eğitimi birlikte müthiş sahillerin keyfini çıkarabilirsiniz. Tarihi birçok eseri ziyaret edebileceğiniz gibi başkent Valetta ve diğer kentlerdeki birbirinden güzel festivallerin coşkusunu yaşayabilirsiniz.
 
  • Alacağınız Schengen vizesi ile birlikte sadece Malta değil Avrupa Birliği ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde eğitimiz sırasında çok güzel anılar biriktirmeniz mümkün olacaktır. İspanya ve İtalya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden gelen öğrenciler ile yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
 
  • Ülkenin küçük olması nedeniyle ulaşım gayet rahattır. Adanın en ideal taşıtları olan otobüs ve motorlu deniz araçları, metro, tramvayın eksikliğini hissettirmeyecektir.
Malta dil okulları ile uzun zamandır aklınızda olan İngilizce öğrenimini daha fazla ertelemeyin. Kaliteli dil okulları ve sıcakkanlı insanları ile Malta’da keşfederek ve günlük hayata adapte olarak İngilizceyi öğrenin.

DİĞER HABERLER