ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Kulu'da “okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele“ toplantısı

22.01.2020 13:43:00
Konya'nın Kulu ilçesinde Kaymakam Ali Edip Budan Başkanlığında, "Okul Güvenliği, Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele" konulu toplantı yapıldı.
Kulu Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkan Vekili Mehmet Atakan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ahmet Kılıç, Emniyet Müdür Vekili Mustafa Erkılıç, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zafer Yiğitel ile bazı kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan yaptı. Kaymakam Budan, konuşmasında Kulu'da uyuşturucu ile mücadele konusunda Emniyet ve Jandarmanın önemli görevler yürüttüğünü belirterek, bu konuda ailelere de büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Kulu Kaymakamı Budan, " Yeni yılda okullarımızın güvenliği için uyuşturucu ile mücadele konusunda yine emniyetimiz ve jandarmamızla tedbirlerimizi alıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Okullarımızın kameralarını entegre ederek, güveliği artırıyoruz. Okul çevresinde de gerekli güvenlik önlemleri alınıyor. Bu konuda okul idarecilerini ve öğretmenlere büyük görevler düşüyor. " dedi. 

Düzenlenen toplantıda, metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahı, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarınım yeterince aydınlatılması, Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışması, okul ve çevresinde öğrencilerin uğrak yerleri olan kafe, oyun salonu, internet kafe gibi yerlerin denetlenmesi, okul idarecilerinin ve öğretmenlerin uyuşturucu ile mücadele konusunda faaliyetleri gözden geçirmesi, Uyuşturucu ile mücadele konusunda Yeşilay başta olmak üzere STK'lar ile işbirliği içerisinde bulunma gibi konu başlıkları ele alındı. 

Ertan Özkök/Kulu

DİĞER HABERLER