ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Konyaspor’un Teknik Direktörü Aykut Kocaman: Çok büyük karamsarlığa gerek yok

19.11.2019 21:54:00
Konyaspor’un Teknik Direktörü Aykut Kocaman, KONTV'de yaptığı açıklamada "Çok büyük karamsarlığa gerek yok. Bu çöküş sona erecek." dedi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Konyaspor’un Teknik Direktörü Aykut Kocaman, takımın başına geldiği önceki dönemlerde de sıkıntılar olduğunu aktardı.

İlk 8 haftayla daha sonraki hafta arasında iki farklı takım olduğunu belirten Kocaman, “Bizim takım hangisi onu anlamaya çalışacağız, irdeleyeceğiz. “ dedi.

Transfer çalışmalarına ilişkin konuşan Kocaman, “Temel duygum özellikle maaş skalası çok yükselmişti. Kulüplerin ve Konyaspor’un bunu karşılaması mümkün değil. Keşke Konyaspor bu paraları ödeyecek duruma gelse…Yüksek maaşı olan oyuncuların ortalamasını aşağıya çekmek lazım… Çok transferli dönemi Konyaspor yaşadı. Osmanlıspor yenilmeseydi, Konyaspor Fenerbahçe’ye kümede kalma maçına gidecekti. Parasını ödeyemeyeceğiz her transfer sorunları daha da derinleştiren durum olmaktan öteye gitmiyor. Ben böyle düşündüm, böyle düşünüyorum." dedi.

"Son 4 hafta büyük bir kırılma yarattı" diyen Kocaman, "6 haftayı maksimum diyebileceğim 24-26 puanları arasında bizi ikinci yarıda bizi bir adım ileriye götüreceğini düşünüyordum. 20 puanın üzerine koyacağımız her puan bizi geliştirme fırsatı oluşturacak." dedi.

Aykut Kocaman şunları aktardı:

"Konyaspor yaşasın, Konyaspor var olsun. Konyaspor’un varlıklarını çöküntüye götürmem mümkün. Buradan gittikten sonra ne olacak? Doğruları yapmaya çaba göstereceğim.
Esas olarak hata yapmamak değil, hatalardan ders almak…

Herkes hata yapar, hatalı olduğum yerler var, bu konuda özeleştiri yapabilirim

Zuta ve Uğur Demirok'a kadroda olmayacağı söylendi."

Bazı konular geçmişin de etkisiyle hata yaptığım yerler oldu. Sivas ve Gençlerbirliği’nin ikinci yarısı özellikle… 

Yönetimle ilişkimiz iyi. Değerli insanlar. Sayın Başkan son derece titiz, hassas ve namuslu bir insan. Futbol piyasasında az bulunur. Onların üzülmesiyle biz de üzülüyoruz.

Çok büyük karamsarlığa gerek yok. Bu çöküş sona erecek. Beşiktaş maçı fırsat olabilir,
Benim de içinde olduğu grubun hataları oldu. Bunu düzelteceğiz. Buraya gelişimin nedeni de bu.

Şu anda ümit verici cümleler kuracak durumda değilim. Milli ara da devre arası gibidir. Yaralarımızı sarmak istiyoruz kalan 6 maçta.

Forvet hattı

Pek çok şey istiyoruz ama hemen istiyoruz. Belli oyuncular ciddi ve emek istiyor. Erdon için söyleyebilirim, Mücahit için de söyleyebilirim. Bu çocukları sert ve gergin ligde bir taraftan oynatma iradesi gösterseniz başka boyutlarla uğraşıyorsunuz, oynatmasanız kulübün geleceğiyle oynuyorsunuz. Tutar mı? İnsan… Rica ediyorum, bunlar kendimi tatmin etmek için yaptığım davranışlar değil. Gecen dönemlerde 21-22 yaş üstü oyuncuları kadromuza kattık. Bunu biraz daha aşağıya çektik. Ali Karakaya takımda… 19 yaşında takımda olma durumunu barındırıyor. 

Bajic’in zamanı geldi artık sahada yerini alacak.Udinese,kolay kolay o paraları vermez. Takımın yaşadığını Bajic birkaç hafta önce yaşadı. Değerli ve fedakar bir isim. Böyle isimler az bulunur. Son dönemde beden dili iyi

Hurtado'nun 2-3 haftaya daha ihtiyacı var. 

Maddi durumumuz kriz düzeyinde değil ama iyi durumda da değiliz. Sadece biz değil herkes böyle.

Alt yapıyı tamamlamamız lazım. Bölge oyuncu çıkmayacak bölge değil. Kamuoyu da yöneticileri böyle yönlendirmeli. Altyapı israf değil, tasarruftur.

Tesisler son derece kaliteli, Konya'ya gelen bir takım sunumlar yapılırken rahat sunumlar yapılabiliyor. Allah büyük aksilik vermezse kendimize döneceğiz. 

Taraftarın protestosu

Taraftarların kızması doğal ama dışlamaya geldiği zaman zararı hepimiz görüyoruz. Kulübün en önemli gücü taraftarıdır. Taraftar zaman zaman duygusal yönüne gittiği zaman yıkıcı hale geliyor. O takımın formasını giyen oyuncu dünyanın en iyi oyuncusudur. 

 

DİĞER HABERLER