ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Konya'da sahte içki imal edilen eve baskın yapıldı

19.07.2019 19:38:00
Konya’da Jandarma ekipleri sahte içki imal edildiği belirlenen bir eve baskın yaptı… Evde çok miktarda anason maddesi, sahte içki ve içki yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi… Gözaltına alınan ev sahibi ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
Konya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ereğli ilçesi Yazlık Mahallesindeki bir evde kaçak içki imal edildiği yönünde alınan bir ihbar üzerine harekete geçti. Ev sahibi ardiye olarak kullanılan bir odada alkol damıttığı sırada suçüstü yakalandı.

Evde yapılan aramada, 1 adet alkol damıtmada kullanılan 25 litrelik ısıtma kazanı ve damıtılan alkolün soğutulmasında kullanılan içi su dolu 100 litrelik varil, 10 kilo Anason maddesi, plastik bidon ve çam şişeler içerisinde 120 litre sahte içki, 29 adet boş içki şişesi, içki yapımda kullanılan 4 adet bidon içerisinde mayalanmış 150 litre kaysı posası, 2 adet alkol metre, damıtılan alkolün süzülmesinde kullanılan 3 kilo karbon maddesi ele geçirildi. 

Ele geçirilen malzemeler Cumhuriyet Savcısının talimatı ile imha edilmek üzere Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. 4733 Sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasası Düzenlenmesine Dair Kanuna Muhalefet suçundan ifadesi alınan şüpheli serbest bırakıldı.


 

DİĞER HABERLER