ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy “Medya’da Dijitalleşme” konulu panele katıldı

17.11.2019 14:29:00
KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy, Malatya’da İnönü Üniversitesi ve Kırmızı Türk Spikerler Platformu tarafından düzenlenen “Medya’da Dijitalleşme” konulu panele katıldı. Genç iletişimcilerle bir araya gelen Toy, yerel ve bölgesel medya’da dönüşümü anlattı.
Malatya İnönü Üniversitesi ve Kırmızı Türk Spikerler Platformu tarafından “Medya’da Dijitalleşme” konulu panel düzenlendi. Panel’e konuşmacı olarak KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ve yerel medyadan çok sayıda temsilci de katıldı.

Panel’in açılışında ilk sözü TBMM ve TRT 3 spikeri Handan Musaoğlu aldı.

Kırmızı Türk Spikerler Platformu Kurucusu Cengizhan Kaya, dijitalleşmenin insanlığa olan katkısından bahsetti.

Malatya Vuslat Gazetesi Editörü Furkan Adıgüzel ise sosyal medyanın yerel medyaya olan etkisine değindi.

TV A Program Sunucusu Buket Uyar, genç meslektaşlarına sosyal medyanın dijital dönüşüm hızını anlattı.

Kanal Fırat'tan konhaber.com'a övgü
Kanal Fırat Televizyonu Haber Spikeri ve elazığsonhaber.com Haber Müdürü Furkan Dilaver “Medya’da Dijitalleşme” konulu panelde yaptığı konuşmasında konhaber.com'dan övgüyle bahsetti.

İnternette ve de sosyal medyada doğruluna güvenilmeyen haber sitelerinin takip edilmemesi konusunda genç iletişimcileri uyaran Dilaver, "Eskiden insanlar haberleri radyolardan öğrenirlerdi, akabinde televizyon kanalları kuruldu televizyon kanallarından öğrenilmeye başlandı şimdide internet haber sitelerinden öğrenilmeye başlanıyor" ifadelerini kullandı.

Konhaber.com'a övgü dolu sözler sarfeden Dilaver konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

KONTV anadolu medyası için çok önemli bir televizyon kanalıdır. Bizlerin belkide örnek aldığı televizyon kanallarından birisidir. Ortakta hareket ettiğimiz bir kanal. ANMEG'in bizim de yakinen takip ettiğimiz bir de internet haber siteleri var konhaber.com. Türkiye genelinde sıralamaları oldukça yüksek ve en çok tıklanan haber siteleri arasında yer alıyor. Dijital dönüşüm bunu gerektiriyor.Dijitalleşmenin yerel medyada karşılığını anlatay KONTV Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ise, "Sizler artık yeni nesil medyanın mensubları olacaksınız. Siz dijitalleşen medyanın mensubları olacaksınız. Bu anlamda sağlıklı adımlar atmaya çalışacaksınız ama mezun olduktan sonra elde avuçta bir medya bulabilirseniz. Dijitalleşme eğer buraya doğru gidiyor ve bizi bizden alıyorsa ileriye dönük çok ciddi problemlere zemin hazırlıyorsa şimdiden başımızı iki elimizin arasına alıp çok ciddi düşünmemiz lazım. Biz sadece dijitalleşmiyoruz. Yeni nesil medyanın önünde bekleyen en önemli tehlike yabancı medyadır." dedi.

Yaşar Toy, geleceğin medya temsilcilerine dijital medya hakkında önemli tavsiyelerde de bulundu. 

DİĞER HABERLER