ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Eski Konya Emniyet Müdürü hakkında şok iddia!

24.01.2020 14:23:00
Eski Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir hakkında şok bir iddia ortaya atılmıştı, henüz o iddialara karşılık bir açıklama yapılmadı. Siyasete yeni kurulan bir partiye kurucu olarak giriş yapan Demir’in henüz emeklilik işlemlerinin tamamlanmadığı öne sürülüyor. Öyle ki kamu görevlilerinin siyasete girmeleri için emekli olmaları ya da istifa etmeleri gerekiyor.
Yaklaşık iki yıllık görev süresinin ardından 2016 Yılının Kasım ayında Konya’dan Denizli’ye atanan Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, merkeze çekilmesinin ardından siyasete atılmıştı. Hem de yeni kurulan bir partiye kurucu üye olarak. 

Seçim dönemlerinde kamu görevlilerinin istifa ederek siyasete atılması bilinen bir durum ama Demir’in siyasete girişinde bir farklılık vardı. İddialara göre Demir’in emeklilik işlemleri henüz sonuçlanmadan siyasete girdiği, emniyet müdürü olarak maaş aldığı öne sürüldü.

Mevlüt Demir Konya ve Denizli İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmasının ardından Eylül ayında İçişleri Bakanlığı’nın il emniyet müdürleri kararnamesi ile Ankara Merkeze tayin edilmişti.

Konunun takipçileri var ve özellikle sosyal medyadan yapılan çağrılarla bu iddialara açıklık getirilmesi isteniyor. 

DİĞER HABERLER