Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset 3.Sayfa Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Esader Valide Sultan Kur'an Kursu Hafızlık İcazet merasimi

01.12.2022 19:30:00
Selçuklu Müftülüğü Esader Valide Sultan Erkek Kur’an Kursunda hafızlığını ikmal eden 45 öğrenci için Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda hafızlık icazet töreni düzenledi.
Selçuklu Müftülüğü Esader Valide Sultan Erkek Kur’an Kursunda hafızlığını ikmal eden 45 Hafız için Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda ESADER Derneği, Meram Kültür ve Hizmet Vakfı (MERVA), ESADER Valide Sultan Erkek Kur’an Kursu ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile hafızlık icazet töreni düzenledi. 

Düzenlenen programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, İl Müftü Yardımcıları, Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Meram İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak, Selçuklu Dini İhtisas Merkezi Müdürü Hüseyin Akıncı, Konya Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Şahin, Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Genel Başkanı Harun Aytaç, EHAD Konya Başkanı Mevlüt Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Zengin, ESADER Şeref Başkanı Yrd. Doç. Dr. Durmuş Sert, ESADER Başkanı Hanifi Dadacı, MERVA Başkanı ve  Konya Eski Milletvekili Ziya Ercan ile çok sayıda davetli ile hafızların aileleri katıldı.

Düzenlenen programının açılış konuşmasını yapan ESADER Şeref Başkanı Yrd. Doç. Dr. Durmuş Sert, “Cenab-ı Hakkın Kur’an- Kerim’i dünyada rehberimiz, kabirde aydınlığımız, kıyamette şefaatçimiz ve ebedi saadete vesile eylesin” ifadelerini kullandı. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Konya Eski İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar da yaptığı konuşmada hafızlığın önemine dikkat çekerek hafızları ve ailelerini tebrik etti.

Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge hafızlığın kolay bir iş olmadığını ifade ederek, “Hafızlık kolay bir iş değil. Hafızlık emek ister dua ister ve sabır ister.  Ama hafızlık yaptırmakta bunun kadar emek ister ve sabır ister. Hafızlarımızın anne ve babalarını da canı gönülden kutluyorum.” dedi.
‘2022 YILINDA HAFIZ SAYISINDA CİDDİ ARTIŞLAR YAŞANDI’ Hafızları ve ailelerini tebrik eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Kur'an'a gönül verenle birlikte olmaktan mutlu olduğunu aktararak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hafızlığa verdiği önemden ve bu konuda yapılan çalışmalardan bahsetti. Dinç, “2022 yılında ülkemizde cumhuriyet dönemin bir yıldaki en yüksek hafız sayısını 12 bin 500 hafızı sadece 2022 yılında Rabbimiz bizlere nasip etti. Ülkemizin dört bir köşesinde bugün 84 bin yavrumuz Kur’an Kurslarında, müftülüklerimizin himayesinde, hayırsever kardeşlerimizin himayesinde Kur’an Kursu öğreticilerimizin, anne ve babalarımızın dua ve gayretleri ile hafızlığına çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER