ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Emniyetten filyasyon ekibine yönelik yapılan saldırıyla ilgili açıklama

23.10.2020 12:10:00
Konya İl Emniyet Müdürlüğü, merkez Meram ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimine giden filyasyon ekibine yönelik yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü, merkez Meram ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimine giden filyasyon ekibine yönelik yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. 

Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Meram ilçemizde filyasyon görevini yapan sağlık görevlilerimiz hakaret ve şiddete uğramıştır. Olayla ilgili şüpheli şahıs ekiplerimizce yakalanmış, gerekli işlemlerinin ardından adli mercilerce tutuklanmıştır. Yaşamakta olduğumuz covid-19 salgını süresince vatandaşlarımızın sağlığı için Vatandaşlarımızın sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz."

Olay
Filyasyon ekibi, Meram ilçesinde Covid-19 salgını dolayısıyla kontrol için görevlendirildikleri adreste M.K.Ö. isimli bir kişinin saldırısına uğramıştı. 

Olay sonrası sağlık çalışanlarının şikayetçi olduğu M.K.Ö. polis tarafından gözaltına alınmış ve emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede “Kamu görevlisini yaralama” ve “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” maddeleri gereğince tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

DİĞER HABERLER