ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Bebek Beşik Fiyatları Neden Artıyor?

04.10.2019 10:53:00

İstikbal markası, mobilya sektörünün en çok bilinen ve en çok tercih edilen markalarındandır. Sattığı ürünlerin kalitesi ve modelleri ile müşterilerinin dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Ürün çeşitliliği ve dayanıklılığı ile de müşterilerinin yüksek memnuniyetine sahip olan İstikbal marka mobilyalar benzerlerine göre daha farklı fiyatlarda olabilmektedir.

Genel olarak yüksek olarak tabir edilen İstikbal fiyatlarının yüksek olmasının en önemli nedenlerinden birisi marka kalitesidir. Marka kalitesinin yanı sıra ürünlerin model ve estetiği de İstikbal marka ürünlerin fiyatlarını arttıran başka bir etken olmaktadır. Bu etkenlere ayrıca müşteri talebini de ekleyebiliriz.

Bebek Beşik Fiyatları Neden Yüksektir?

İstikbal markasının birçok ürününde olduğu gibi bebek beşik modelleri de oldukça fazladır. Birbirinden farklı güzellikte ve estetikte üretilen İstikbal marka bebek beşikleri her kültürden ve her sosyal statüden insanın beğenip rahatlıkla evine koyabileceği modellerdedir.

Boyutlarının yanı sıra bebeklerin hoşuna gidebilecek estetik ve aksesuarları ile de müşterilerin özellikle tercih etmesine neden olan İstikbal marka bebek beşikleri, kalitesi sayesinde nesilden nesile devredilebilecek yüksek bir kaliteye sahiptir. Evinizin bebek odasını hiç düşünmeden İstikbal marka ürünlerle doldurup bu ürünlerin içine bir de İstikbal bebek beşiğini ekleyebilirsiniz.

Alacağınız bebek beşiği birkaç yıl sonra da ikinci ve üçüncü çocuklarınızda da odanızdaki ilk günkü estetik, dayanıklılık ve güzelliğini koruyacaktır. Yukarıda saydığımız tüm bu olumlu özellikleri kendisinde barındıran İstikbal marka beşikler bu nedenle de fiyat olarak diğer kalitesiz ve birkaç ay içinde kullanılmaz duruma gelen beşiklerden daha fazla ücretle alınabilmektedirler.

İstikbal bebek beşik fiyatları kendi kalitesi ve güzelliği düşünüldüğünde marka sadakati taşıyan ve istikbal markasının kimliğine bağlılığını devam ettiren müşterileri tarafından pek dikkate alınan ve satın alımdan vazgeçiren bir unsur değildir.

Bebek Beşik Fiyatları Neden Sürekli Artmaktadır?

İstikbal markasının kalitesini ortaya çıkartan birçok etken ve unsur vardır. Bu unsurların en başında yukarda da belirttiğimiz gibi İstikbal markasının kendisini ispatlamış kalitesidir. İstikbal markasının birçok unsurunun bir araya gelerek oluşturduğu kalitesini ise üretim, satış ve pazarlama süreçlerinde İstikbal markasının imajını korumak için özel çaba gösteren firma çalışanlarının olduğunu özellikle belirtmek gerekmektedir.

İstikbal bebek beşik fiyatları neden artıyor sorusuna cevap vermeden önce bu unsurların her birisinin istikbal imajına yaptığı katkının mali boyutunu düşünmek gerekmektedir. Tüm kalite unsurlarının her birinin ayrı ayrı maddi gider oluşturduğu gerçeği inkar edilemez. Ayrıca üretim, satış ve satış sonrası süreçlerde çalışan personelin maaş, yol, yemek gibi giderlerinin oluşturduğu kümülatif giderlerin de İstikbal markasının beşik fiyatlarına ayrıca etki ettiğini unutmamalıyız.

Üretim Aşamasındaki Maliyetlerin Artması Nedeniyle Artan Beşik Fiyatları

Son yıllarda enflasyonda meydana gelen artışların beşik fiyatlarında da hissedilmesi gayet normaldir.

Her ne kadar İstikbal markasının müşterilerine sunduğu kalitenin belirli bir standardının olması gibi fiyat konusunda da bir standardının olmasını beklemek markanın imajına haksızlık olur. Nedeni ise artan maliyetlere rağmen sabit kalan fiyatın marka kalitesinde azalmaya neden olacağı kaçınılmazdır.

Üretim aşamasında fabrika giderleri olarak hesaba katılması gereken mamül, yarı mamül, fabrika işçisi giderleri, fabrika yönetim giderleri vs. bunların tamamı topyekün bir kalem olarak dikkate alındığında ortaya çıkan maliyet her bir istikbal beşik fiyatları için artış olarak yansıyacaktır.

Satıcı Maliyetlerinin Birim Beşik Başına Etkisi

İstikbal bebek beşikleri fabrikadan mağazaya girdikten sonra da bazı maliyetlere katlanılarak müşterisine ulaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu süreçte mağaza kira bedelleri, mağaza çalışanları ve yöneticilerinin giderleri, nakliye ve teslim giderleri gibi birçok unsur istikbal bebek beşik fiyatlarını artan enflasyon oranlarıyla paralel bir şekilde arttırmaktadır.

Kaynaklar

https://dekorstyle.net/istikbal-mobilya-2015-bebek-odasi-modelleri.html

https://www.istikbal.com.tr/genc-ve-bebek-odalari/bebek-odalari/perla-bebek-odasi

DİĞER HABERLER