ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Başkan Kavuş pazar yerlerini denetledi

05.04.2020 13:09:00
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, koronavirüsle mücadele kapsamında alışverişlere yeni düzenleme getiren genelgenin uygulamalarını bizzat kendisi denetledi. Denetimlerinde esnaf ve vatandaşların uyarıları dikkate aldıklarını görmüş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Kavuş, “Bu kötü süreci sabır ve anlayışla her birlikte atlatacağız inşallah” dedi.
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla alınan yeni tedbirlere ilişkin genelgenin uygulamaları bizzat kendisi denetledi. Muhacir Pazarında denetlemelerde bulunan Başkan Kavuş, yapılan uyarıların büyük ölçüde dikkate alınmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek virüsle mücadelede titizlik gösteren tüm esnaf ve vatandaşlara teşekkür etti.
“Süreci sabır ve anlayışla hep birlikte atlatacağız inşallah”
Vatandaşlara en kısa sürede alışverişlerini tamamlayıp evlerine dönmeleri yönünde tavsiyelerde bulunan Başkan Kavuş, “Öncelikle her açıklamamda hemşerilerime söylediğim ‘mecbur kalmadıkça dışarıya ve pazar alanlarına çıkmayınız’ sözümüzün altını bir kez daha çiziyorum. İlçe genelinde tüm alanlarda olduğu gibi pazar yerlerinde de aldığımız önlemleri tavizsiz uygulamaya devam ediyoruz. Esnaflarımızın ve hemşerilerimizin pazar alanlarına mutlaka maske ile girmelerinin artık bir zorunluluk olduğunu hatırlatmak istiyorum. Koronavirüs ile mücadele kapsamında yayınlanan genelgeler doğrultusunda bizler sizler için ilçe genelinde tüm tedbirleri alıyoruz. Özellikle pazar yerleri ve marketler ile ilgili uyarıları mutlaka dikkate alalım ve kurallara uyalım. Yaşanan bu süreci sabır ve anlayışla hep birlikte atlatacağız inşallah” diye konuştu.

Başkan Kavuş’tan esnaf ve vatandaşlara sağlık için önemli uyarılar!
Pazar yerleri hakkında yayımlanan genelgenin ayrıntıları hakkında da bilgi veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, şöyle konuştu; “Pazar yerleri en geç 19.00’da kapanacaktır. Hemşerilerimi, zaman ve alışveriş planlamalarını buna göre yapmaları ve alışverişlerini alışkanlıklarından farklı saat diliminde yapmaya özen göstermeleri noktasında uyarmak istiyorum. Pazar alanlarına oluşacak yoğunluğu azaltmak adına içerideki esnaf sayısının iki katından fazla vatandaş alınmayacak. Pazar alanlarına gidişler kontrollü yapılacak giriş ve
Çıkışlar tek bir kapıdan gerçekleşecektir. Hemşerilerimiz, pazar girişlerine konulacak dezenfektan sıvıları kullanmayı unutmasınlar. 65 yaş ve üzeri vatandaşların, 20 yaş altı gençlerin ve kronik rahatsızlığı bulunanların pazara girmelerinin yasak olduğunu ve pazara gelen herkesin sosyal mesafeyi koruması gerektiğini kimse asla unutmasın. Hemşerilerimin, pazar giriş çıkışlarında temasın engellenmesi ve sosyal mesafenin korunması için giriş çıkış koridorlarını kullanması da korunma adına çok önemlidir.”

Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu bulundukları alanlarda herkesin maske takmasının artık zorunlu hale geldiğini de anımsatan Başkan Kavuş, aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere idari ve adli cezaların da tereddütsüz şekilde uygulanacağı uyarısında bulundu.

DİĞER HABERLER