Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset 3.Sayfa Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Başkan Angı: Konya bayram havasına dönüştü

28.11.2022 12:33:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’ya, Konya’nın ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a özel bir sevgisinin olduğunu belirten AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Yatırım ve hizmetlerle şehrimizin kalkınmasına büyük katkı sunan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konya’nın 26 Kasım’da büyük bir coşkuya ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Angı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu yıl 3. kez görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Angı, “Geçtiğimiz hafta sonu Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ve yaklaşık 100 bin hemşehrimizin katılımlarıyla toplu açılış törenimizi gerçekleştirdik. Adeta miting havasında geçen törenimizde ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Konya-Karaman ayrımı, Belören Hadim Bölünmüş Yolu ve Eğiste-Hadimi Viyadüğü, Afşar Hadimi Barajı, Selçuklu Yüksek Hızlı Tren Garı ve Millet Bahçemiz başta olmak üzere onlarca eserin açılışını yaptık. Yine Altınekin, Yunak, Tuzlukçu, Hadim ile Emirgazi ilçelerimizde doğalgaz hattı çalışmalarımızı başlattık ve buralarda gaz yakma töreni yapıldı. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımız toplamda yatırım bedeli 18 milyar 466 milyon lira olan eser ve hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Allah’ın izniyle 2023’ün Türkiyesi’ni Konya’dan inşa etmeye hazırız” dedi.
‘TARİHİ ANLARA ŞAHİTLİK ETTİK’
Başkan Angı, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni sonrası Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldığını ve akabinde gençlerle bir araya geldiğini hatırlattı. Başkan Angı sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde düzenlediğimiz genişletilmiş il danışma meclisi toplantımızı şehrimizin dört bir yanından gelen dava arkadaşlarımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlediğimiz il danışma meclisimizde binlerce AK kardeşimiz Sayın Genel Başkanımızı bağrına bastı ve tüm Türkiye yine tarihi anlardan birine şahitlik etti. Günün son programında ise gençlerimizle bir araya gelen Kıymetli Cumhurbaşkanımız, bilgi, birikim ve tecrübelerini genç kardeşlerimizle paylaştı. Millet Bahçemizde icra ettiğimiz organizasyonda AK gençliğimiz tüm Türkiye’ye örnek olacak bir programa ev sahipliği yaptı.”
‘KONYA BAYRAM HAVASINA DÖNÜŞTÜ’
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Mevlana şehri Konya’da en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Angı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Konya’mız adeta bir bayram havasına dönüştü. Sayın Cumhurbaşkanımızı bayraklar ve karanfillerle karşılayan 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız dün olduğu gibi bugün ve yarın da liderinin yanında olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Konya’nın duruşu millidir, tarih boyunca hep böyle olmuştur. Konya, milli olanlarla birlikte yürümüştür. Bu kapsamda Konyalıların sevgisini hiçbir zaman karşılıksız bırakmayan, yatırım ve hizmetlerle şehrimizin kalkınmasına büyük katkı sunan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımız Murat Kurum ve Fahrettin Koca ile bütün bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta’ya, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, ilçe ve belediye başkanlarımıza, dava arkadaşlarımıza ve toplu açılış törenimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm Konyalı hemşehrilerimize hassaten teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. 

DİĞER HABERLER